Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rosszul csinálok valamit,...

Rosszul csinálok valamit, hogy az éjszaka közepén 2-3 órán keresztül nem akar visszaaludni a 7 hetes baba?

Figyelt kérdés
Reggel 8-9 körül ébred, szopik, pelenkázom, majd alszik 1,5-2 órát. Újra evés, kb. 1 órát nézelődik, beszélek hozzá, énekelek neki, majd amikor már elálmosodik, altatom. Délután 1,5-2 óra séta, ami alatt jellemzően alszik, hazaérve szopik, kis játék, alvás. 7-kor fürdés, utána evés, alvás. 10 óra körül mindig ébred, evés, pelenkázás, na és itt jön az a pár óra, amikor nem lehet elaltatni. Gügyög, játszik, mint nappal,fel van pörögve (kézzel-lábbal kalimpál, gyorsan lélegzik, mint aki izgatott, kurjongat, nevet). Miután ezt letudja és végre elálmosodik, kb 3,5 órát alszik éjszaka egyben, és már csak 4-5 körül ébred újra. Mostanra kezdett kialakulni ez a napirend, eddig semmi rendszer nem volt, csak a fürdés volt fix. Mit csináljak másképp, hogy kimaradjon ez az éjszakai intermezzo?
2017. okt. 17. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Rengeteget alszik nappal. Ahogy irod egesz nap 1 orat van fent ?

Azert egy babanak sem 23 orat kell aludni.

Persze, hogy nem almos estere.

4-5 utan mar na aludjon a furdetesig.

2017. okt. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon fontos a levegőztetés, de szerintem elég lenne egy óra séta, és egy óra játék, így nem csak aludna délután. Illetve én a fürdést is megpróbálnám kicsit kitolni. Ha 7 körül kel, akkor legyen előbb játék, utána fürdés és kaja, 8, vagy akár 9 körül.
2017. okt. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
A nappali állásokat próbáld egy picit csúsztatni, mert mint előttem is írták itt lehet a gond.
2017. okt. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Altatásokat** bocsánat
2017. okt. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem alszik 23 órát, mivel szoptatás, pelenkázás, játék is van, tegnap 15 óra volt összesen az alvásideje.
2017. okt. 18. 06:15
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Aminek nagy resze nappal van. Ez a baj!
2017. okt. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy nálunk kb 10 naponként változtak a dolgok, a rossz is a jó is, de összességében mindig könnyebb volt vele. Most ezt csinálja, kibírsz egy hetet, akkor meg lehet, nappal nézelődik többet. Ne ébresztgesd, ne altasd erővel, hagyd rá. Ha nappal ennyit alszik, akkor aludj vele te is egyszer, és akkor kibírod éjszaka. Pici még, hogy napirendet próbálj beállítani neki.
2017. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem csinálsz semmit rosszul, 7 hetes, kicsi nagyon, azt meg nem is értem, hogy túl sokat alszik nappal még ha így is van, akkor sem tudsz mit csinálni, ha felébreszted visszaalszik, hagyd nyugodtan, majd beáll a napirendje, egyenlőre nem tudja mikor van éjszaka, reggel mindig legyen világos a szobában estig és rájön majd magától.
2017. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a fiam akkor ébred igazán fel este ha pelenkázgatni kezdem :)

Tehát 8kor este larakom. 10-11 fele megébred. Nem kapcsolok lámpát, nem beszélek, nem pelenkázok csak odahúzom magamhoz megszoptatom fekve s vissza hasra.alszik is tovabb. Igazán fel sem ébred. Ezt 3× csináljuk végig. :) 3óránként kel enni. Mondjuk ő velem alszik. Így egyszerübb. :) eleinte én is etettem, büfiztettem, pelenkáztam.. Ahha úgy kipattant a szeme, hogy hajnal fél 3tól ringathattam 3/4 5 ig. Köszi.. Neem. Gyors etetek azt vissza. Lehet nálatok is lehet a problema.

11hetes babuci anyuja ( és egy 3 éves csajszié akivel szintén végigjártam ezt :D)

2017. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mint előttem is írták, még nagyon változékony a "napirendje" egy ekkora babának, szóval egy-egy ilyen problémára ne úgy gondolj, hogy most már örökre így marad :) Annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy éjszaka nem pelenkázod (csak ha kakis), nem beszélsz hozzá és nem szórakoztatod, és persze legyen sötét.
2017. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!