Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos baba önálló alvásra...

8 hónapos baba önálló alvásra szoktatása hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos hozzászoktattam a babámat, hogy ringatva aludjon el, de szeretném leszoktatni róla. Tudom, én vagyok ebbe a hibás, de sajnos ez már megtörtént, így erről nem kérek kioktatást :)

A fő gondom az, hogy akármilyen fáradt is nem marad meg fekve, ahogy leteszem rögtön felül, feláll. Így esélyem sincs.... Sírni semmiképpen nem hagyom, azt a "módszert" ne ajánlja senki, köszi :)


2016. szept. 29. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Bar en kezdettol az egyeduli alvasra treniroztam, nalunk amikor az volt hogy betettem az agyba es feallt meg maszott meg mittudomen, akkor hagytam neki egy picit. Helyezkedett stb, kozben paskoltam a matracot hogy fekudjon le ra, aztan idovel ez meg is tortent (1-2 perc). Szoval szerintem adj neki idot hogy korbejarja az agyat aztan alvas.
2016. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor sem marad meg, ha ellazul a karodban előtte?

Fokozatosan tudod, első lépésben azt lehet elérni, hogy ellazulásig ringatod aztán simogatod a hasát/hátát, amikor megszokta hátha jobban elvan, ha leteszed ringatás helyett.

Szokott játszani a kiságyban? Biztonságban érzi ott magát? Játékkal lehet számára biztonságosabb hellyé tenni.

2016. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En sem vagyok "sírni hagyós", DE

Kisfiam csak cicin aludt el, 8 hós koráig, aztán mar úgy sem igazán....szóval betettem a kisagyba, ha elmászott visszatettem, ha sírt kivettem, kicsit dédelgettem, dudoltam, amint nyugodtabban szuszogott leraktam ujra.... Vilt, hogy nem vettem ki rögtön a sirasra, simogattam, paskoltam a fenekét, nyugtattam (kicsit a hátánál ,,lefogtam") Ezt folytattam míg elaludt.

4 nap alatt megszokta. Őszinte leszek, miután sose hagytam sírni, az a kevés (összesen talán altatásonként 10 perc) sírás is megviselt, de tudtam, hogy az ő érdeke leginkabb ez segített!!! Ja, azóta ,,megjavult" az alvókája :-)

Sírni azért fog, mert a negszokottól eltér majd az altatás. Szerintem ezt szinte lehetetlen teljesen sírás nelkul megoldani.

Ha megis menne, azért kiváncsi lennék rá, hogy sikerult!! ;-) majd írd meg!

2016. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!