Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák akik együtt alszotok...

Yodi kérdése:

Anyukák akik együtt alszotok a babátokkal, milyen az esti rutinotok?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekel. Sőt leginkább a részletek fontosak. Hogyan altattok nappal? Cicin alszik el? Vqn ringatás? Egyszerre fekszetek este a babávak? 9 hónapos a poronty, de más korú babák szülei is írhatnak.

2017. aug. 28. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Napkozben cicin aludtak el

Ejjelre is csak akkor en is elaludtam vele :-)

Igen egy agyban

Addig volt igy amig szoptattam vagyis ket eves korig

Utana esti mese lett bevezetve puszi oleles alvas ... Mar ha nem aludt be mese alatt :-)


Na jo nekem jo alvok a gyetekek

2017. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam kilenc hónapos, kezdettől együtt alszunk. Este fél hét körül kezdődik az esti "szertartás", előtte általában kint vagyunk az udvaron, vagy sétálunk. Fél hét körül bemegyünk, elkezdem előkészíteni a vacsorát és a fürdéshez szükséges holmikat. Vacsira tejpépet keverek neki. Mivel igény szerint cicizik, az etetés, fürdetés sorrendje attól függően változik, hogy mikor szopott utoljára. Ha nemrég, akkor előbb megfürdetem (vagy a férjem fürdeti, attól függ, hogy hazaért-e) aztán eszi meg a pépet, ha korábban szopott, akkor fürdés előtt etetem meg. Az evés kb. 15 perc. A fürdés fél óra. Aztán még játszik a nagytesókkal egy kicsit, amíg elkészítem a nagyok vacsoráját. Megvacsorázik a család többi tagja is (ha fürdés után eszik a pici, akkor velünk együtt eszik, ha előtte, akkor is aztalhoz ül velünk és eljátszik az ezetőszékben). Aztán nyolc és fél kilenc közt kezd álmosodni, ilyenkor fektetem le. Még szöszmötölünk egy kicsit (megágyazunk "együtt", befészkeli magát, picit játszunk, közben kap vagy ezer puszit:), aztán lámpaoltás és szopizás (ezalatt a férjem levezényeli a dolgokat a nagyok körül, bár a 13 éves nagylány már nem sok segítséget igényel, inkább a hét éves fiúnknak kell segíteni elrendezni a szobáját és a fürdésnél nógatni kell, meg ott lenni vele, különben fél óráig is képes folyatni a vizet, meg elszórakozza az időt...). Mire

a többiek elkészülnek, a pici általában elalszik és én kijövök hozzájuk. Kilenckor fekszenek a nagyok, ezt megelőzően beszélgetünk egy kicsit velük, olvasunk egy kis mesét a hétévesnek (a nagylány magának olvas már:). Aztán búcsúpuszi, imádkozás, betakarás. A férjemmel utána gyorsan összeszedjük a konyhát, aztán mi is előkészülünk a lefekvéshez, majd még beszélgetünk vagy megnézünk egy filmet és mi is lefekszünk. A pici éjszaka kb. kétszer megébred, de cicin hamar visszaalszik. A nagyfiunkkal is együtt aludtam míg szopott (kb. két éves koráig). Azt sajnálom, hogy a nagylányunkkal annakidején nem aludtam együtt, mert tapasztalatlan, fiatal, elsőgyerekes szülőként nem az ösztöneimre, hanem másokra hallgattam az altatást (és egyebeket is) illetően.

2017. szept. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, lemaradt, hogy nap közben is cicin alszik el, vagy ha épp nem vagyunk otthon alvásidőben, akkor babakocsiban. Még háromszor alszik nap közben: egy rövidebbet délelòtt (kb. fél óra), egy hosszabbat 13 óra körül (kb. egy órát), aztán úgy öt körül még egy fél órát.
2017. szept. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1,5 eves, tehat aki bele akarna kotni, mondhatna, hogy mar nem baba, de a tobbi kriterium stimmel:) Ringatast es cicit igenyel elalvashoz. Nappal es este is ugy altatom, hogy elringatom a hatamon hordozoban, fittlabdan rugozva, vagy setalva (ez gyorsan megy, van, hogy felteszem a hatamra, es mar alszik is), aztan leteszem az agyra magam melle cicire, alszik szopizva 10-20 percet, aztan elengedi a cicit, es alszik. Nappal 1-2 orat, este meg altalaban megyunk egyszerre aludni, de neha ki szoktam slisszolni meg a ferjemhez, aki kesobb fekszik. Del korul van a nappali alvasa, es este 9-10 kozott alszik el. 9 honapos koraban is hordozva altattam, csak akkor meg ugy, hogy elol volt rajtam, es szopizott hordozas kozben, en meg setalgattam vele addig, ameddig el nem aludt (5-30 perc, akkor meg sokszor tartott hosszabb ideig maga az elalvas), es utana leultem vele a hintaszekbe, amit mozgatni kellett sokszor addig, ameddig aludt, igy aludt 2x 1-3 orakat egy nap.
2017. szept. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves második. Jó olvasni, hogy van olyan aki korábban is így altatott, és újra ezt választotta. Én is úgy érzem, hogy ez természetes, de el tudnak bizonytalanítani. Azért is kérdeztem meg, mert sok cikkben ijesztgettek azzal, hogy ha nem tud egyedül elaludni az mennyire gáz. Szerintem csak akkor tud egy baba egyedül aludni, ha egyedül is van, de szerintem nem ez a természetes a számára, hanem a közelség. Mikor terhes voltam még nem gondoltam hogy együtt fogunk aludni. De jó látni éjszaka a kis pofiját, egyből meghallom ha bedugul az orra, és éjjel annyit cicizik amennyit akar. Nincs is semmi gond a hízásával. Most hogy mocorog, mászik, felül, feláll nem elég izgalmas dolog az evés, de így éjjel behozza a lemaradást. 😊 Mostanában úgy van az esti rutin (ha ezt lehet annak nevezni) hogy Szopi fürdés, pelus és ölltözés nagy nyafogás közepette, mert nem szereti, aztán irány a nagy ágy próbálom szopizni, de ő még ácsorog egy sort a fűtéscsőnél. Mikor rövidebb mikor hosszabb idő után, sokszori lefektetés után cicin elalszik. Pedig álmos előtte, látszik rajta. Kicsit felpörög néha estére, nem tudom miért, lehet attól is hogy ha sok szőlőt eszem édesebb a tejem és ez is felpörgeti. Volt màr ilyen. Annyi szőlőt ettem, hogy cefre szaga volt a babának a tejtől.:) Még egy kérdés. Második babárus hogyan aludt el azután hogy már nem cicizett? Nehéz volt áttérni, vagy ő választotta el magát és így könnyen ment? az én babám nem cumizik, és az ujját sem szopja.
2017. szept. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!