Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Parom streptococcus pozitív...

Parom streptococcus pozitív volt teszten szules elott, par napja szult elso nap nem is volt gond, viszont vervetel utan kimutattak, h a babank is az. Azota kap antibiotikumot, amitol megy a hasa allandoan, max 1 orat alszik egyhuzamba?

Figyelt kérdés
parom streptococcus pozitív volt teszten szules elott, par napja szult elso nap nem is volt gond, viszont vervetel utan kimutattak, h a babank is az. azota kap antibiotikumot, amitol megy a hasa allandoan, max 1 orat alszik egyhuzamba, parom sem tud aludni, olyan mint az elo halott, vmint nincs rendesen teje, de a korhazba azt mondjak szoptasson, a mellei oda vannak, tapszert nem adnak, kiiratni bevinni nem lehet, normalis ez?

2016. nov. 9. 03:54
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Streptococcusnàl szülés utàn mindenképpen adnak antibiotikumot a babànak és a mamának is természetes szülésnél. Nem is értem mire vàrtak nàlatok.

Az hogy megy a hasa az antibiotikumtól... Egyénenként vàltozó, igyon pàrod normaflore-t és nagyon sok vizet. Màs erre nem nagyon van sajnos csak szoptassa sokat. (Amúgy a baba az első napokban produkálhat rengeteg kakit ami nem hasmenés csak tisztul a bele. A hasmenés az szines kakit( zöldes) nyàlkàsat ( mintha tojàsfehérje lenne)és büdöset jelent egy csecsemőnél, kb olyan rothadó hal szaghoz lehetne hasonlìtani, ha ilyen azt mondani kell ( mutatni) a nővéreknek mert hamar kiszàradhat a pici és az ellen tenni kell) A lànyom pl a kórhàzban napi 16x kakilt mindhàrom nap. De nem hasmenés miatt.

A tej kb 3. naptól szokott beindulni, szóval az sincs későn. És igen CSAK az segìt, ha rengeteget szoptat. Ha probléma van a szoptatàssalakkor szoptatàsi tanàcsadó segìtségét kell kérni. De van bimbóvédő is amit lehet hasznàlni az elején.

Tök normàlis, hogy nem adnak tàpszert. Ha úgy làtjàk, hogy kell akkor adni fognak hidd el. Addig meg szoptatni, szoptatni,szoptatni, attól indul meg a tej, de ez is mindenkinél màs van akinek egy nap van akinek egy hét. A baba erre fel van készülve, nem lesz baja ilyenkor kb 1-2 ml aztàn 10-20 ml az adagja, annyi tej meg lehet, hogy bőven van, hiszen ez nem egy làtvànyos mennyiség. Nem kell hogy deciszàm legyen tej az első héten, sőt...

2016. nov. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megnyugtato a valaszod, mind a pelus, szeklet, tejadag rendben, es arra mit mondasz hogy max 1 orat alszik 1 folyamban? felek h kimerul, meg a parom is (o mar nem)
2016. nov. 9. 04:46
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Egyet értek elsővel. Nem tudom, mióta tart ez, hogy nem alszik, de a babák jellemzően születés után kicsit fent vannak, aztán egy jó nagyot alszanak, mint egy kisangyal, aztán a 2.-3. nap szinte végig csak szopnának és sírnak. Ez a mélypont, ilyenkor jön a kétségbeesés, hogy nincs elég tej. Nekem az vált be mindkét gyerekemnél, hogy 1-2 korty vizet adtam pohárból (csecsemősöktől lehetett kérni felforralt-lehűtött vizet) és akkor volt egy hosszabb nyugi kb. a 3. napon. Az egyik gyerekem meg csak a hasamon volt hajlandó hosszabbat aludni (ami persze balesetveszélyes, így hivatalosan nem ajánlom). A tejem meg nekem is csak a 4 nap végén (kb. mire indultunk volna haza) indult be mindkettőnél, de addig túléltük... valahogy. Érdemes fekve szoptatni, addig is lehet pihenni és ha jár arra, szoptatási tanácsadó segítségét is kérni (elvileg kell lennie a kórházakban legalább heti párszor).
2016. nov. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

ha nagyon kellene tápszer, gyogyszertárban és bármelyik drogériában kapni.de nyugodtan fel lehet hívni a házorvosotokat védőnőt is.

kórházban vagytok még gondolom, próbálj meg ringatni a babát, hogy a párod hadd pihenjen. és licitálj be egy csecsemőst hogy segitsen nektek. kórházban is lehet fejni.

remélem hamar helyrejöttök!


gratulálok, és kitartást :)

2016. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1#es vagyok,

polyazzatok be, lehet, hogy csak a sajat reflexmozgasaira ebred fel. persze nem kell a regi nagy polya,eleg egy vekony konnyu takaro, amivel betekeri a parod cicizes elott, aztan ugy teszi le amikor bealudt(a lenyeg, hogy a keze benne legyen, ne tudjon szabadon kalimpalni).


ha a poci a gond,mert igy is felebred, akkor kezdje el irni a parod mit eszik, egyreszt az is meghajthatja a babat, masreszt pl a tejtermekek miatt fajhat a hasa is de szinte barmitol, erre hogy mitol faj nektek kell rajonni.


de van olyan baba is aki pl a szulest eli ujra hetekig es meg megriad emiatt, erre meg a cicizes simogatas turelem amegoldas.


orulok ha tudtam segiteni :-)

jo babazast

2016. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, ezek megoldodtak :)
2016. nov. 12. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!