Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 13 hós lányom pár napja...

13 hós lányom pár napja beszokott közénk/mellénk. Szeretném visszaszoktatni a kiságyba. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

a helyzet a következő:


a lányom a "nagy" ágyban alszik el, majd teszem az ágyába. eddig nem is volt gond, szépen aludt ott reggelig. aztán beteg volt, majd én is beteg lettem..volt hogy mellettünk aludt.

erre napok óta elalszik, beteszem az ágyába és x óra múlva ( változó) felkel és nagyon sír. simogatom, beszélek hozzá, éneklek...de egyszerűen annyira sír..hogy nem is figyel rám.

felveszem...egyből csend van. kicsit ringatom majd megpróbálom visszatenni, de ugyan úgy neki áll sírni. leteszem magam mellé, aztán csend...és alszik reggelig.

van mikor éjjel visszatettem 3 körül és el volt reggelig, de volt hogy megpróbáltam visszatenni és újra ugyan az.

de pl a rossz napok között volt egy nap mikor egész éjjel ügyesen aludt az ágyába, ahogy előtte.


ha van valami ötletetek szívesen fogadom.

köszönöm!


2017. szept. 27. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Ördögi kör. Ezt csak határozottan lehet kezelni, mi is megküzdöttünk vele rendesen. Az én nagyobb lányom akkor szokott be közénk, amikor a kisebb született. Jó érzés volt vele aludni, imádtam, ahogy szuszog, az illatát és tudom, hogy ez az időszak sem tart sokáig, viszont mi rettenetesen rosszul aludtunk a férjemmel, arról már nem beszélve, hogy 2 naponta összepisilte az ágyunkat, éjjel ötvenszer ébredtem fel, mert vagy kalimpált álmában és kaptam 1-2 pofont, rúgást, szóval eléggé kivoltam. Végül nagy dráma árán, de megbeszéltük vele, hogy kizárólag hévégén, akkor is vagy csak pénteken, vagy csak szombaton alhat ott velünk, mert anya és apa is nagyon fáradt. Nem mondom, ment a hiszti pár napig, de aztán belátta, hogy nincs értelme, szerencsére kitartottunk az álláspontunk mellett és mára már nagyon jól működik.
2017. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Tedd az ágyába, és ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Pár napig hisztizik, utána alszik majd az ágyában is. Egy kicsit könnyű elrontani, helyrehozni viszont nehéz.
2017. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Ne vegye fel akkor se ha sír?:( Istenem szegény babák. Miért baj az, ha veletek alszik amúgy?
2017. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

bajnak nem baj, de később még nehezebb lesz. nappal így is az ágyunkban alszik, és este is ott alszik el csak éjszaka van a saját ágyában, és ebből nem szeretnék engedni. néha néha lehet, de folyamatosan nem szeretném. eddig is olyan jól aludt az ágyában.

az a baj..tényleg nagyon sír.. mégis meddig hagyjam?


és igen...elrontani nagyon könnyű..visszaszoktatni annál nehezebb.

2017. szept. 27. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem jol csinalod. Ugy tunik, hogy jobban szuksege van a testkozelsegedre, mint gondoltad. Ebben az idoszakban amugy is ott a szeparacios szorongas, fogzas, idegrendszeri eres (beszed-mozgasfejlodes). Megteheted, hogy valoszinuleg nagy nehezsegek es siras aran megprobalod visszaszoktatni, vagy meg is adhatod neki, amire szuksege van. Olyan gyorsan felnonek, nem fog az eskuvojeig melletted aludni. A testkozelseg biztonsagerzetet ad neki, valoszinuleg erre rajott, ezert nem akar most a sajat agyaban aludni.


Koztes megoldaskent megprobalhatsz egy matracon aludni vele, es eljonni mellole, ha elaludt.

2017. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Én sírni biztos nem hagynám. Nekem 14 hónapos a kisfiam, nekünk is voltak ilyen időszakok (1-2 hét), amikor velünk aludt, akár itthon, akár mamáéknál, és mindig visszaáll. Szerintem ez nem állandó, a gyerekeknél semmi sem az. Lehet a betegség miatt van ez csak. Én minden este próbálkoznék visszatenni, tudom, hogy fárasztó, de inkább, mint hogy sírni hagyjam.
2017. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
egyszer próbáltam hagyni sírni, de nem bírtam ki. megpróbálom minél többször visszatenni, ha visszaaludt. ha nem járok sikerrel úgyis velünk marad. köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 27. 10:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját ágyában altatnám el, ha tudnám. Így amikor felébred, akkor ugyanott van, ahol elaludt, ez állítólag segít nekik. A mi fiunk a saját ágyában aludt el, aztán éjjel jött át közénk. És szépen lassan tolódott ki, hogy mikor jött át. Most már csak 1-2 órát alszik ott, pedig nem szoktattuk erre, egyszerűen így alakult. Mondjuk minket nem zavart. Sőt a férjem engedte a mellettünk alvást először.
2017. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Utolsóval értek egyet. Ha napközben is ott alszik, plusz este is veletek alszik el, hiányzik viszed át éjszaka, az neki már olyan, mintha veletek aludna. Én nem alkudoznék a helyedben (a mi fiunk nem alszik a szülôi ágyban egyáltalál, és ebben következetes vagyok), a helyén próbáld altatni, így nem lesz neki meglepetés, h máshol ébred, mint ahol elaludt.
2017. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*hiányzik=hiába
2017. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!