Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is alszik így a babája?

Másnak is alszik így a babája?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hetes. Nappal ha felkel eszik, nézelődik, kb 1 órát bír fent lenni, utána kezd nyűgős lenni, és beteszem a kiságyba, szinte rögtön elalszik cumival, egyedül. De kb 30-40 perc múlva felkel. Ha ilyenkor kiveszem, még nyűgös, ha visszaadom neki a cumit visszaalszik, de van hogy 2-3 alkalommal is be kell mennem hozzá, hogy visszaaludjon. Tudom, hogy azért kel fel 40 perc után, mert addig van mély alvásba, és utána a felszínes alvás következik, és akkor megébred rá, hogy nincs nála a cumi. Érdekes, mert éjszaka szépen alszik, csak enni kel fel és cumi sem kel neki. Kíváncsi vagyok másnak is alszik így a babája? Ugye később fog ez változni?

2017. febr. 11. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is így aludt pont 4 hónapos koráig, nappal 1-2-3 órákat cumival, éjszaka 2x evett és aludt is. Azóta átalussza az éjszakát, nappal csak fél-1 órát alszik, ritkán többet 2-3x. :)
2017. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem nyűgös két alvás között, hogy csak ennyit alszik nappal.
2017. febr. 11. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hetes most és ugyanígy alszik, azzal a különbséggel, hogy ő nem fogadja el a cumit, úgyhogy ha ha ilyen hamar felébred, akkor vissza ringatom, vagy van, amikor csak cicin hajlandó vissza aludni.
2017. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nyűgös, hiszen éjszaka végig alszik, szóval nappal kevesebb az alvásigénye :)
2017. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnél azóta is igaz, hogy a nappali és az éjszakai alvásában ég és föld a különbség. De mikor elkezdett mászni és átállt a nappali 2 alvásra, azért valamivel mélyebben kezdett aludni nappal is, de még mindig nagy a különbség az éjszakaihoz képest. Nálunk egyébként ez annyiban változott, hogy kb 3 hónaposan nem aludt vissza 40 perc után. Innentől 40 perc volt a nappali alvása 8 hónapos korig.
2017. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van. 8hetes lesz hétvégén. Annyi különbséggel, hogy sokszor alszik keveset. Egyre többet van ébren, van hogy akár 2-3 órát is. Sokszor elfárad, alszik maximum fél órát aztán felébred, játszunk, vigyorog, nézelődik. Amíg az éjszaka rendben van és van hosszabb alvási ideje (éjjel kb 7 óra) addig a nappali dolgok nem zavarnak.

Volt hogy korábban próbálkoztam: vajon jobban alszik napközben ha jobban besötétítek? És ha csendesebb helyen alszik (teljesen becsukom az ajtaját, nem csak behajtom)? Hordozókendő? De aztán úgy maradt, hogy nem látom fáradtnak, akkor miért is "kellene" aludnia?

2017. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!