Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves fiamat hogyan tudnám...

2 éves fiamat hogyan tudnám rávenni az ebédutáni alvásra?

Figyelt kérdés

Eddig mindig szüksége volt az ebéd utáni alvásra, habár amióta megszületett rossz alvó, nem tud ellazulni, vagy nem tudom, hogy mi baja, és csak 16 hósan aludta át legelőszőr az éjszakát. Még játék közben sem aludt el, vagy anno az etetőszékben sem úgy, ahol más kicsi szokott.


Mindig hadakozik, kitalál vmit, lefekszik, de aztán felkel és elkezd matatni. Eddig bevetettem már

- a ringatást, de most már a kezem nem bírja.

- mellé fekszem és néha be is alszom egy picit, de ez sem hatja meg,

- éneklés és mesélés sem vált be.


Most már ott tartok, hogy nem altatom, meg se próbálom, mert elegem van abból, hogy órákba telik az altatása úgy, hogy közben nagyokat ásít és nyűgös.


Közben a bölcsiben meg alszik. Ebéd után egyből mennek a kicsik az ágyukhoz, és ha nem is alszanak, akkor is csendben kell feküdni, és érdekes, hogy ezt ott tudja. Itthon miért nem, pedig ugyan úgy megvan a rutin? Tudom, hogy ott húzza a csordaszellem, de azért másnak is kellene lennie a dologban.



2017. okt. 22. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
6%

Lefarasztod elegge ? A bolcsi valoszinu igen, azert alszik.

A legrosszabb, hogy erolteted, hogy aludjon.


Nekem 2,5 evesem van, babakocsiban elalszik ebed utan, 2-3 orat alszik benne. En ilyenkor intezem a dolgaim.

2017. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik gyerek két évesen még este 8-tól reggel hétig aludt és délután is 2-3 órát. A kisebbik most 3, este 9-kor fekszünk, reggel 6kor kel, de eddig összesen 15 éjszakát aludt át és napközben 2 és fél éves kora óta itthon is csak 3-4 naponként alszik. De a bölcsiben, oviban dicsérik, milyen jó alvó (hétköznap jellemzően ezért aztán még többször ébred éjszaka). Nagyobb eséllyel alszik el délután, ha egész nap kirándulunk vagy játszóházazunk, de ezt sem lehet mindig megoldani - hazafelé így is mindig megyünk 2 órát még játszótérre. Altatást már én is feladtam, én hamarabb alszom el :), ha nagyon álmos, úgyis odahúz és megkér már, hogy altassam :)
2017. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!