Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ahol nagyobb tesó van,2-3 év...

Ahol nagyobb tesó van,2-3 év körüli, ott hogy altatjátok a kisbabát?

Figyelt kérdés
2 evesemnek be nem áll a szája..3-4 órákat van ébren a 1,5 hetes húga mert nem tudom elaltatni...nem érti h csondben kell lenni az altatásnál, a déli alvást meg most készül elhagyni, tehát még csak akkor sincs egy perc nyugtom sem :( ti hogy csináljátok?
2016. szept. 23. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Januárban szültem akkor volt a nagy 2,5 éves. Eleinte próbálkoztam én is hogy csitítgattam a nagyot de semmi értelme nem volt. A kicsi meg amúgy ha jólakott és fáradt volt akkor elaludt, aludt amennyit aludt. Csak azt próbáltam elérni nagynál, hogy ne akkor akarja fakanállal verni a radiátort, amúgy úgy is aut csinált amit akart. A déli alváshoz mondjuk ragaszkodtam hogy együtt legyen, mert annyi csönd nekem is kellett.
2016. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Szia, szerintem rossz módszer, hogy újszülött baba körül néma csöndnek kell lenni. Ha ehhez szoktatod hozzá, akkor jó pár hónapig lábujjhegyen fogtok járni. Én mind a két gyerekemnél a kezdetektől - persze módjával -, de nappal hallgattam a rádiót, ugyanúgy takarítottam, porszívóztam, mégis tudott a kicsim aludni. Amíg a pocidban volt, ott sem néma csöndben volt napközben. Így jobban is tudja majd a csöndes éjjelt megkülönböztetni a zajosabb nappaloktól. Egy 2 évesnek sem lehet csendet parancsolni, ő még nem érti az összefüggéseket, hogy a tesónak aludnia kell. A 2 évesed hogyhogy készül a déli alvást elhagyni? Neki egészen 6 éves koráig muszáj ebéd utána aludnia, hiszen így fejlődik majd megfelelően az idegrendszere, ha meg bekerül óvodába, vért fognak vele izzadni az óvónők. Muszáj ebéd után neki is lepihennie, előbb vagy utóbb úgyis el fog aludni. Ha a két gyerek napirendjét összehangolod, akkor neked is jóval könnyebb lesz.

Nekem olyan ismerősöm is van, akinek az újszülött babája mindenhol jókat alszik, játszótéren, játszóházban, üvölthetnek is mellette, alszik békésen. Én is annak híve vagyok, hogy ne legyen nagy hangzavar, de tényleg nem jó a néma csönd, mert ezt szokja majd meg és még egy telefoncsörgésre is sírva fog ébredni.

2016. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja, csak a nagy abszolut nem alszik nap kozben - igy nem igazan van mit osszehangolni :( egyebkent nem szoktattam a csondhoz, a nagynak szabad bejarasa van kezdetektol, a korhazba a pici boven hozza szokhatott a zajokhoz...itthon megsem tud aludni olyan harsany a nagy teso :(
2016. szept. 23. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor aludjon babakocsiban séta közben. Akkor gondolom a nagynak is van jobb dolga mint a kicsit felverni. Tudom nem egy kényelmes megoldás, de jobb nem jut eszembe. Vagy hordozd a kicsit. Vagy végsò esetbem kérj segítséget.
2016. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, a setalgatasra gondoltamen is csak még nem vagyok olyan allapotban.
2016. szept. 23. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap a korkülönbség.

Alapvető volt a kezdetektől, hogy a nagyobbik gyermekem alszik ebéd után. Ő is próbálkozott, de nem hagytuk. Egy ekkora kisgyermek idegrendszerének nagyon kell a pihenés. Szval hamar összehangoltam az alvásukat.

Az elején pedig a kislányomat babakocsiban altattam vagy kint a teraszon (viszonylag langyos tél vége volt), vagy alkalmanként bent a lakásban is babakocsiban ringattam. Addig a kisfiam halkan mesét nézhetett a nappaliban. Mivel mindig csak akkor altattam a kislányom, amikor már nagyon fáradt volt, kb. 5 perc alatt aludt is. Ennyi mesenézést pedig nem találtam soknak.

A fiam most 3,5 éves, most kezdte az ovit. A mai napig alszik az oviban is és otthon is. Én a helyedben nem adnám fel a nappali alvást, nagyon pici még a nagyobbad is. És akkor legalább egy nagy alvása lenne a picinek is. Az én fiam is csak úgy aludt, hogy melléfeküdtem. Macera volt, de Neki szüksége volt rá.

2016. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mindig a nagyobbat altattam először, és amikor ő elaludt, akkor foglalkoztam a picivel. Ha szerencsém volt, még én is el tudtam aludni.

Nálunk iskolás korig alvás, vagy minimum csendes pihenő van ebéd után, nincs olyan, hogy valamelyik "nem akar".

Nyilván volt olyan, hogy egyszer-egyszer nem sikerült elaludniuk, de az inkább olyankor volt, ha túlpörögtek picit, vagy túl későn volt ebéd, ilyesmi.


Mivel még csak 1,5 hetes a pici, szerintem kell egy kis idő, mire beáll valami rendszer, addig meg túlélésre kell játszani. :)

2016. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 hónap híján 2 éves volt a nagy mikor született a tesó. Ő egyébként is csendben eljátszós típus volt, de olyankor mindig lefoglaltam pluszban. Vagy jött velem a konyhába és főzőcskézett, vagy adtam neki ceruzát/papírt, gyurmát. Mesekönyvet nézegettünk, az egyik alvásnál játszótereztünk. A nagy alvásuk kezdetektől együtt ment. Voltak bekattanásai, és kiabált meg direkt felkeltette a kicsit, de szerencsére hamar elmúlt. Én mindig csendben altattam őket, hisz én sem örülnék ha hajnalban nekiállnának porszívózni a házban.
2016. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mellefekves, mese, cumi, kezfogas egyhttalvas ilyen idopont olyan idopont, mindent kiprobaltunk de nem alszik..tudom h szuksege lenne egy 2 evesnek az egyuttalvasra de sajnos elfaradtam nincs tobb otletem hogy hogyan birhatnam alvasra..se apaval se nagyival se velem, senkivel nem hajlando elaludni es altalaban siman vegig is birja a napot
2016. szept. 23. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!