Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2- hónapos babának egyedul...

2- hónapos babának egyedul kene tudnia elaludni? Eddig este ringattam csak el nappal elaludt de most mar nappal is ringatni kell mert sir nyugos de egyedul nem megy az elalvas

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem. 5 honapos kor fele erik meg az idegrendszer annyira hogy egyaltalan kepesek legyenek ra (ez egy atlag!!, van aki 2 honaposan kepes ra van aki vsak 8 honaposan) cicin aludtak ennyi idosen a lanyaim, arrol az ujjukra szoktak ra arrol meg mar en cumira szoktattam oket
2017. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok szoptatni tápszeres a babam
2017. febr. 14. 16:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Én teljesen laikus, terhes vagyok, de nem számítok arra, hogy egy 2 hós kis csecsemő egyedül aludjon el. Biztosan van olyan is, de szerintem ez nagyon ritka lehet. Ha nem szoptatod, akkor ringasd el.
2017. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor neked sajnos ringatni kell míg rátalál az ujjára...nálunk 3 hónaposan talált rá :) de még utána is kellett ringatni, csak a visszaaltatáshoz már elég volt az ujját a szájába segíteni, vagy cumit adni neki
2017. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Én mázlista voltam. 7 hetes koráig altattuk a lányomat fél-1 óráig ringatva, aztán kipróbáltam, hogy mit szól ahhoz, hogy leteszem. 5 perc múlva aludt, mint a bunda. 2 éves múlt, de azóta sincs gond az alvással.

Most várjuk a tesót, kíváncsi vagyok, hogy ő milyen lesz...

2017. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Probaltam letenni sir forgatja fejet mig fel nem veszem, volt hogy melle feküdtem úgyse tudott elaludni sajnos.
2017. febr. 14. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, miért kéne!!

Lányomat 10 hónapos koráig ringattam minden elalvásnál, most már 2,5 éves a mai napig ott ülök vele amíg elalszik.

2017. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Cumit probaltad? Az en babam is 2hos Ö cumival alszik el, ha jo napja van 😀 Ha nem akkor csak a rezgos pihiszekben tudom elaltatni. Nagyobbik kisfiam 3 mult, de meg mindig altatni" kell... Ha Nem fekszem melle keptelen elaludni...
2017. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Probaltam cumit is nem mindig fogadja el de alvasnal nemsegit. Tele poci nem kell cumi altalaba
2017. febr. 15. 07:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Első két hétben mindig ringattam, állva, sétálva. Szépen elaludt olyankor. Aztán második-harmadik héten igényelte az ébrenlétet, nézelődött. Azóta már nem igen kell altatni mert a napok során hozzászokott, hogy ha napközben nézelődik, játszunk, elfárad, magától elalszik, hiszen a teste igényli az alvást. Nem is szoktam olyankor ágyba tenni, betakarva ott van ilyenkor a nappaliban.

Most 7 hetes és igazából azóta is magától alszik, de a cumi sokat segít. Szerintem csak simán megszokta, megtanulta, hogy elalszik ha fáradt. Meg mi is megvárjuk, látjuk ha fáradt és akkor segítjük ha kell (vendégségben letesszük nyugodtabb helyre stb.).


Hogy szoktad letenni aludni? Nekünk is forgatta a fejét, főleg ha hason volt. Mintha "törölte" volna az arcát a lepedőbe. Ide-oda. Olyankor vagy hátra fordítottuk és akkor lelassult, elaludt, vagy hason cumi és egy oldalt letette a fejét és úgy aludt el vele. De írtad, hogy a cumi nem volt jó.

Hallottam már olyat, hogy "a babának nem tetszett a cumi" és ki kellett próbálni 1-2 típust mire valamelyiket elfogadta, kényelmes volt neki.


Na meg lehet simán "mozgó baba". Mozgásban kényelmes az elalvás. Minden változik ilyenkor még, lehet pár hét és megváltozik.

2017. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!