Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves a gyerkőc. Este fürdeté...

1 éves a gyerkőc. Este fürdetés fél nyolc körül, előtte 6- kor eszik. Fürdés után szopizik, de nem akar aludni, szinte " tiltakozik". Van, hogy egy órán át megy a mese, ringatás, éneklés, Mi az oka? Tipp? többször

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit, mikor alszik napközben?
2017. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk nem álmos? Lehet később alszik délután vagy többet, így mikor szeretnéd, hogy aludjon, még nem álmos.

Esetleg a délutáni alvást lehetne előrébb hozni, hogy estére fáradtabb legyen.

Vagy nem tudom, hogy mikor alszik így el, de lehet, hogy nem kéne erőltetni, hanem aludjon el, amikor tényleg álmos.

2017. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mikor kel fel a nappali alvásából? Látjátok rajta az álmosság jeleit?

Az enyém 15 hónaposan csinálta ezt. A 2 alvás sok volt, az 1 kevés. Túl kevés. Hát lenyeltük és tartott egy ideig, amikor később fektettük le aludni.

2017. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Napközben 2- szer kb. 1-1 órát alszik ( de. 10 óra és du. 2 óra körül). Napirendet tartjuk szigorúan. Álmosság jeleit néha mutatja, néha nem igazán.
2017. máj. 25. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg 3-4 óra után álmosnak "kellene lennie", ha nappal is ennyi van 2 alvás között. Aztán sose tudni, lehet estére többet bír ébren lenni.

Mozgásfejlődésben hogy áll? Nálunk az altatás nagymozgások előtt/elején volt katasztrófa. Főleg mászásnál és önálló járásnál. Emlékszem is mikor látszólag semmi baja nem volt mégse bírtam elaltatni könnyen reméltem is, hogy lassan csak elindul. Úgy is lett.

2017. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, most kezd önállóan járni. További gond, hogy születése óta ( most is), ha sikerül elaltatni max.éjfélig alszik, utána kb. 2 óránként fenn van, szopizni akar, semmivel sem tudtuk leszoktatni róla...
2017. máj. 26. 08:04
 7/9 anonim válasza:
100%
Nem kell a gyereket "szigorú időrendben tartani".Semmi gond nincs azzal, ha fél órával vagy másféllel később megy aludni.Ha a szülő feszült, hogy miért nem alszik még a gyerek, hiába énekel neki meg játszik vele, a gyerek is feszült lesz, s annál inkább nem fog aludni.
2017. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de az én gyerekem 18 hós de még mindig sűrűn kel éjszaka, szopizik...Egyébként szerintem este még nem álmos, mi épp ezért 9-nél előbb nem fektetjük le.
2017. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van ami megerősítette a sejtéseimet, de volt új infó is...
2017. máj. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!