Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon rosszul alszik a babám...

Nagyon rosszul alszik a babám már kb.3 hónapja. Mit tennétek? Normális ez? Elfogadnátok a következő tanácsot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval 10 hónapos, nem igazán volt az egész estét átalvó típus, de amin most megyünk keresztül vagy három hónapja, az nagyon nehéz. 4-szer, 5-ször kel fel. A probléma, hogy sajnos engem eléggé felver, és nem tudok visszaaludni. Egyuttalvast csinálok, szoptatás közben alszik el, mégis ez a helyzet. Tanácsokat elfogadok, leginkább módszerekre lennék kíváncsi.


Illetve anyósom adott bach virág terápiás készítményt, amivel kenjem be a kicsi köldökét. Nektek erről mi a velemenyetek? Én annyira nem kenegetnem, de ha valakinek bevált, akkor kipróbálom.

A másik pedig: kaptam babáknak való nyugtatóteát. Kicsit tartok tőle. Ti alkalmaztatok ilyet?



2017. ápr. 2. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 10 hós a kicsi, 6 és 9 hónapos koráig rettenetesen rosszul aludt, most egy fokkal jobban. Talán. Amit mi kipróbáltunk:

- Viburcol kúp fogzásra (nincs még egy foga se, de 4 hónapja fehér az ínye)

- Chamomilla CH15 szintén fogzásra, eddig talán ez volt a legjobb

- a szoba teljes elsötétítése

- nem minden ébredésnél szoptattam meg, csak ha eltelt min. 3 óra az ébredések között, ha nem, akkor sétáltunk, ringattam, dúdolgattam

- vizet adtam cumisüvegben az esti szoptatás előtt, fürdés után


Mindezek ellenére előfordult, hogy hajnali 4-5 után már vissza se aludt, akkor elkezdtük a napot, hulla fáradtan. Aztán 9-re már kidőlt, ha kis szerencsém volt, akkor a babakocsiban aludt 3/4 órát a teraszon vagy a másik szobában, addig ledőltem én is, még ha nem is aludtam. A háztartással nem foglalkozom sajnos, mert - pontozzatok le -, de nem megy.


Nálunk külön ágyban alszik, mert azért az sem hiányzik, hogy apuka is fönt legyen fél éjszaka, tekintve hogy rengeteget dolgozik, másrészt meg amikor nagy nehezen végre vissza tudok aludni és kivételesen jól is alszom abban a kis időben, akkor lenne egy olyan félelmem, hogy esetleg lemászik az ágyról. Ő nagyon eleven, a pelenkázás is kész kihívás, de ez egy másik történet.

2017. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen tea? Babáknak való nyugtató tea szerintem nem nincs, a gyógynövényekben is sok a hatóanyag, ugyanúgy vigyázni kell velük, mint a gyógyszerekkel. 10 hónaposnak ilyesmi nem adható.
2017. ápr. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a tanácsokat. Kipróbálom őket. A tea pedig szerintem sem való ilyen picinek. Köszi a megerősítést.
2017. ápr. 3. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!