Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1,5 éves gyereknél mi lenne a...

1,5 éves gyereknél mi lenne a "normál" alvás?

Figyelt kérdés
Éjszaka 3-4x felébred, sír, sokszor szopizik még egy nap. Nem nagy már ezekhez?
2016. dec. 29. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem sok, csak szívás.

Szep.szorongás második felvonása simán zavarhatja ennyire az alvást ill. a fogak is továbbra is...

2016. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Minocska válasza:
Jó lenne rájönni, miért sír. A nagyobbik lányom fordított alvó volt. Nappal sokat aludt, éjjel semmit. Végül már nappal is nyűgös volt, mert akkor sem tudta magát kialudni. Végül az történt, hogy annyira fáradt voltam már, hogy nem bírtam felkelni hozzá, mikor sírt. Nem arról volt szó, hogy nem akartam, egyszerűen nem bírtam mozdulni. Hiába adta ki az agyam a mozdulj parancsot, z izmaim nem reagáltak. Reggel arra ébredtem, hogy jaj, mi van a gyerek. Nos, ő elégedetten alukált az ágyában, és egész nap vidám volt és nevetős. Aznap már szándékosan nem vettem ki az ágyból. Nagyon rossz volt, de akkor otthon volt a férjem, és egymást tartottuk vissza, be alig sírt egy 5-6 percet, mivel álmos volt attól, hogy nappal csak egy keveset szundizott. Harmadik este már csak egy kis csinálom a hisztit, mert megszoktam volt, onnantól kezdve átaludta az éjszakát. Ami ennél fontosabb, nappal végre mindig vidám volt, a nyűglődést elfújták, és végre rendesen evett. Ez a három nap kellett ahhoz, hogy ráálljon a szervezete a rendes alvásra. Mintha egy másik időzónába utaznál. Biztos vagyok benne, hogy ez csak fordított alvó gyereknél működik, ha működik. Ó, igen, ekkor volt 1 éves a lányom. A kisebb lányom rendesen aludt, csak óránként felkelt inni, de nem igazán volt szomjas, gyakran már az első korty közben bealudt. Arra következtetem, hogy cumi megvonása van. 1 évesen vettük el tőle, de ő valahogy jobban igényelte, mint anno a nagy lányom. Ezért aztán sűrűn kérte a cumisüveget. Vele azt csináltam, hogy 1-2 nap felkeltem hozzá, de nem adtam oda az üveget, csak megmutattam, hol van, ő elvette. Utána következő napokban csak felkapcsoltam a villanyt, hogy megtalálja az üveget. Úgy egy hét múlva arra ébredtem, hogy átaludtuk az éjszakát. Egy hátránya volt a módszernek, a sok nedvesség. Csurig teli pelus, és persze az üvegből is folyt ki valamennyi víz. Így a lepedő alá, a szivacsra zuhanyfüggönyt húztam, rá a lepedőt, amit aztán minden nap cseréltünk. Másfél évesen elvettük a cumisüveget, csőrös poharat kapott. 2 évesen rendes pohárból ivott. Viszont ők sosem szopiztak, egy csepp tejem sem volt. Szerintem fontos lenne rájönni, már ha lehet, miért nem alszik rendesen. Előfordulhat egyszerűen, hogy rossz alvó, és akkor nincs segítség, de ha egyéb oka van, azon talán lehet segíteni. De ha szopizik még nappal, akkor azt is igényelheti este, akkor azért sír. Nem azért, mert éhes, inkább csak az érzés kellhet neki. Mint mondtam, én nem tudtam szoptatni, de úgy tudom, egy átlagos gyerek magától legkorábban másfél évesen hagyja el a szopást, de azért ez tovább is eltarthat. Márpedig amíg szopizik nappal, addig este is fog. :)
2017. jan. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!