Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 alvás kevés 2 sok? Másnál...

1 alvás kevés 2 sok? Másnál is volt ilyen? Mennyi ideig szokott tartani?

Figyelt kérdés
Kb 4 órát bír ébren lenni a kisfiam, aki 15 hónapos. Ha 2x alszik kb 2 órával később tudom lefektetni, mint terveztem volna, ha 1x alszik a délután/este egy szenvedés mindenkinek. Most ott tartunk, hogy össze-vissza kel, teljesen felborult a napirendünk, hol 1x, hol 2x alszik. Ha később rakom le nappal aludni rosszul alszik, felriad, keveset is alszik. Ma negyed 7-kor kelt, álmos volt 10-kor és leraktam, azóta alszik (bezzeg ha később rakom le 1 óra után felkel), ha 4 körül lerakom megint 11-ig tuti nem alszunk, ha nem rakom le kb 5-től fél 8-ig szenvedés lesz. Másnál is volt ilyen időszak?
2017. jan. 21. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, van akinél nehezebben megy az egy alvásra átállás. Mi 12 hónaposan álltunk át, kb 2 hétig tartott amire beállt a napirendje az egy alvásra. Ehhez elsősorban te kellesz, mert ők borzasztóan alkalmazkodóak, próbáld az esti 8-as lefekvéshez igazítani a napjaitokat, ebéd lehet 11-től, így már 11.30-12 körül aludhat.
2017. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10-től 14 hónapos koráig volt az, hogy hol egyszer, hol kétszer aludt kiszámíthatatlanul, utána sikerült átállnia.
2017. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha magunkat hallanam. Detto ugyan ez a helyzet nalunk! 14 honapos. Remelhetoleg minel hamarabb kialakul. Szerintem is azert van mert most valt at 2 alvasrol 1re. Kitartast!
2017. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehéz tényleg, mikor kezdenek átállni 2 alvásról az 1re. Én ilyenkor fel szoktam kelteni 11kor, max fél 12kor. És akkor 3 körül el is aludtak újra. A délelőtti alvást nem szoktam hosszúra hagyni már, mert akkor tényleg nagyon elcsúszik a nap.
2017. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem nem tart sokáig, tegnap pl 5 után kezdte az álmosság jeleit mutatni, hát, nem akartam már letenni, mivel fél 8 körül szokott elaludni. Igaz tegnap nagyon hosszú, 3 órás lett az alvása. Lehet nekem is keltegetnem kellene egyelőre. Próbáltam elhúzni a nappali alvását de akkor meg felriad túl korán, nála nem szerencsés, ha túl fáradtan kerül ágyba főleg nappal.
2017. jan. 22. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!