Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos kisfiam csak cicin...

7 hónapos kisfiam csak cicin alszik el a földön fekve, le lehet erről majd szoktatni?

Figyelt kérdés

Este fél 8-kor fürdés, utána kislámpánál öltözködés, elbúcsúzunk apától és szoptatás közben elalszik. Az elején ölben szoptattam, de aztán nehéz lett és rászoktunk a földön fekvős szopira. A földön van egy pokróc, amin játszani szokott, arra fekszünk le és kb 5 percet szopik, eleinte jár keze-lába, dúdolászik is közben, aztán szépen lenyugszik, majd a végén elalszik. Ha ilyenkor kiveszem a szájából a cicim, akkor hirtelen a másik oldalára fordul és úgy alszik tovább.

Ha ilyenkor egyből az ágyába tenném, felébred és sír, így meg szoktam várni, míg teljesen mély álomba merül és akkor teszem át.

Ez még így jó is, csak akkor jönnek a gondok, ha felébred, mert egyből sír és csak cicin, a földön hajlandó elaludni. Próbáltam ölben, de akkor a végén nem tud átfordulni a másik oldalára, így megint felébred. Ha meg bent hagyom az ágyába, egyre jobban sír, a végén teljesen felébred, 10 perc után úgy kiabál, mintha nyúznák és nem segít se az éneklés, se a simogatás, se a nyugtatás, csak akkor hagyja abba, ha kiveszem és fekve cicizik.

Nappal is így alszik el. A hintában és a babakocsiban el tud aludni cici nélkül (vagy néha kézben, ha már nagyon fáradt), de csak úgy fekve nem.

Cumit sosem fogad el, amint a szájához érintem, elfordul és sír, rángatja a fejét, hogy nem kell neki. Az ujját sem szopja, alvós játéka sincs, semmi...

Éjjel 2-3x ébred, nagy ritka, hogy visszaalszik cici nélkül. Inkább az a módi, hogy ha nem veszem ki az ágyból, akkor kezdődik a sírós, hisztizős, teljesen felébredős, teli torokból üvöltős, semmire sem megnyugvós rész és ez addig megy, míg nincs fekvős cicizés. :)

7 hónaposan normális ez még? Szeretek szoptatni, de nem kéne már tudnia elaludni magától?

A másik kérdésem a napirend. Reggel 8-kor kel, 9 körül szopik, majd 11-12-ig alszik (földön cicizéssel), délben főzelék vagy gyümi (saját készítésű vagy üveges vagy vegyes), 15 körül szopizik és megyünk sétálni vagy kirakom a teraszra babakocsiba, így 1-1,5 órát alszik cici nélkül, majd 5-kor újra főzelék vagy gyümi, 7-kor szoptatom, fél 8-kor fürdés és utána jön a cicizős alvás és éjjel 2-3x újra. Másképp kéne vajon?

Reggel 8-kor és 15-kor a szoptatásokkor van, hogy csak az egyik cicimet szívja ki, pedig a másikban is lenne, de nem fogadja el. Fogalmam sincs mennyi tejem lehet, de az első pár hónapban kellett tápszer pótlás, mert nem volt elég. Mióta hozzátáplálom azóta nem fogadja el a tápszert, szóval rem, elég lehet neki. Este 7-kor mind a két mellemet kiüríttetem vele, ekkor általában nem is ellenkezik. Azért írom ezeket, mert lehet, hogy éhes éjjel? Általában hamar visszaalszik éjjel cicin, de a reflex beindul ilyenkor is, így eszik is bőven. Nem kéne már átaludnia az éjszakát?



2017. febr. 7. 21:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, h próbáltam, hogy ha sír, kiveszem, megnyugtatom és visszateszem, de míg a kezemben van csönd van, de ahogy érzi, hogy fektetem vissza az ágyába, máris kezdődik a sírás. Ilyenkor elkezdem simogatni, nyugtatni, volt, hogy énekeltem, vagy csak fogtam a kezét, de üvöltve sír, nem nyugszik meg ezektől. :(
2017. febr. 7. 21:53
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a felvesz-letesz módszer vált be (Tracy Hogg: Suttogó könyvsorozat), de elszántság nélkül nem fog menni, lesz egy vagy két pocsék éjszakátok (ennél több nem).


