Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másfél éves de még mindig...

Másfél éves de még mindig néhány óránként kel éjjel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem bírom már, 1,5 éves a kislànyom de nem hogy nem alussza át az éjszakát, de minimum 4-5 alkalommal felébred és ilyenkor csak én tudom visszaaltatni. Általában megszoptatom(nappal már egyáltalán nem igényli) anélkül nem, vagy csak nagyon ritkán alszik vissza. Eléggé ki van fárasztva nappal, éjjel próbáltam már vizet vagy teát adni neki, mellébújni és simogatni de semmi sem használ. Én már nagyon fáradt vagyok és emiatt sajnos egyre türelmetlenebb. :( aki volt ilyen helyzetben hogy oldotta meg? Mit tudnék tenni hogy jól aludjon? A kiságyat sosem szerette, egy ideig közöttünk aludt de most már kapott leesésgátlóst.
2017. aug. 27. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A szopási reflex nyugtatja és altaja vissza ez természetes. Erre is jó ha cumizik, mert azt megoldja maga, nem kellesz te hozzá. 😉 Sőt mondok jobbat, nem is ébredne. Rengeteg szopis baba ébred éjjel és szakítja száz felé az éjszakát a szopi holott egy másfél éves gyerkőc már aludhatna külön az esti meleg tej elfogyasztása után.
2017. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben megpróbàlnám, hogy nem adok neki cicit. 1-2 éjjel biztos nehéz lenne, de utána sokkal nyugodtabban aludna.
2017. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8 hónapig szoptattam a lányom és 2,5 éves koráig minden áldott éjjel felkelt. Most múlt 3 és 2 hete megint megébred. Orvos annyit mond, hogy rossz alvó. Hát ez baromi megnyugtató. Ezer okot kerestem, 1000féleképpen tettem le aludni. 2 éve bújom az internetet, hogy mi lehet az ok. Túlpörög, nem pörög, nem fárad el napközben, túlságosan elfárad, sokat vacsizik, keveset eszik. Úgyhogy próbálok nyugodt maradni és várom a csodát. Most kezdi az ovit, kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
2017. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az #1es vàlaszàval mi volt a gond miért pontoztàtok le?(én még nem pontoztam) tényleg tudni szeretném mert ha valaki megindokolja miért nem jó megoldàs nem próbàlom ki. #2 te is voltàl ilyen helyzetben? Ha igen nàlad bevàlt? #3 sajnállak, én azért remélem nem járok így, nem lehet egyszerü
2017. aug. 27. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez két éves és 2 hónapos korától oldódott meg.Akkor bolcsibe ment és elválasztottam. (Végre)
2017. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Az enyém igaz csak 10 hónapos, de mióta abba hagytam a szoptatást átalussza az éjszakát egy hang nélkül. Előtte 1,5-2 óránként kelt és csak cicivel aludt vissza.

Drasztikus volt, mert egyik napról a másikra kellett elválasztanom (egészségügyi okokból), egy éjszaka volt, ami kemény volt, de én is cumit adtam neki. Gyorsan megszokta, második éjjel már csak kétszer kelt fel. Utána egy darabig felket egyszer-kétszer, de nagyon gyorsan beállt szépen az alvása. Most este fél9-9 között elalszik és egy hang nélkül reggel 8ig nyomja.

2017. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mint a válaszokból is láthatod, vagy a szopi miatt kel vagy egyébként is kelne. A miénk két évesen lett lebeszélve meglepetésemre hiszti néklül (akkor még 4x kelt éjszaka szopni, cumit, vizet, tápot.. stb. vagy apát :) helyette nem fogadott el) és kapott külön ágyat, most 3, még mindig átjön hajnalban - kivágja az ajtót és keresztbe fekszik rajtunk - de ez is fokozatosan alakult csak ki. Egyszer előtte is kihagytunk 4 napot/3 éjszakát (úgy 9-10 hósan gyógyszerszedés miatt), de kb. hányásig végigordította. (A nagytestvére 3 hósan már átaludta az éjszakát, ha elaludt, át tudtam mindig rakni az ágyába és másfél évesen választotta el magát. A kicsibe beletört a bicskám.)
2017. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért ahogy látom a többségnél az elválasztás (vagy a cumi?) megoldható a problémát, vagy legalábbis segít rajta. Utolsó engem nem zavarna ha felkelne és àtjönne a mi ágyunkra de ö sokszor kel, és engem is ébreszt szóval ha csak egyszer kelne és befeküdne közénk már nem lenne probléma.
2017. aug. 27. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem, hogy az, hogy már csak egyszer kel, nagy haladás. De sajnos nálunk nem úgy volt, hogy elválasztottam, aztán rögtön csökkent a kelések száma, hanem fokozatosan, hullámokban és kellett hozzá vagy fél év, azóta meg maradt ez az egy, ritkán kettő hajnali kergetőzés (valamikor 2 és 5 között), pedig délután már legtöbbször nem alszik. 3 hós koruktól dolgoztam itthonról, majd kicsit kevesebb, mint két évesen ment bölcsibe, úgyhogy nagyon durva volt éjjel másfél-két óránként kelni. Tényleg nagyon sok mindent kipróbáltunk, de a végén mindig csak az volt, hogy hiába álltam egész éjjel csendőrségben, folyton kaptam az ívet, hogy az én hibám - úgyhogy átérzem.
2017. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És miután elválasztottad mi kellett neki a visszaalváshoz? Esetleg ha elválasztanám és együtt aludnánk az megoldás lehetne?
2017. aug. 28. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!