Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért akar nehezen aludni a...

Miért akar nehezen aludni a kislányom?

Figyelt kérdés
9 hónapos. Reggel felkel 7 órakor, kb 10 dél 11 fele elalszik, felébred fél 1 körül, utána fél 3 kor vissza és 4 kor (16.00) kel. Viszont majdcsak este 9 - 10 kor akar visszaaludni. Miért van ez? Esetleg valami megoldás?

2017. febr. 17. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor alszik egy nap.....
2017. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2x alszik 1 nap. Ha a délutáni alvás kimarad 5 óra fele nemlehet vele bírni. Ha meg elalszik 5 kor felébred 8 kor és ott vagyunk ahol a part szakad. Már próbáltuk
2017. febr. 17. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ez hülyeség, ne hallgass az elsőre.

Az én lányom 9 és fél hónapos, és egy ideje nálunk is gond van az esti elalvással. A napközbenivel semmi baj.

Több helyen is érdeklődtem, állítólag a mozgásfejlődéssel van kapcsolatban, legkésőbb addigra elmúlik, mire megtanulnak járni.

2017. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok h lehet a délelőtti alvás már nem kéne.

De ha 9 kor alszik el este az még nem is vészes....


Ha jobb idő lesz, próbáld udvarra, játszóra levinni amikor alvás idő lenne. ( ne babakocsiba, nehogy elaludjon)

Kis játék, aztán haza. Ebéd, alvás. Az nem baj ha nem pont délben eszik hanem fél 12kor.....

De így kitudod tolni az alvát, és a délutáni is előrébb kerül.

2017. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ebben az időben elég egyedinek számított a mi rendszerünk :) Az elsőnél úgy csináltuk, mint ti. Semmi gond nem is volt, este is elaludt. Majd a jött a második. Próbáltam ezt, és kb ilyen idősen ő is jelét adta, hogy ez így nem jó. Mi elhagytuk a délelőtti alvást. Ebéd fél 12-kor megtörtént, délben mindig már altatás volt. Ébresztettem legkésőbb kettőkor! Aztán este, fürdés előtt mindig aludt egy fél órát -45 percet, rápihent a fürdésre :)

Nem azt mondom, hogy ez így a tökéletes, vagy hogy ez lenne a követendő példa. De nekünk ez vált be, soha nem volt baj, fél 9-kor mindig aludt. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet neki is valami másra van igénye, mint ami most van!

2017. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, van benne egy két megfontolandó ;) Viszont védőnőnél voltunk és rákérdeztünk. Azt mondta hogy most hogy megtanult állni, meg tapsolni, mászni stb... olyan intenzív hatások érik, annyi a felfedezni való, hogy napközben hiába alszik normálisan, de estére úgy felpörög az agya hogy nehezen alszik el. Azt mondta hogy ezt legközelebb majd akkor figyelhetjük meg nála, mikor majd oviba fog menni. Csak olyan rossz nézni hogy álmos, mert volt 1x 2x hogy a kiságyban állva megszunnyadt, de nem akar aludni mert közben ő ugrabugrál meg stb...

Majd kialakul :) köszi a válaszokat még 1x megy a zöld pacsi

2017. febr. 19. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!