Gyakorlatilag annyi, hogy amikor sír, felveszed, megnyugtatod, visszateszed, ha megint sír, ismét felveszed-megnyugtatod-visszateszed és így tovább.


Napirend jó így, csak az altatásokat kellene szerintem rendeznetek. Szinte ugyanígy jártam az első babámmal én is, nagyon átérzem a tanácstalanságodat és fáradtságodat.

2017. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha felveszem, megnyugtatom, de ahogy teszem vissza, még a feje nem is éri a lepedőt, már egyből sír is, akkor egyből emeljem vissza? És ezt addig csináljam, míg végre egyszer nem sír, ha lerakom?
2017. febr. 7. 22:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Tudom, borzasztó fárasztó, de így ő nem érzi úgy, hogy magára hagynád vagy nem reagálnál a jelzéseire, viszont rájön, hogy az éjszaka az alvásé.


A kiságyában soha nem szokott elaludni vagy játszani? Mert akkor első lépésként napközben, játszás-nézelődés időben is be kellene ide többször tenni, hogy rájöjjön, jó a kiságyban is lenni.

2017. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, napközben sosem teszem be, mert kisebb korában sírt benne mindig, ha nappal beletettem, de mióta forog, nem próbáltam, mert megszoktam, hogy ott sír. De lehet, kipróbálom.
2017. febr. 7. 22:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Még azt hallottam, hogy a kiságyba csak alvásidőben (akár nappal, akár este) tegyük a babát, mert ha ott van játékidőben is, akkor összeköti az ágyat a játékkal és este sem fog benne aludni, hanem játszik helyette. :D Akkor ez nem igaz? Ki kell próbálnom, mi lesz nálunk. Holnap beteszem többször játszani, aztán meglátjuk, hogy alakul.
2017. febr. 7. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor először a kisággyal szembeni utálatát kell rendezni, csak utána jöhet az éjszakai altatás. Valamilyen számára kedves dolgot tegyél az ágyába (mondjuk a plédet, amin el szokott aludni a földön), és mosolyogva, kedvesen beszélve hozzá tedd be - először akár úgy is, hogy ott van a kezed alatta, inkább csak "bepróbálva" a gyereket, nem betéve. Aztán lehet növelni az ágyban töltött időt, kivenni a kezdet, stb. A következő lépésre csak akkor térnék rá, ha ez már gond nélkül megy.
2017. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk simán játszottak az ágyukban is meg a játszószőnyegen is és mindkét helyen elnyomta őket időnként az ügybuzgóság. :)
2017. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Éjjel mondjuk az ágyban alszik kezdetektől, csak, ha felébred, ki kell vennem szoptatni, aztán ahogy elalszik, már teszem is vissza. Szóval ismerni, azért ismeri, csak valahogy az volna jó, ha magától el is aludna benne.

Igazából nem is tudom, miért nem játszik az ágyban. Van járóka a nappaliban és inkább ott van, mert ott tartózkodunk jobban, vagy a pihenőszékben viszem magammal teregetni, takarítani, főzni stb..., így a szobájába szinte csak akkor megyünk be, ha altatom vagy ha picit játszunk a földön. :) De majd többet tartózkodunk ott ezentúl.

2017. febr. 7. 23:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. A napirend tökéletes szerintem. Nem hiszem, hogy éhes lenne éjszaka.

Én hasznos tanácsot lehet nem tudok adni, mert a 20 hónapos kisfiam még mindig cicin alszik el, de én ezt elfogadtam, nem agyalok ezen, az a lényeg, hogy alszik. Semmilyen módszert nem bírnèk alkalmazni. A felveszem leteszem módszer is szörnyű szerintem. Csak gondolj bele, felveszed örül, hogy újra a karodban van megnyukszik erre újra leteszet. Az idegrendszerre még nincs kifejlődve, nem tanulta még meg vissza altatni magát, ezt idővel megtanulja. Ha mégis valamilyen alvási módszert szeretnél kipróbálni, javaslom, hogy a nappali alvásnàl kezdjed.

Ajánlom Dr. William Sears "Éjszakai gondoskodás” című könyvét.

2017. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!