Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 és 6 éves lányok emeletes...

3 és 6 éves lányok emeletes ágyon? Férjem nagyon erősködik, hogy ez lenne a legjobb megoldás. Én nagyon féltem a gyerekeket. Szerintetek bevállaljuk?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 11:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Mi is ilyenen aludtunk anno, sok baj nem lehet belőle.
2017. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%
Én nagyobbaknak sem vennék.
2017. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

Mitől félted őket pontosan? Rendes helyről kell venni masszív ágyat amit megfelelően kell összerakni. A nagy aludna felül, gondolom.


Az 5 éves lányunknak galériaágya van, semmi gond nincs vele.

2017. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Mi is emeleteságyat használtunk a batyámmal, kb ilyen idős korunktól, mint a gyerekeid.

Én aludtam lent. Jópárszor leestem, de én egy kukac voltam (vagyok) álmomban. Nagyon sokat forgolódtam. Az emeletről senki nem esett le. A védőkorlátot meg is lehet erősíteni. Én a nagyobbat már fel merném tenni az emeletre, de ha nyugtalanul alszik, forgolódik, kel vécézni/inni/akármi, akkor nem. A kicsit meg alapból nem. Szóval ez a gyerekeidtől függ.

De amúgy mi imádtuk az emeletest. Bunkert építettünk, csimpaszkodtunk... nagyon jó buli volt.

2017. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem az ágy minőségétől félek. Masszív fenyőágyat néztünk, magas korlát van felül. És nem nagyon magas, mert alulra beülni én már nem tudok. Természetesen attól félek, hogy leesik a nagy vagy egy óvatlan pillanatban felmegy a kicsi. Okos, értelmes lányok. Csakhát gyerekek.
2017. szept. 20. 13:09
 6/28 anonim ***** válasza:
60%
Ha lefektetitek a szabályokat, nem kell félni. Az ágyon nem szabad felállni, nem mászóka, a kicsi csak akkor mehet fel esetleg egyszer egyszer, mikor ott van valamelyikőtök. Megszokják. Persze, amíg még új és izgalmas, állandóan figyelni kell őket. Ha az alsó részt kuckósítjátok, az lesz az izgalmasabb, nem az emelet. De még jobb, ha az ágy pusztán ágy funkciót tölt be. Alvás közben nem fog leesni felülről. Az enyém is nagyon gurulós, mégis minden gond nélkül megszokta az emeletes ágyat.
2017. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Arra senki nem gondol, hogy a felül alvó gyerek esetleg èjjel pisilni menne, ès fèlálomban azt se tudja merre van arccal előre???
2017. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

mindenki a saját gyerekéből indul ki.

az enyémeknek nem lett volna jó-mert volt hogy kérték hogy feküdjek kicsit mellé mert rosszat álmodtak,vagy éppen betegek voltak (és emeletes ágynál ezért az nehezebb) vagy: éjjelente pisilni jártak,stb


De ha a te a te gyerekeddel nincs ilyen probléma akkor meg lehet próbálni.ezt csak ti tudjátok hogy mennyire jó ötlet!

2017. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
De arra is gondoltunk. Eléggé aggódtunk miatta, hogy ez hogy lesz. Aztán a nagy éberen alvásból az lett, hogy reggel felkeltünk és láttuk, hogy volt kint pisilni és gond nélkül visszamászott. Tudom ez nem egy fix forgatókönyv, nálunk így volt. Egyébként azóta előfordult már, hogy nyöszörgött, ha wc-re kellett mennie, meghallottuk és segítettünk neki. Gyerekként én is emeletes ágyon aludtam, kisebb volt az oldala mint most a gyerekeimé, de én sem estem le sose. 6 évesen már alkalmas erre egy gyerek.
2017. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

Az én gyermekeim kisebbek a tieidnél. A kisfiam 4 éves, a kislányom 2,5 éves. Tavaly júliusban vettük Nekik az emeletes ágyat, a kisfiam volt akkor 3 éves, a kislányom másfél. Természetesen a kisfiam aludt felül, sosem volt baleset. Azért mertük megvenni, és Őt felülre tenni, mert olyan hihetetlen ügyesen mászik, hogy az félelmetes. Szakember szerint jóval ügyesebben, stabilabban mozog, mint a korosztálya.

És most kapaszkodj meg! Pár hónapja a kisfiunk kitalálta, hogy fél a sötétben, szeretné, ha melléfeküdnék, amíg elalszik. Mivel az emeletre még csak-csak fölmászom, de az alvó gyerek mellől elég bajosan tudok csak lejönni, kitaláltuk, hogy cseréljenek helyet. A kislányunkat nagyon komolyan, alaposan megtanítottuk fel- és lemászni az emeletről (egyébként már eddig is stabilan mászott, de most belefeccöltünk kemény fél órát, hogy kigyakorolja☺), azóta Ő alszik fönt. Nagyon nyugodtan alszik, éjjel alig forgolódik, ha pisilnie kell, szól és átmegyünk Érte, vagy magától is ügyesen lemászik. Szval semmi gond, nagyon stabil az ágy, a szabályokat lefektettük, hogy fönt nincs ugrálás, ha fölér, már csak guggolva, kapaszkodva közlekedhet, de azonnal le is szokott feküdni, ha már dönt van. Imádja az emeletet, nagylányosnak érzi magát tőle!

Nem értem, Kérdező, mitől félsz? Egy 3 éves gyereknek már stabilan kell tudnia mászni, lépcsőn föl, lépcsőről le.

Az igaz, hogyha a két gyermekem bent játszik a gyerekszobában, és hallom, hogy nagy a buli, mondjuk fogócskáznak vagy birkóznak vagy vmi olyat játszanak, amiben nagyon fel tudják hergelni magukat, mindig bemegyek Hozzájuk odaállok a szobaajtóba, vagy

2017. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!