Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 23 hós lányomat eddig táppal...

23 hós lányomat eddig táppal altattam/ebresztettem, de már nem kell neki a táp, most hisztizik, hogy altassam?

Figyelt kérdés

Gond volt az altatással kicsi kora óta. Apuka kitalált egy módszert, táppal altatás. A tápot mindig akkor adtuk oda, mikor fektettük, reggel pedig ahogy felébredt, kapodt egy másik adag tápot, mert általában 1 órával hamarabb ébred a kelleténél. A táppal viszont még visszaalszik kicsit. A probléma az, hogy van egy 6 éves nagytesó, akinek pihennie kell, hogy az iskolában tudjon figyelni. A reggeli ébredést esetleg meg lehet oldani, ha kitolom egy órával az esti altatást, talán akkor tovább is alszik, csak este már annyira nyűgös, hogy nehéz lerakni egy órával később. Este 8-kor van fekvés és kábé 8-kor kéne, hogy ébredjen. Ehelyett max 6-ig alszik, de ha megkapja a tápot, akkor általában visszaalszik.

Külön szobában alszanak a gyerekek. Én 7-kor elindulok dolgozni, férjem ébreszti a gyerekeket 8-kor és viszi suliba a nagyot 9-re, másikat dadához 9,20-ra, majd ő is megy dolgozni. Szokott aludni néha 11-körül, azt mondja a dada. Én mindig 12-kor altatom, lerakom és kis ellenállással, de elalszik és általában 2-3 órát alszik.

Azt mindig észreveszem, ha nem aludt a dadánál, mert akkor már délután 5-kor majdnem K.O. a gyerek. Ő olyan típus, akinek be kell tartani a napirendjét, mert különben borul a bili. Az elsővel ilyen gond nem volt, akkor aludt, amikor akart, de őt ha nem rakom le délben aludni, akkor elég durcás lesz a délután.

Azoktól kérdezem, akik gyorsan el tudják altatni a gyereket este, azok, hogy altatják?

Meseolvasás beválhat? Nagytessó estimesével megy aludni de ilyen korban még nem tudta értékelni a mesé. Ti hogyan altatjátok az ilyen idős gyereketeket?


2016. nov. 1. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Tapszer ha nem kell neki tej vagy kakaó helyette. Persze ha nincs gond a tejtermékkel. Nyilván megunta a tapszert.
2016. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én másfél éves kora óta olvasok neki. A neki való könyveket élvezni fogja. Hogy a tápis altatást kiváltja -e azt nem tudom , de mindenképp próbáld meg. Viszont az alvásigényük is egyre csökken, arra is számítani kell.
2016. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát hiába, ő is csak ember, nem akkor alszik, amikor szerinted kellene. Próbálj az igényeihez igazodni inkább. Ha külön szobában van a nagytól, akkor nem tudom mi a probléma. Felkel reggel, mikor ébred és kezdjétek vele a napot. Nálunk is korábban kel a pici, kuvonulok vele a napoali-konyhába és ott vagyunk, míg felkel a nagy. Este nyugodtan olvass mesét, már bőven lehet. Mi mondjuk mesét nézünk a naggyal, mert az olvasott mesétől csak felpörög, mert túlságosan érdekli, muszáj neki a képeket nézni, de az ilyen Uki meg Tutitu féle mesék lelazítják, nézi kicsit, aztán elfordul és alszik.

Egy ideig mi langyos tejet adtunk a mese előtt, de aztán kivezettük, maradt a mese. Fogmosás után csak víz van.

2016. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon furcsa hogy egy mindjárt 2 éves még tápszert kap vacsira. Lehet, hogy ha mást kap, se tuti hogy tovább alszik, van ilyen. És 2 gyerek se egyforma. Vannak piciknek való könyvek, amik rövidek. Furi ez a nem olvasás sem. Meg se próbálod, mert a tesó se szerette ilyen idősen. Mi vaaaan??? :)
2016. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom.

Este is és délben is ugyanúgy altatom.

a lányom tejitalt iszik reggel ébredés után és este alvás előtt. Van egy szép nagy ágyikója ahová mind2en beférünk kényelmesen(90*200) befekszem mellé,betakargatom,dúdolok neki,simizem és alszik is. Na nem mindig rögtön,van amikor jó 40 perc is eltelik,de így szépen csendben alszik. Van, hogy kicsit még beszélgetünk és utána már alszik is:)

Én nem tudok neki mesélni mert nem igazán érdekli.A könyvet kiveszi a kezemből,és abból alvás meg ugye nem lesz:) Majd kicsit késöbb. De az éneklés az bevált.

2016. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!