Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális, hogy 9 hónapos...

Normális, hogy 9 hónapos anyatejes kisfiam még egyszer sem aludt át éjszakát?

Figyelt kérdés

Napközben 2x alszik, délelőtt és délután, max. 1-2 órát, hozzátáplálással eddig minden rendben, 3x eszik egy nap szilárdat, emellett igény szerint szoptatom. Doktornőnk utolsó étkezésre tápszert javasolt, mert az jól eltelíti, de azt nem szeretnék adni! Minden éjjel 2-3 óránként ébred, nem tudom visszaaltatni, csak ha szoptatom. Minden nap több órát vagyunk szabad levegőn, így esténként viszonylag könnyen elalszik 21 óra körül. De egyhuzamban még életében nem aludt 3 óránál többet.

Van ötletetek, mit csinálhatnék másképp?

Köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 21. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónapos és pontosan ilyen. Reménykedem valami változásban, mert nagyon lemerültem már. Sajnálom hogy nem tudom a megoldást csak jelezni akartam hogy nem vagy egyedül.
2016. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnos normális. vagyis legalabbis nagyonis nem vagy egyedul. az en gyerekem mindjart egy eves es meg szinten nem aludt at ejt. igaz aludt mar 3 oranal hosszabbat de nem jellemzo hogy sokkal tobbet aludna.

otletem nincs, mi is probalkoztunk mindennel a vilagon. ez van.

illetve gondolom ha kovetkezetesen nem szoptatnad ejjel akkor egy ido utan amiatt legalabbis nem kelne fel. ez nekunk nem sikerult. tobbszor megprobaltuk de mindig feladtuk eleg hamar.

2016. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod másképp csinálni, Ő egy ilyen baba. Majd, ha megérik rá, átalussza az éjszakákat. Addig adhatsz neki bármit, nem segít. Vagy esetleg egy kis esti, elalvás előtti tejpép segíthet abban, hogy picit hosszabb szakaszokat aludjon. De amíg anyatejes, számíthatsz arra, hogy sokszor csak azért ébred, hogy hozzád bújhasson, komfortszopizzon egy picit...

Két kisgyermekem van: a fiam 3 éves múlt, a kislányom most másfél. A fiam 15 hónapos koráig szopizott, addig minden éjjel minimum 3x kelt. Ahogy elválasztotta magát, átaludta az ejszakákat. Azóta is jó alvó.

A kislányom 1 évesen elválasztotta magát, addig 2x szopizott éjjelente, viszont Ő az elválasztás után is rendszeresen ébredt. Most egy 2 hete kezdte átaludni stabilan az éjszakákat. Szval nyugi! Egyszer majd kialszod magad!☺

Teljesen normális, ahogy a babád alszik /nem alszik/.

Ja, én sem tápszereztem egyiket sem, bőven volt tejem. Viszont a tejpépet megpróbáltam, szentjánoskenyérből készül /Sinemil/ tele vitaminnal /a gyerekeim tejérzékenyek voltak, ezt kaphatták/. Ha jól betejpépezett elalvás előtt és megkapta az altató szopiját, a kisfiam elég jól aludt /egyben 4 órát☺/.

2016. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ő ilyen.A kislányom 17 hónapos,és 10 alatt van az olyan éjszakákérdésem száma,amit átaludta.
2016. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 éves és még mindig nem alszik végig egy éjszakát sem! Van hogy 3× is fel kel! Probálkozom a leválasztással aztán reménykedem hogy mindketten alszunk majd jokat.
2016. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 éves múlt és már nem anyatejes de még mindig kel egyszer :/,úgyhogy normális.Az én lányom soha nem a tej miatt kelt csak úgy,sosem kérte a cicit éjszaka.

OFF: tökre szeretnénk kistesót de addig biztos nem amig felkel éjjelente,kicsit szeretném élvezni utána az alvást,mert ha jön a kicsi megint nem alszunk 3 évig,de az is lehet h õ más lesz

2016. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy ismerosom.Most 7 honapos a kisfia es mar nagyon szenvedtek mert a gyerek 1-2 orankent kelt es sokszor nagyon keservesen sirt is.Nem tudtak mi a baj mert az utazoagyban szinte vegig aludt,aztan utanolvasgattak,kiprobaltak mindent es vegul az segitett hogy megforditottsk s kisagyat es uj matracot raktak bele.Ugyhogy egy honapja kb mar csak max 1 szer kel de azt is akkor ha beteg vagy vmi.Szerintem probaljatok meg vmi ilyesmit,lehet ez a baj forrasa.
2016. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettő akkor aludt át, amikro az anyatej elfogyott és hozzászoktak az üveghez és a 3 óránként, napi 5x evéshez.

Inni vizet, teát, enni tápszer és szilárt. Mindig fix időkben. Onnantól 12 órát alszanak és gyanítom a szoptatáshoz meg a megszokáshoz volt ennek köze, mert gyanúsan éles váltás lett az éjszakai alvásban kettőjüknél is innentől.

2016. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is akkor kezdte ataludni az ejszakat amikor fokozatosan leszokott a cicirol 8 honaposan! Onnantol, hogy tapszert kapott vegig szunyalja az ejszakat, max par korty vizet iszik ejjel.
2016. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok, hogy írtatok! Meg is nyugodtam, ezek szerint nem egyedülálló az esetünk!
2016. jún. 25. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!