Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vége lesz ennek egyszer, vagy...

Vége lesz ennek egyszer, vagy ne is reménykedjek benne?

Figyelt kérdés
8 hónapos múlt lányom és már a betegség tüneteit kezdem magamon felfedezni,az "altatásos mizériái" miatt!Születése óta volt már "rendszere" úm.és mindenféle pr
2017. jún. 7. 20:28
 1/9 A kérdező kommentje:
*praktikája stb.Szoptatva alszik el,amikor beraknám a kiságyába kitör a háború.Ha épp nem akkor,akkor mikor megzörren a padló,az ajtó az anyámkínja...Éjszaka sem segít a 21-jére fektetem vissza,simogatom sem,csak a cicin és köztünk az ágyban.De már a férjem is kiköltözött az ágyból,mert a kisdrágának nem elég a 160x200 cm-es ágy sem,körbemássza ezáltal én is,mert belémütközik...felkel,sír,indul elölről a történet.Sírni nem akarom hagyni az apja,a szomszédok miatt...meghát,igazából...már próbáltam,max.rövidebb ideig sírt,visszaaludt,de a másfél-2 óra ébredés így is megvolt... :_-(
2017. jún. 7. 20:34
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Próbáltad már máshova tenni az ágyát? Lehet vízér van alatta és amiatt nem alszik! De ez csak egy lehetőség az 1000 közül :(
2017. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Olvass utána a felvesz-letesz módszernek. Az én babám még pici hozzá csak 3 hónapos kortól javasolják,de én biztos be fogom vetni,ugyanis csak ölben rázogatva,popsiütögetve alszik el és már most alig bírom el. A karjaim teljesen kivannak...
2017. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vége lesz. A szülőség áldozatokkal jár, ahogy a jelen helyzet is mutatja. Nekem több gyerekem is ilyen volt, ma már saját szobában alszanak.
2017. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vége lesz, semmi sem tart örökké. Ilyenek ezek a kis igény szerint szoptatott kölkök, keresik az anyjukat, ahelyett, hogy csak átfordítanák a fejüket a másik oldalra. A lányomnál drasztikusan javult a helyzet, amikor abbahagyta a szopást, azóta 0-3 alkalommal ébred, most két és fél éves. A kistestvére 8 hónapos, 1-2 óránként kel, mondjuk őt rövid szoptatás után könnyű letenni az ágyba, soha nem is altattam magunk között. Szoktam csúnyákat mondani, amikor az egyikük éppen visszaaludt, én is visszafeküdtem, becsukom a szemem, és felsír a másik... Ez egy ilyen türelemjáték... Túl kell élni. Vissza fogod még sírni egy kicsit ezt, amikor először alszik majd nélküled a mamánál, bármilyen nehéz is most.
2017. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Igen, vége lesz! A kislányomnák rosszabb alvòr elképzelni sem lehetett. Kivolt az egész család. Minden este másfèl óra altatás, 3-4 èjszakai ébredés...stb Már komolyan azt hittem, hogy vagy én vagy az egészségem vagy a házasságom megy rá.

2 évesen megelégeltem. Kiköltözött saját szobába, többé nem altattam csak kijöttem a szobából, éjszaja ha sírt csak egyszer mentem vagy annyit sem. Volt pár sírós, ordítós este és éjszaka, de azòta nyugalom van. Alszik mint a bunda, egész éjszaka és egy percig sem altatom, adok egy puszit és kijövök.

Bár elôbb lettem volna határozott, 2 év kialvatlanságtòl mentettem volna meg magunkat. Utòlag már okos vagyok:)

2017. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez pontosan addig tart, amíg Te engeded. Klassz dolog az igény szerintiség meg a kötődő nevelés egészen addig, amíg a szülők bírják. Ti már nem bírjátok. Alakítsd ki Te az altatási rituálét! Most legyél egy kicsit önző, jelöld ki az új határokar! Elemi érdeke az egész családnak, hogy kipihend magad. Érdemes megpróbálni cumit adni a babának, ha felkel éjjel. Fontos, hogy kitartó és következetes legyél. Nem fog azonnal működni, lesz pár átordított éjszaka. De te csak tartsd magad az új játékszabályokhoz, és a baba is meg fogja szokni. Első lépésnek a férjed költözzön vissza a hitvesi ágyba, a baba meg a kiságyba. Nekem is van egy 8 hónapos kislányom. Meg egy 28 hós fiam. Mind a kettőnél azt érzem, hogy feszegetik a határokat, és amíg hagyom, ugráltatnak és nyúznak. Amikor elfogy a tütelmem és az asztalra csapok, hogy elég volt, nem érdekel tovább senkinek a nyűgje, akkor érdekes módon megértik, és elalszanak. Hirtelen senki sem akar éhen/szomjan halni, egyik sem retteg a magánytól, a kicsi egyedül is be tudja kapni a cumit, stb.
2017. jún. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Még esküszöm a te kommented tetszik a jelenlegi helyzetben már a legjobban!Ezzel csak az a baj,hogy apuka minden másnap itthon van,s ő nem bírja a sírást. :-S Inkább végignézi (meg majd a kinövire fogja),ahogy le vagyok pusztulva,minthogy hagyjuk,had szokja meg a magától el és visszaalvást...

2017. jún. 13. 05:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Kétnaponta berágok egyébként,berakom a kiságyba és azt csinál amit akar,én meg megpróbálok addig is valamit aludni (bár úgy,hogy másfél óránként felsír azért) nehéz,de legalább egyedül visszaalszik.
2017. jún. 13. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!