Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi időnként ébredt fel...

Mennyi időnként ébredt fel éjszaka az újszülött gyereketek és mennyit volt ébren?

Figyelt kérdés

Semmi tapasztalatom nincs ilyen téren, most várjuk az első babánkat. Az egyik baba-mama csoportban leírtakon azonban nagyon elcsodálkoztam, ezért kíváncsi vagyok nálatok ez hogy ment. Majd később esetleg leírom az ott olvasottat is.


Kérdésem tehát az, hogy mennyi időnként ébredt meg a pici és mennyit kellett vele lenned a visszaalvásig éjszaka?


2016. szept. 16. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az elejétől pótlást kapott. 3-4 óránként ébredt és az, hogy mennyit volt fent változó volt, volt mikor már az evésbe bealuld, máskor 1 órát is fentvolt. Igaz ritkán. Fél óra legtöbbször. Olyan 6-8 hetesen már csak enni kelt fel, etetés, büfi is aludt is. Akkor ráadásul már csak egyszer kelt fel enni (9-kor raktam le) hajnal 3 körül aztán 6 körül kezdődött a nap.

Jó alvó a mai napig, 1 éves.

2016. szept. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak enni kelt fel egyszer (2-3 óra körül), evett (kb 20 perc alatt rendezte le), böfi, majd ment vissza a kiságyba aludni...
2016. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 2 hónapig így ment: 6kor fürdés, 7körül aludt, 10-11 körül kelt, peluscsere, etetés alvás. Ekkor én még fent voltam mikor ébredt, ezután mentem én is aludni. Eddig végig 3-4 óránként kelt. Kb 2 hónap után kezdte magának fél órával kitolni az ébredéseket, így egyre többet aludt. Tápszeres volt, be se indult a tejem, és nem is volt hajlandó szopozni. Persze azért próbálkoztam, főleg éjjel hátha akkor jobban elfogadná, így ilyenkor többet voltunk el. De ha azt nézem hogy pelus csere etetés akkor ez kb 20 perc volt. Mázlink van vele, nagyon szépen és sokat alszik most is este 9 fél10től reggel 8-9ig. Egy éves múlt.
2016. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 nünü87 ***** válasza:
Tápszeresek vagyunk nemvokt tejem. Első két hónapban kétszer kelt enni. Most hat hónapos lesz még egyszer eszik 1- körül éjszaka de utána reggel fél hétig alszik. Ja és este kilenckor már alszik.
2016. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszer ébredt a fiam, kb. 3 óra körül, megette a tápszerét és aludt is tovább. 8 hetes korától pedig már átaludta az éjszakát.
2016. szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3 óránként kelt magától éjjel is enni, megette, gyors büfi és aludt tovább. 6 hetes volt, amikor már kicsit kitolódott a 3 óra, 8 hetes korára már átaludta az éjszakát, kb 12 órát húzott le egyszerre.

Nekünk az ő alvásánál nagy szerencsénk volt, aztán remélem a második is követi majd ezt a példát :)

2016. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3 óránként ébredt éjjel is, tehát ez azt jelenti, hogy háromszor kelt. Még órára is meg lehetett becsülni, hogy 10 körül, 1 körül és 4 körül ébredt. De ez tényleg csak az első hetekben volt, szopizott, büfiztettem és aludt tovább. Büfiztetni muszáj volt, nagyon mohó volt és sokat bukott is. Eleinte előfordult egyszer-egyszer, hogy valamelyik éjjeli szopi után nem akart visszaaludni, de csak elvétve.

Kb. egy hónap múlva a 10 órai szopit elhagyta, 2 hónapra rá a másodikat és a harmadikat összevonta, tehát már csak egyszer kelt, és 3 hónapos korára végigaludta az éjszakát.

Ez mázli kérdése egyébként, hogy milyen lesz a babád, én örülhetek, de valószínűleg semmit nem csináltam másképp, mint azok az anyukák, akiknek sokáig vagy sokszor kel a babájuk.

2016. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is mázli kérdése. Nekünk nincs mázlink! :)

A Nagy is 2,5 évesen aludta át normálisan, rendszeresen az éjszakát. Természetesen éjjel nem kapott már enni, mármint tápszert, de hol ezért,hol azért, megébredt.

A Kicsi most 11,5 hónapos. Ő az első 6 hétben kelt 3 óránként, aztán 6 hetes korától csak egyszer ébredt kb. 3 hónapos koráig. Utána azt hittük, eljött a Kánaán, mert elkezdte átaludni az éjeket. Na a vége az lett,hogy ez tartott kb. 7 hónapos koráig. Azóta van,hogy egy éjjel 3-szor is felkel. Nem tudom az okát, de nem is keresem annyira, és nem foghatom rá mindig mindenre. Illetve ráfoghatom, hogy fogzás, meg mozgásfejlődés, de ettől még nem lesz jobb. :)

Elfogadtam,hogy nekünk ezt dobta a gép. A sírni hagyáson kívül próbáltunk sok mindent. Éjjel nem kap tápszert, ha nem elég,hogy visszaadom a cumit, akkor max. vizet adok. Ezt anno a Nagynál a doki is hangsúlyozta,hogy 9 hónaposan ne adjak éjjel tápszert, ha rendesen vacsorázott, mert ahhoz szokik hozzá.

Szóval várunk, hogy elmúljon.

2016. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor mégiscsak elég meredek amit a csoportban írtak, hogy másfél óránként ébred a pici és 1 óra hosszát van ébren. :) És sokan egyetértettek, hogy nagyon hasonló náluk is a szitu. Már megijedtem, hogy az az általános.


Persze minden baba más, és attól, amiért van egy általános statisztika még simán lehet óránként ébredő babám. De reméljük a legjobbakat :)

2016. szept. 16. 11:29
 10/12 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, bár a kicsinél még csak most alakul, de leírom.

első pici súlyú volt, 3 óránként ennie kellett, amit az előző étkezés kezdetétől kellett számítani. gyenge is volt, 1-1,5 óráig evett, majd 20-30 percig büfiztettem. hulla fáradt voltam, egy hónapos volt mikor az orvos szerint bőven eleget hízott, túl is teljesített, elérte egy átlagos csecsemő születési súlyát :D

onnantól jó volt, 3-4 órákat aludt, igaz sokáig maradt az 1 óráig tartó szopizás. így utólag visszagondolva, kevés volt a tejem, ennyi idő volt mire annyi termelődött pluszba, hogy jól lakjon.

nemrég szintén kis súlyú babám született, de nem voltam hajlandó erre a kikészülésre, orvos jóváhagyta, mndván okos a csecsemő.

2 hetes koráig 3-4 órákat aludt éjjel, tehát 2x-3x kelt, 2 hetes korától pedig 6-7 órákat aludt éjjel, majd még 3-4 órát :)

tény, hogy most 6 hetesen annyi kiló mint a másik gyerekem 4 hetesen, de sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, nyilván mert én is az vagyok :)

na meg minden baba más! :)

az, hogy másoknál hogy van, közel se jelenti, hogy nálatok is úgy lesz! ráadásul a babáknál csak az biztos, hogy mindig máshogy lesz minden :D

2016. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!