Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon rossz alvó babája volt...

Nagyon rossz alvó babája volt valakinek?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám első perctől nagyon rossz alvó, napközben alszik 2*20 percet (jó esetben), ezt leszámítva egész nap ébren van. Éjjel még felébred enni, 1-2 alkalommal, minden éjjel más időpont(ok)ban. Semmilyen rendszeresség nincs az alvásában sem éjjel, sem nappal. Igény szerint szoptatott egyébként.

Néhány napja új szokása, hogy hajnalban (1-5 óra közötti időpontokban) felébred enni, és utána nem alszik vissza. Gügyög, "beszélget". Ilyenkor visszateszem a kiságyba, nem cserélek pelenkát, nem babusgatom, nem szólok hozzá, hogy nehogy felcserélje a nappalt az éjjellel, de hiába. Hangoskodik (nem sír), elbeszélget magával a sötétben. Eltelik így kb. 1 óra hossza, aztán visszaalszik.

Sajnos zavarja ezzel a korán kelő férjemet, az iskolás testvérét az alvásban.

Mitől lehet ez, mit tehetnék, akár hogy nappal jobban aludjon, akár hogy ez az éjszakai új szokás megszűnjön?

Borzasztó kimerítő, hogy nonstop elfoglaltságot jelent, ráadásul napközben is, mert 5 percet nincs el egyedül, mindig szórakoztatni kell, vagy ölben tartani.


2017. okt. 20. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én babám is ilyen volt, most másfél éves és még mindig nem alszik jól, éjjel még mindig kel.

Általában a fogzás zavarja,vagy inni kel, vagy csak anya hiánya van, de ő nappal jól alszik mondjuk.

Ilyen éjszakai 1 órás ébrenlétek még 1 éves kora után is előfordultak.

Ez neked persze nem megnyugtató, csak gondoltam leírom hogy vannak ilyen gyerekek, reméljük 2-3 évesen már az enyém is átalussza az éjjeleket. De piciként ő is állandó figyelmet igényelt.

2017. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Babakocsiban se alszik többet? 3,5 hós babám van és nagyon rossz alvó. Már sír hogy álmos, mégis nagyon nehéz elaltatni, max fél óra és fent van. Délelőtt alszik fél órát, délután babakocsiban is egy felet, meg ilyenkor tologatjuk, így többet alszik de muszáj, különben végigordítja az egész délutánt. :( így meg jókedvűen kel, sőt, 10 percre le is tudom tenni! Utána persze sír.. Próbáltam korábban altatni mert ez a kisfiamnál bejött, de most a kicsinél nem. :( esetleg este, hogy ha nem túl álmos akkor hajlandó enni, aztán könnyen kidől. De ha túl álmos akkor csak sír és sír.. éjszaka ő is hajlamos ébren lenni, főleg az utóbbi esetben, mikor nagyon sokat sírt. 3 napos kora óta ilyen! Akkor egész délutánokat töltött ébren! Így jött a babakocsi és a fehér zaj.
2017. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nappal próbáld altatni hordozóban, babakocsiban. Ott sem alszik?


Hol van a kiságya? Ha másik helyiségben, akkor érdemes megpróbálni hogy melletted aludjon (akár simán, akár kiságyban), akkor pár másodpercen belül tudsz reagálni rá, nem ébred fel teljesen míg odaérsz hozzá.


Egyébként nagyon sokszor előfordul, hogy ennyi idősen így alszanak :-)

[link]

2017. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

27 hónapos elmúlt a lányom, és már NÉHA átalussza az éjszakát. De átlagban 1x kel még, van, hogy 2x is (inni). Szoptattam 2 évig, az éjszakairól leszoktattam 22 hónaposan. Az addigi 5-6 ébredésből így lett 2-3, aztán mikor teljesen elhagytuk a szoptatást, 1-2. De továbbra sem aludta át az éjszakát, most az elmúlt 2-3 hétben párszor sikerült (mondjuk ez is azt jelenti, hogy lerakom este, és fél 6 fele azért egyszer ébred, de az technikailag már reggel, szóval átaludtnak minősítem az éjszakát :D amúgy 7-ig alszunk átlagosan).


A nappali alvása kicsinek ugyanolyan volt, mint a te babádé, baromi felületesen és rövideket aludt. Akkor is vagy 5x vissza kellett ringatni babakocsiban (ágyban esélytelen volt, hónapokig a babakocsiban aludt nappal). Egyedül akkor tudott nyugodtan aludni másfél órát, ha sétálni mentünk, és kendővel magamra kötöttem. Minden más esetben 10 percenként ébredt. Akkor lett jobb valamivel, mikor mászni kezdett, és akkor lett úgy igazán normális nappali alvása, mikor már járt, és átállt az 1 alvásra délután. Azóta minimum másfél, de van, hogy 2,5 órákat alszik egyben déltől.


Az én tapasztalatom, hogy ha ilyen, nem nagyon tudsz vele mit csinálni sajnos. A sírni hagyáson kívül én is mindent próbáltam, az idő oldotta meg.

2017. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!