Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mi vált be anyatejes...

Xyzszs kérdése:

Kinek mi vált be anyatejes babánál?

Figyelt kérdés

Kislanyunk 4 honapos igenyszerint szoptatott baba. Par hete az ejszakaink nagyon farasztoak,2 orankent de van h orankent kel enni. Nem sir,csak eszik es visszaalszik. De en nagyon kimerult vagyok.

Vedono tanacsara este Sinlacot kap. Ez olyan 6 korul van,7kor furcsi,aztan szopi es alvas. Sajnos semmit nem er.

Tanacsot kernek kinek mi valt be?

Sajnos napkozben is 20 perceket alszik,igy nem tudok vele egyutt pihenni.



2017. szept. 4. 07:11
1 2
 1/11 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én kisfiam is igény szerint szoptatott volt+néha tápszer,és kb ugyan ilyen idősen nekem is ezt csinálta.

Nekünk az vált be ,hogy éjjel tápszert kapott.Mert én azt figyeltem meg,hogy cicin 2-3 perc után elaludt,és nem evett.

Napközben nekem sem aludt,olyan 4-5 hónapos korában kezdte,hogy 2 -3 óránként alszik nappal.

Kitartás

2017. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom😊Es mikor adtad neki a tapszert?Az ejjeli elso ebredesnel?
2017. szept. 4. 08:00
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha ilyen sűrűn szopik, akkor kevés a tejed. Este kapjon tápszert, akár napközben is. De megkezdheted a hozzátáplálást is, gyümölccsel-keksszel. Éjjel csak teát kapjon, akkor leszokik az éjszakai evésről.
2017. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanam h keves a tejem,mert napkozben nem ehes es meg lefejni is tudok,a sulya is szepen gyarapodott/gyarapszik.Csak az ejszakaink ilyenekm
2017. szept. 4. 08:08
 5/11 babyboom567 ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem max 2x kelt,és igen az első kelésnél.

2017. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha napközben böven elég a tejed és semmit sem ér az esti sinlac,akkor nem biztos, hogy azért kel mert éhes, inkább csak megnyugtatja ha szopizhat, könnyebben visszaalszik töle.
2017. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az oke,de miert kel ilyen surun?
2017. szept. 4. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Elkezdödhetett nála a fogzás, a mozgásfejlödés is zavarhatja álmában, fázik/melege van vagy fáj valamije. Ezer oka lehet miért kel éjjel egy baba, lehet akár valóban az éhség is, de ha nem deríted ki, hogy mi az oka, hanem csak cicit adsz neki, könnyen járhatsz úgy, mint én, hogy még 1,5-2 évesen is felkel szopizni.
2017. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valoban sokminden lehet. Viszont koveteli a cicit es eszik is,ezert gyanakszom az ehsegre.
2017. szept. 4. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Fogzas, idegrendszeri eres, novekedesi ugras, lappango betegseg, nappali kevesebb szopizas, etelerzekenyseg/allergia is lehet, egyiket sem oldja meg a tapszer/sinlac, sot.


- Fogzas: mar mozgolodhatnak ilyenkor a fogcsirak.

- Idegrendszeri eres: a mozgasfejlodessel hogy alltok? Kuszas megindulasa elott/utan mar lehet gyakori ebredes.

- Novekedesi ugras: barmikor lehet, nem torvenyszeru, hogy csak 3/6 honaposan. Ilyenkor napokig, esetleg 1-2 hetig is tobbet szopizhat, hogy novelje a tej mennyiseget.

- Betegseg: Talalkoztatok beteg emberrel mostanaban? Persze boltban is elkaphatta, csak a lappango betegseg is csinalhat ilyen gyakori szopizasi igenyt.

- Nappali kevesebb szopi: ennyi idosen mar egyre jobban erdekli a kulvilag, elfelejthet szopizni, amit ejszaka potol. Milyen gyakran es milyen jelekre teszed mellre nappal? Erdemes lehet tobbszor kinalni.

- Etelerzekenyseg: Nalunk a tejtermek es tojas volt a ludas, a gyakori ebredes lehet a tejfeherjere valo erzekenyseg egyik tunete is. Koszmo, pelenkakiutes, pattanasszeru pottyok, higabb kaki is lehet tunet, ha mar tobb is van ezek kozul, az eros gyanura adhat okot, de van, akinel az egyetlen tunet a gyakori ebredes. En dietazom, mivel a tejfeherje es a tojasfeherje atmegy az anyatejbe, es sok baba erzekeny ra. Van, akinel 6-12-24 honapos kor utan elmulik az erzekenyseg.


Mint latod, eleg sok minden lehet. Nagyon nehez lehet, hogy nem tudsz pihenni, megertem, hogy kimerultseg mellett mar inkabb tapszert adnal, de ez nem oldja meg a legtobb esetben az igazi problemat, sot, ha tejerzekeny, meg tovabb is ronthat rajta. (Az igeny szerinti szoptatas ugy tudom, azt jelenti, hogy minden szopasi igenyet a mellen elheti ki.)

2017. szept. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!