Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák hogy lehet ezt bírni,...

Anyukák hogy lehet ezt bírni, egyik pici másik kicsi, egyik sem alszik?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lányom és egy 5 hónaposom. Külön szobában alszanak. Egy darabig nem is volt gond - leszámítva hogy a nagy elvétve alszik már cska nap közben ami miatt a kicsi se alszik 1,5-2 óránál többet nap közben.

De pár hete a pici 2 óránként kéri éjjel a cicit, fogalmam sincs miért. És mikor felsír, felkel rá a nagy is...apa bemegy egyszer a nagyhoz, de imvel másnap dolgozik nem várhatom el hogy kétszer bemászkoljon hozzá vagy háromszor...neki is muszáj pihenni...én már kvázi beköltöztem a kicsihez, de hárman végképp nem tudunk együtt aludni..a kicsivel sem tudok, 3 órákat alszom egy nap, 4. hete, nappal sem tudom pótolni mert ugye nem alszanak.

Hogy mitől kel a kicsi nem tudom, próbáltuk hogy apa megy be hozzá, próbáltam beszűkíteni az ágyát hogy ne forogjon, próbáltam tápszert is adni neki hogy hátha kevés a tejem, de azt nem fogadta el..amúgy meg cumizik és cumival a szájába ébred meg, nem az a baja hogy kiesik.


2017. febr. 24. 08:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%
A kicsit ne szoptasd éjjel. Esetleg teát adj neki, akkor is, ha sír. Pár nap alatt leszokik az éjjeli kelésről.
2017. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igenis apa menjen be a nagyhoz éjjel, kibírja akkor is ha dolgozik.

MÁsik lehetőség h költözz egy szobába a két gyerekkel, ha a nagy így is felébred akkor úgyis mindegy.

Ha nagyobbak lesznek jobb lesz.

A kicsit esetleg próbáld meg párszor cici nélkül visszaaltatni - csak ringatva, simizve, esetleg 1-2 korty vizet ihat.

2017. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

A nagyot visszaszoktatni a delutani alvasra. Meg evekig szuksege van ra.


A picit pedig igenye szerint szoptatni. Ha kell, kozos agy.

2017. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
mint irtam a kicsivel se tudok egyutt aludni nem hogy mindkettovel. borzaszzo rossz alvo vagyok valoszinu tolem orokolték, a nagynal mindent elkovettem amr a delu alvasert de egyszeruen nem alszik heti 2nel tobbszor delben, es egyaltalan nem is faradt...ha veletlen alszik delben akkor este sokkal kesobb alszik csak el. vannak eleget levegon telen us 2-3 orat minimun
2017. febr. 24. 09:59
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Reggel ne hagyd sokáig aludni a nagyot, akkor fog aludni délben, és te is pihenhetsz. Ha ovis lesz ott is lesz délutáni alvás uh jobb ha visszaszokik rá.

Ha nem akarsz együtt aludni velük (bár egy próbát megérne 1-2 hétig), akkor már nem marad, apa segítsen többet, vagy apa költözzön be a nagyhoz, akkor nem kéne felkelnie hozzá és a nagy is látná h ott van vele valaki.

2017. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
sokáig? :) 5.00kor kelt minket :D apa egy ébredésre van kalibrálva, ha kétszer kel, akkor az azt jelenti max 5 órát alszik, és akkor kibírhatatlan..akkor inkább nem alszom :) ha valakinek van még más ötlete apán kívül azt várnám, bocsi lányok, de apát hagyjuk, én őt úgy szeretem ahogy van, és ő nem 5 óra alvásra van kalibrálva :)
2017. febr. 24. 10:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor várd meg míg felnőnek, akkor nem kell majd éjszakázni. Itt senkinek nincs tuti receptje, a babák pedig általában kelnek éjjel 1-2 éves korukig. Megszoksz vagy megszöksz.
2017. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a korkulonbseg, vallaltatok. Sejtheto, hogy ket gyerekhez nem biztos, hogy eleg egy felnott. Nincs a ferjed cukorbol, hogy ennyire ovjad.
2017. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha apa nem johet szamitasba, akkor tenyleg nehezebb. Az en ferjem is dolgozik, es nem hibazhat, de en sem itthon, hisz ram van bizva egy 4 honapos. (A masik ketto oviban iskolaban delelott.) Probald delelott a nagyobbat lefarasztani setaval, hatha akkor jot alszik ebed utan. Nalunk mobil a napirend, de az eves alvas ido az fix mindharomnak. (Pedig eltero az idopontjuk, de mindnek jar a nyugalmas pihenes)

Nalunk is szopik ejjel a kicsi, nalunk is en birom jobban az alvashianyt, de vannak helyzetek amikor kell az apa.

2017. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

valami nekem itt nem teljesen kerek!

ha reggel 5 órakor kel fel a 2,5 éves gyerek, vagytok kint a levegőn, mozog is eleget, esetleg programoztok is, nem létezik, h 12-13 óra körül nem dől ki! Pláne, ha még éjjel is felébred...

A tanácsom:

szoptasd még a kicsit igény szerint, de ne éjjel, csak napközben! mostmár az éjszakai szoptatásokat abba kell hagyni, h mindenki tudjon nyugodtan pihenni! Mondtad, h nem kell neki a tápszer, valoszinűleg nem éhes, csak jó odabújni hozzád, érzi az illatod, megnyugszik! Az a rossz hirem van, h az éjszakai cicizésről minél előbb le kell már szoktatnod, ez a baba érdeke, és a család többi tagjái is!egy 5 hónaposnak is kell a nyugodt, megszakításoktól mentes alvás! A cicizésről való leszoktatáshoz meg bizony apának kell segítenie, mert Te nem tudod leszktatni egyedül! érzi rajtad a tejszagot, és egyből erre asszociál, h neki cicizni kell (gondolom, csak cummog rajta)! ha éjjel sír ne Te menj be hozzá, hanem apa, így pár nap alatt átalussza majd az éjszakát!ezt meg ki kell bírni mindenkinek, a párodnak is, h kevet alszik, neked is h ő hisztisebb, mert hosszú távon ez a célravezető megoldás!

ha mindenki rendesen kipiheni magát éjszaka, akkor utána minden könnyebb és gördülékenyebb!

4 gyerekes anya

2017. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!