Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti milyen módszerrel altattáto...

Ti milyen módszerrel altattátok/altatjátok másfél éves kicsiteket?

Figyelt kérdés

2016. nov. 13. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mellettem van az ágyban, a zenélő nyusziját felhúzom vagy énekelek neki, ő valami kis játékot birizgál, aztán elkezd helyezkedni, majd elalszik.

Persze nem mindig ilyen egyszerű, van, hogy még szeretne játszani. Akkor az ágyban csikizem, puszilgatom a lábát, kezét, aztán lenyugszik.

2016. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lerakom magam mellé az ágyba

Én is vagy énekelek neki vagy felhúzom a zenélő maciját

Ilyenkor birizgál valamit (párnahúzatot,takarót,ujjait,hajamat vagy valamelyik játékát)

Ha így nem alszik el,simogatom a karját/arcát

Ha így sem megy akkor lerakom játszani és utána mindig kidől;)

2016. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
már két éves múlt a fiam, de ugyan úgy megy minden most is. tápszert kap cumisüvegben, amíg azt megissza addig mesélek neki valamit, vagy csak csendben simogatom, azt elfogy a tápszer, adok neki puszit, mondom hogy szép álmokat, reggel találkozunk stb... és kijövök tőle. a saját ágyában alszik
2016. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Betesszük apával a kiságyba, mondunk neki egy mesét, elénekeljük az altatóját, majd kijövünk, hogy elaludjon magától. :) A mese nem hosszú, viszont az altatónál már igencsak ragadnak le a szemei. :))) 16 hós.
2016. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pont úgy aludt el 1,5 évesen a fiam, mint a 3-as válaszolóé. Ő azóta már 4,5 éves, mese után szépen egyedül elalszik.

Miért pontoztátok le a 3-ast? Vannak könnyen elalvó gyerekek.

2016. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte a kezdetektől minden ugyanúgy megy. Fürdés, kaja, fektetés. A kezemben alszik el, pedig már 2,5 éves a lányom :) A nagyobb 4,5 éves, ő lefekszik az ágyába, mellette van egy relax szék, abban ülök a kicsivel. A nagy elég gyorsan elalszik, ő sohasem aludt a kezemben. Aztán a kicsit lerakom a kiságyába, a legtöbbször pár percre általában felriad, de ezek inkább másodpercek. De olyan, mintha mellettem aludna, mert baba-mama ágyunk van. Magam mellé amúgy nem raknám soha, de így teljesen biztonságos és kényelmes.
2016. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megfürdetem, felöltöztetem, lekapcsolja a villanyt, kézben eléneklem a kedvenc dalát, berakom a kiságyba, jó éjt kívánok neki és kimegyek. Fél órát gügyörészik, vagy játszik a kiságyban aztán elalszik. 19 hós. Már fél éves kora óta így van.
2016. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mint a 3-as és 7-es, csak nekem 10 perc alatt elalszik. Cumija van és takarója.
2016. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. nem tudom miért pontoztak engem, de nem is számít. a fiam igazából pár hónapos korától így alszik el. az első hetekben kellett ringatni, vagy mikor fogzott, vagy épp beteg volt. most két éves és már leeségátlósra van csinálva az ágya, de nem mászik ki belőle, hanem elalszik csendben, magától. hát lehet szerencsém van vele.
2016. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem jól csinálod. De úgy gondolom ez sokban függ a gyerek vérmérsékletétől is. Usziban is láttam h van olyan kicsi aki öltözés alatt szépen ül egyhelyben, és van aki olyan mint a tornádó. :) És most nem a jólneveltségről van szó, 9 hónaposokról beszélek akik akkor tanultak meg járni. Én is vele fekszem este amig elalszik, azért kérdeztem mert nem tudom h roasszat teszek-e. De csak cicivel tudom elérni hogy egyhelyben maradjon.
2016. nov. 15. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!