Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vannak itt olyan szülők, akik...

Vannak itt olyan szülők, akik egy nagy családi (francia) ágyban alszanak együtt a kicsi gyerekkel és ezen a kistestvér születésekor sem változtattak és mind ahányan vannak együtt alszanak most is? Nem volt probléma a kicsi születésekor?

Figyelt kérdés

Milyenek az éjszakáitok? Nem ébresztik fel a gyerekek egymást?


Olyanok ne írjanak akik nem együtt alvás pártiak.


2016. máj. 4. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Izgi lehet 4-en egy ágyba nyomorogni a szülők hülyesége miatt. Majdcsak agyonnyomja vmelyikőtök a kicsit.
2016. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Nincs pénzetek gyerekágyra?
2016. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyugodj meg kedves második, 200x200-as ágyban eddig a férjemmel és az 1 éves kislányommal még mind túléltük... nahát... nem is tudom hogyan... pedig a kislányom is volt egyszer újszülött és soha egyetlen egyszer sem feküdtem rá (az én oldalamon alszik teljes nyugalomban).

A kérdésemmel nem vitát szeretnék gerjeszteni és nem a külön altatás pártiakhoz szól.

2016. máj. 4. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
akkor is köztetek volt míg a kistesót csináltátok?
2016. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Az első két válaszadónak írnám, hogy toll a fülükbe, talán olvassák el a kérdés végét is: "Olyanok ne írjanak akik nem együtt alvás pártiak."


Kedves Kérdező!

Kislányom 11 hónaposan költözött be az ágyunkba addig elvolt a kiságyban. 1 hétig próbáltam kipaterolni, hányásig sírta magát. Így ott altattam el, ha már mélyen aludt, átvittem a saját ágyába, ott 2-3 órát szunyált és jött vissza.

23 hónapos volt, amikor az öccse született- Iszonyat ragaszkodó baba volt az első pillanattól, szopizás közben el nem engedte volna a kezem, csak velem volt neki jó. Szinte az első pillanattól velünk aludt, de őt is igyekeztem legalább 2-3 órára az ágyába tenni. Általában sikerült is. Így biztosítva voltak az intim percek is.

Egymást sosem ébresztették fel, de ha éppen vergődősen aludtak, apa inkább a másik ágyra költözött, hogy ki tudja pihenni magát.

Most 5 és 7 évesek. A nagy kb 1 éve egyedül alszik el a saját ágyában, és ott is ébred fel. Hetente egyszer bekunyizza magát a nővére mellé, illetve mellénk, de olyankor apa átmegy az ő ágyába, mert 4-en már nem férünk.

A kicsi még ott tart, hogy a saját ágyában elaltatom, ott is marad olyan hajnali 2-ig, akkor átjön és egy nyikk nélkül bebújik mellém.


Gyakorlati dolgok: amióta velünk alszanak, száműztem a nagy, puha párnát, anatómiai párna van a fejünk alatt. Így nem tudom a párnával együtt a fejem alá gyűrni a gyereket :-)

A kicsinél 1 éves koráig pelenkára csiptethető légzésfigyelőt használtunk, mert az együtt alvásnál is jelezni tud, ha gond van.

2016. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
A mi babánk is velünk alszik egy ágyban. Nem így terveztük de így akakult. Nagyon hasfájós baba volt és nem bírtuk tovább az èjszakákat. A közelségünk megnyugtatta. Úgy voltam vele, hogy legalább a szeretetemmel enyhítsek a fájdalmán. Soha nem tudnám össze nyomni, mert minden rezdülésére megébredek. Mégis kipihentebb vagyok mint mikor órákat kellett ülnöm vagy sétálnom mire álomba ringattam. Anyatejes baba és a szoptatás is sokkal kényelmesebb így. Az intim együtléteket pedig nyílván nem a gyerekkel egy ágyban éljük, nagyon gusztustalan kérdés ez ès nem is ide való. Kedves kérdező, lassan mi is a kistesón gondolkozunk és nekünk is ez volt az első gondolatunk, hogyan fogjuk ezt megoldani. De bízom benne, hogy addigra lesz olyan érett, hogy megérti neki az ágyában a helýe.
2016. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is, nem vagyunk állatok, attól, hogy a gyerek velünk alszik, még nyilván nem szexelünk mellette. Van a házban még 2 másik szoba, nappali, ahol mi is nyugodtan el tudunk lenni egymással.


Másodszor, az ilyen jellegű kérdéseknél mindig azt veszem észre, hogy azok az anyák, akik nem együtt alvás pártiak úgy ugatnak mint a veszett kutyák... De most komolyan, mi bajotok van? Miért reagáltok ilyen agresszív, bunkó stílusban?

Ha nektek nem ez a módszer jön be, akkor ne ezt kövessétek.

Én sem kezdek el írogatni azokhoz a kérdésekhez, hogy:

Miért nem tudom a saját ágyába szoktatni a gyerekemet?

Miért jön át a gyerekem állandóan éjszaka?

Már nem is alszunk semmit éjjel, mert a gyerek átjön éjjel és vissza kell vinni.. Mit tegyünk?


Pedig odaírhatnám, hogy mindenki nyugodtan aludhatna, ha a gyerek megkapná azt, amire szüksége van, az anyja testközelségének a biztonságát. Akkor biztos nem kelne fel éjszaka. Ezt a pár évet szerintem ki lehetne bírni minden anyának és apának.

Mi is így nőttünk fel a testvéremmel és 4, 6 évesen szó nélkül külön szobába mentünk. A szüleinknek akkor mi voltunk a legfontosabbak, de a mai napig boldogok egymással.


5. és 8. válaszolók, örülök, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat! Jó ötlet, hogy a francia ágy mellé még tegyünk egy külön ágyat, ha esetleg apát kitúrnák a gyerekek. :) Köszi, hogy írtatok!

2016. máj. 5. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Nagyon igazad van, én sem értem miért jönnek ide az együtt alvást ellenzők. A kérdésed nem az volt, hogy szerintünk helyes dolog-e, hanem konkrét tanácsot kértél.

Azon nagyon kiakadtam, amikor az egyik válaszadó szinte párhuzamot vont az együtt alvás és a bölcsőhalál között, és megkérdezte, hogy akkor csináltok másik gyereket!?


Abban viszont van valami, hogy a közös ágyban nem használható a hagyományos légzésfigyelő. Írtam is neked, hogy mi pelenkára csiptethetőt használtunk. Ha gondolod, nézz utána a Snuza Go-nak, nekünk nagyon bevált, újonnan 20 ezer körül már lehet kapni.

Amúgy meg ne foglalkozz senkivel, csináld úgy, ahogy nektek jó. Előbb utóbb minden gyerek kimászik a családi ágyból:-)

2016. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, igazad van Neked is!

És köszönöm a tippet, utána fogok nézni ennek a pelenkára csíptethetősnek!

2016. máj. 5. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!