Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos kisbabán nagyon...

11 hónapos kisbabán nagyon gyakran felkel éjszaka.5-6 alkalommal is. Ilyenkor mindig szopizik, majd visszaalszik. Napközben alszik 2 órát, én már úgy létezek mint egy zombi a kialvatlanságtól. Mit tegyek, hogy nekeljen fel éjszaka?

Figyelt kérdés
A páromat nem akarom ezzel terhelni, mert reggel 5-kor kel munkába, legalább ő legyen kipihenve, mert veszélyes munkát végez. Este jóllakik a kislányom, 8 után elalszik, mégis 10 előtt kel fel először. A sok "minifelkelés" után reggel 6-kor ébred, aztán 10-kor viszsaalszik, és 3-kor megint alszik egy órát. Kiságyban alszik, ami a mi ágyunk mellé van tolva, és le van engedve az oldla, tehát bármikor át tud mászni hozzánk. Hogyan tudnám elérni, hogy ritkábban ébredjen fel éjjel?

2016. szept. 29. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fogjunk kezet!

Nálunk uez a szitu, annyi különbséggel, hogy 6-12szer van fent, de max. egyszer eszik, s azt is csak, ha nagyon nyűglődik. Ált.elég a cumi+simi, de van, hogy pár korty vizet is iszik.

Születése óta hasfájós. Én erre fogom, de hülyének néznek, úgyhogy nem is hangoztatom már. A nagy kb 5 évesen lett jó alvó. Addig még sok éjszakát kell túlélni :(

2016. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Rossz a napirend.
2016. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Sablonszöveg és baromság! Majdnem percre pontos a napirend napközben, mert igényli a gyerek. 7kor kel végleg, reggeli, tesóval suli, játék, 10től bő fél óra alvás, később ebéd, séta, játék, 2től egy óra alvás, uzsi, 4kor tesófelvétel,közös játék, vacsi,fél8 fürdés, utána szopi kicsit, fél9 ágy.

Ne mondd, h rossz a napirend!

2016. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam (1 éves) meg tegnap 3.20-kor kelt és nem aludt vissza csak reggel 8-kor.. bár már kapisgálom, hogy az étrenddel nem stimmel valami, mert ilyenkor nagyon éhesen kel, tápszer nem elég, kenyér nem kell, most fogok mást is próbálni reggelire. Vacsira direkt laktatót adtam tegnap, akkor már egy ideje kap rendes vacsit viszont, most legalább 4.20-ig aludt... korábbi 10 óra helyett 8 óra éjjel és nappal is 4 óra helyett 2-3 max amit alszik.

Ezzel azt akarom írni, hogy sajnos azt csak te tudod kitapasztalni, hogy mi a baja. Én pl fogzásra gondoltam de 1 hét után egyre bizonytalanabb voltam, másfél - 2 hét után pedig elvetettem, mivel addig se volt fognak nyoma.

2016. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mit értesz azon hogy a napirend? Reggel6-kor ébredés, fél 10-ig reggeli, játék, aztán alvás szopival, aztán ébredés,ebéd kint séta kb. egy óra, evés, alvás szopival, kb. fél óra játszás kinn az udvaron /hintázás, nézelődés/, játszász apával, vacsi, fürdés és alvás, és a szokásos éjjeli program. Mi ebben a rossz?
2016. szept. 29. 13:22
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Semmi rossz nincs a napirendeddel! Mondjuk az en fiam 7-8kor kelt, nyilvan az kenyelmesebb.


Most mar 19honapos a kisfiam, de tavaly ugyanez volt. 10honaposan csinalta..csak azert kelt fel h cicin visszaaludjon, es amikor ilyen sokat kelt akkor meguntam. Fokozatosan csokkentettem, nem mondanam h hagytam sirni, nyilvan sirt, de ott voltam neki. Kitalaltam bizonyos idopontokat amikor kaphatott, ha jol emlekszem 10kor, ejfelkor es hajnal 4kor. Aztan mindig vmelyiket elhagyta magatol fokozatosan. Mig a vegen mar csak nappal kert ketszer, haromszor meg a lefekveshez 7kor. Egy ido utan mar napkozben sem kerte. Ugyh maradt a napi egy, elalvas elott, furdes utan. Azt pedig magatol hagyta el egy eves szulinapja elott egy hettel. Pedig en is mindig mellen altattam el. Azota h nem szoptatom pedig mindig osszebujva alszik el, nem csak velem, hanem apukajaval is.


Ja meg azt hozzateszem h 3-4 este volt amig elfogadta az esti cici idobeosztast. Fontos a kovetkezetesseg. Mert ha csikicsukizol vele nem fogja tudni a vegen o sem hogy mihez tartsa magat ;)

2016. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: de mivel érted el, hogy ne akarjon szopizni minden egyes ébredésnél? Én éjszaka ha felébred, először próbálom simogatni, dúdolni neki, csak ha rázendít, akkor kap szopit.
2016. szept. 29. 13:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem ezért lett cumi/folyadék. Nem cumizavaros ettől függetlenül.
2016. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem cumizik, pedig van 3 cumija, csak játszik velük. Cumisüvegből csak napközben hajlandó inni, éjszaka sír ha abból kinálom. Mindne ébredés alkalmával az egyedüli "tuti befutó" a szopi.... ez így megy már 11 hónapja. :-(
2016. szept. 29. 16:08
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy szopizással alszik el, így ha felébred éjjel (mert minden baba felébred), akkor nélküle nem is tud visszaaludni. Én megpróbálnám valahogyan máshogy elaltatni, mert így nem tud önállóan visszaaludni.
2016. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!