Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes kisfiam hasfájós és...

Adrienn610 kérdése:

5 hetes kisfiam hasfájós és sokat sir, de most 2 napja amennyit fent van annyit sir nem alszik nyugodtan 1 óránál többet. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2016. máj. 15. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A dokid nem tudod felhívni, hogy mit ajánl? Nekünk ezeket mondta: masszírozni a hasát, a lábaival körözni, Biogaiat adni neki és Espumisan cseppeket. A miénk egyáltalán nem hasfájós, csak még a szülés előtt beszélgettünk a dokival pár lehetséges problémáról.
2016. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ismerosom babaja is 6 hetes, 1-2 hetes kora ota adtak neki kamillateat mert nagyon hasfajos, es nagyon bevalt. Eloszor valami gyogyszerrel (asszem szirup, bar nem biztos) probaltak elmulasztani, az is hasznalt, de a kamillatea sokkal jobb.
2016. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én megtanultam egy babamasszázs-technikát, mert hiába próbálkoztunk mindenfélével, nem használt.

Illetve sokat volt rám kötve, kendőben, főleg a délutáni-esti órákban. Így tudott pihenni a kicsi, és pedig tudtam foglalkozni a naggyal (5 éves volt).


Sajnos már 11 hónapos volt a kicsi, amikor kiderült, hogy tejfehérje-érzékeny és azért ennyire rossz alvó, így nekem teljes tejmentes diétára kellett átállnom, amíg szopott, illetve kapott Pepti tápszert. azóta sokkal jobbak az éjszakáink.

2016. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Kislányom is hasfájós volt, sokat sírt. Biogaia nem ért semmit szinte, se az Espumisan.

Köményteát adtunk neki, de mivel nem itta meg üresen, így a tápszert ezzel kevertük be, ízlett neki. Ez segített a legtöbbet.

Aztán kiderült, hogy a laktózt nem bírja. Nekem tejmentes étrendre kellett váltani, pluszba kap mellé Lactase comfort cseppet, és Milumil Pepti tápszert (Pregomint nem bírta).

Sajnos ki kell kísérletezni, hogy melyik babának mi jó. :/

2016. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Az espumizant mi is próbàltuk de nem segitett. A kamilla tea nekünk is bevàlt meg a hipp tea amitől sokat pukizik ès könnyeb neki. De nem kakil csak ha kuppot adok neki, ezen hogy lehet segiteni?
2016. máj. 16. 10:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Eszik rendesen?

Sulygyarapodasa rendben van?

Milyen gyakran kakil, es mennyire konnyen?

Van egy konkret napszak, vagy mindig ez van, mikor ebren van?

Miota van ez?

Hogyan szoktad altatni?

Tapszeres, vagy anyatejes?

Mennyire van otthon nyugodtsag?

Hasfajasra miket probaltal eddig?

Milyen jelei vannak, hogy a hasa faj? Feszeng, tekereg, huzkodja a labat?

Szopi kozben nyugodtan eszik?

2016. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja es ami meg fontos: hogy nez ki a te etrended? Eszel tejtermeket?
2016. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Eszik rendesen egy hónap alatt hizott 1kg 10dk. Harmadik naja ilyen nyűgös. 5 napig nem kakilt akkor a doki adott kuppot ès azóta ha nem adok neki kuppot csak erőlködik de nem kakil csak pukizik. Anyatejes. Èn nem eszek tejest csak leveseket meg vajas kenyeret.
2016. máj. 16. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:

En csak azt tudom elmondani, hogy nalunk hogy van, szuletesetol fogva napi 3-5x kakil, amit en ettem es eszek azota is: reggelire zabpehely reszelt almaval, kis fahejjal es mezzel, banan, rizs, heti 1-2 alkalommal hus, kenyerbol csak teljes kiorlesu tonkoly- vagy rozslisztes, hal, zoldsegek (madarsalata, rukkola, repa, krumpli, edesburgonya), neha magvak (dio, kesudio). Kerulom a cukrot, feher lisztet, tejtermekeket es a tul sok hust, minden nap eszek friss gyumolcsot/zoldseget.


Emellett sokat hordozom hordozokendoben, 5 hetes koraban szinte le sem lehetett tenni, csak ejszaka, kulonben sirt. Ugy tudom, a hordozas segit a hasfajos babanak. Nalunk az un. esti hasfajas volt, amit csak igy hivnak, de valojaban csak tul sok az inger, tulporog a baba es nem alszik.


Nem tudom, nalatok mi lehet a gond, ha korabban rendben volt. Mi az a kupp? Ez valami marka? Vagy kupra gondoltal?


Van barmi, amit az etrendeden valtoztattal? Igeny szerint szopizik, vagy milyen idokozonkent?

2016. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!