Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szoktatta már le valaki a...

Szoktatta már le valaki a babáját az éjszakai cicizésről úgy, hogy az apja ment be hozzá mindig? Mennyi ideig tartott? Hogy viselted?

Figyelt kérdés

Több anyuka ismerősömnek is ez a módszer vált be az éjszakai cicizésről való leszoktatásban, ezért javasolták, állítólag 3 nap max, csak az első szörnyű.

Mi most kezdtük el, 10,5 hónapos a lányom, egyszerűen tarthatatlan a helyzet, egész éjjel kb. félóránként kel és keresi a cicit, nem is alszik vissza nélküle. Csak cumizik, nappal már nem szopik egyáltalán, ezért nincs már annyi tejem, hajnalra tök üresek a melleim, de nem is érdekli, úgy is jó, csak adjam. Úgy tudok legalább valamit aludni, ha mellettem van, ha nem hozom át, akkor semmit. De már nagyon gáz, egyikünk se alussza ki magát, apja se, mert azért néha felébred ránk ő is, a kislányom se, mert ugye folyton riad fel a ciciért, én meg végképp nem. Szóval muszáj volt lépni. A sírni hagyást sose pártoltam, így kb. ez az egy módszer jöhet szóba: nem sír egyedül, apa ott van vele, vigasztalja. Fürdés után megszoptattam, bár nem kellett neki sok mert vacsizott, aztán látványosan elköszöntem és kimentem a lakásból, mintha nem is lennék otthon, apa meg is mutatta neki, hogy nem vagyok sehol. Elaltatni el tudta, egyszer vissza is simogatta, de most már egy ideje felkelt újra, és sír. Ott van apa, dajkálja, csakhogy ugye én kellenék neki. Itt ülök, és hallgatom, hogy sír, és egy utolsó szar anyának érzem magam. Néha egy kicsit abbahagyja, gondolom ilyenkor félig elalszik, aztán vesz egy újabb lendületet, és folytatja. Küzd az alvás ellen, várja a cicit :( Rettenetes érzés, de tudom, hogy az ő érdeke is, hogy most már csináljunk valamit, mert egy órát is ritkán alszik egyben, ez meg nagyon nem egészséges.

Aki végigcsinálta ezt, leírná, hogy nála hogy volt? Tényleg beválik? Ugye nem fölöslegesen szenved?


2016. máj. 15. 22:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

11 hos kisfiu. Mi is egyutt aludtunk, mert nem birtam. Orankent kelt.

Kezdetben apa aludt vele, amikor elkezdtuk az atszoktatast. Elo ejjel horror. Hallgattam, ahogy alomba sirja magat. Ferjem ringatta, setalt vele, szeretgette. Akkor tobbszor ebredt ejjel. Utana se lett konnyebb, bar nem volt horror. Elfogadta, hogy az apja van vele, aki vizzel is inalta. Viszont tovabbra is gyakran ebredt.

A valtozast az hozta, hogy az apja visszajott a haloba. Azota mondhatno 1x ebred (neha 2x) hajnalban. Akkor athozom, megszoptatom es meg alszunk egyutt 1 orat 3-an, a nagyagyban.

Hetekig tartott, de mondom, csak az elso ejjel volt horror. Kitartast! Nem vagy szar anya, kettotokert teszed, kell az alvas neki is, neked is! Menni fog!!!!

2016. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudok èrdemben hozzászólni, mert nálunnk nem volt ilyen gond, de ma legyèl te is ès a fèrjed is nagyin kitartó, ügyesek lesztek!!!

Ès ha sikerül az èjszaka, reggel a babát is dicsèrd meg nagyon :)

2016. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
57%
ne legyen lelkiismeretfurdalasod, nem lesz a gyerekben semmilyen tores, sir egy ideig, amig meg nem szokja, es ennyi.
2016. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat, nagyon kedvesek vagytok :)

Most már elalszik, és alig sír, csak gyakran felriad, szegény férjem nem tudja letenni szinte. Nekem meg pisilnem kell, de kicsi a lakás, úgyhogy moccanni se merek, nehogy rájöjjön, hogy én is itt vagyok :D

1-es: mi direkt nem tervezzük, hogy apa vele alszik, jelenleg gyerek a kiságyban, apa a fotelágyon, de kijön, ha le tudja rakni. Most pl kijött :) Remélem gyorsan túlleszünk ezen.

2016. máj. 15. 22:33
 5/36 anonim ***** válasza:
75%

Akkor futás pisilni, ha megébred es meghall, apa szóljon oda hogy csak pisilek, es jövök! :D

Kitartás!

2016. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%
Én ezt nem bírtam végigcsinálni, így a lányom 2,5 éves koráig szopott, amitől már kész voltam. Egy nap közöltem vele, hogy itt a vége, nincs több cici, ő erre azt mondta, hogy jó és ennyi volt a leszoktatás nálunk. :)
2016. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is ez van, velünk alszik, cicizik. Mi is ugyanezt terveltük ki, de nincs erőm sírni hagyni! Drukkolok nektek, kitartást! Egyáltalán nem vagy rossz Anya!
2016. máj. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Hát az tuti, hogy még másfél évig ezt nem bírom. 1 nyomorult órát nem alszom egyben hónapok óta, hősiesen, hiszti, panaszkodás nélkül tűrtem eddig, de már úgy érzem, hogy itt a tűrőképességem határa. Nem tudok koncentrálni, nem tudok odafigyelni semmire, mindent elfelejtek, sokszor úgy érzem, mintha távolról hallanám csak azokat, akik körülöttem beszélnek. Hja, mindemellett itthonról dolgozom ám, szóval nem ártana, ha tudnék kicsit figyelni.

Egyébként volt egy keményebb félóra, most már elfogadja, hogy apa vigasztalja, és megnyugszik neki. Nem ordít utánam, apa is jó. Éppenséggel fél órája alszik, remélem kitart még egy darabig :)

2016. máj. 15. 23:27
 9/36 anonim ***** válasza:
Majd mesélj kérlek!
2016. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Kibirtuk, reggel negyed 6kor hozta át apa. Hát, nagyon örült nekem :) aztán aludtunk még háromnegyed 8ig. Egy óra volt rossz este 10 körül, abból 10 percet ordított nagyon, utána 2 órát aludt. Aztán kelt, de simán visszaaltatta a ferjem, majd fél 4kor megint volt egy óra szenvedes, de orditas már nem volt, csak épp nem lehetett lerakni, mert akkor felebredt.

Ma este mikor köszöntem el tőle, rajött, mi lesz, na ez borzalmas volt, keservesen sírva maszott rám, kapaszkodott belem, azt hittem belehalok :( de elvileg épp ez a lényeg, hogy már tudja, mi lesz, ezért azt is tudja, hogy nem érdemes annyiszor kelni, ugyse anya jön, nem lesz cici. Hát, meglatjuk hogy alakul.

2016. máj. 16. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!