Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam vissza éjszaka...

Hogyan altassam vissza éjszaka a 7 hetes babámat?

Figyelt kérdés
Mindig megszoptatom, amikor felébred, mert éhes. Viszont nem tart sokáig amíg eszik, a nagyobb rész inkább csak komfort, illetve elalszik rajta. Leteszem az ágyába, de pár perc múlva ébren van és cicit keres, kezdődik minden elölről. Ha nem adom neki oda, akkor elkezd nyekeregni, sírni. Nem szoktam hozzá beszélni, nem énekelek, villanyt sem kapcsolok már, mégsem alszik vissza egykönnyen, a ringatás, rázogatás sem jó neki, csak cici kell. Hogyan altassam vissza, hogy ne legyen ébren újra pár perc múlva? A cumi nem kell neki, kilöki a nyelvével, öklendezik tőle.
2017. okt. 18. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb részt csak komfort, akkor soha nem lakik jól, és éhes, ezért ébred fel. A szoptatásnak van ilyen része is. Persze lehet mondani, hogy majd beáll, és lesz több tej, de ez a te hormonrendszeredtől is függ, nem pedig a szoptatás akaráson. Én két és fél hónapos koráig birtam az enyémmel, idegileg-fizikailag kivoltam, aztán este 11-kor adtam neki BEBA HA Start-ot, fél óra büfi-sétálás után elaludt, és hajnali 4-ig tele bendővel fel sem kelt. Ha éhes, adj neki enni. Anyatejet vagy tápszert, és akkor alszik.
2017. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor kb 3-4 óráig nem szopik, annyira megtelik a mellem, hogy 170 ml-t is le tudok fejni. Lehet, hogy 1,5-2 óra alatt nem termelődik annyi tej, hogy elég legyen neki?
2017. okt. 18. 23:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál más cumit? Én hasonló cipőben jártam mint te, akkor még nem fogadta el a cumit, én szintén kb a 7. hét körül jártam úgy, hogy le se tudtam tenni, mert üvöltés. Úgy öt héten keresztül rajtam aludt, a mellkasomon. Én meg párnákkal jól kitámasztva. Mindenem fájt, amúgy elég hamar megszoktam, tudtam én is jókat aludni. Aztán egyszer megpróbáltam visszatenni az ágyába, feje alatt egy "anyaszagú" textilpelussal és szépen átaludta az éjszakát. Már 10 hónapos, azóta is ha igényli, akkor mellettem alszik, amúgy az ágyában elvan, akár egész éjjel.
2017. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam más cumit, ezt is csak azért vettük, hogy valameddig csönd legyen, erre jó volt, majd miután a cumi segítségével megtanult szopni, már nem kellett neki, és azóta sem tudom "beleparancsolni".
2017. okt. 18. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!