Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csinálja ezt alvás közben?

Miért csinálja ezt alvás közben?

Figyelt kérdés
3 hónapos a lányom, kész kálvária az alvása. Az elején sem volt jó alvó, de mostanság kritikus a helyzet. Napközben van, hogy alig alszik 20-30 perceket. Azt is a kezemben, vagy ha a bébihordóban rázom. Elalszik, kb 15-20 perc múlva elkezdi a fejét jobbra balra rángatni, kinyitja a szemét. Van, hogy ilyenkor ha ringatom újra pár percig , akkor visszaalszik, de sokszor nem sikerül. Ezt többször is eljátssza egy altatás alatt, Esténként is kb másfél órát kell a kezemben tartanom, mire le tudom tenni... Fáradt vagyok már, és egyre nehezebb , sokat fáj a hátam is. Mitől van ez, hogy ilyen rosszul alszik?
2017. okt. 23. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

neked akkor most gyermeked van, vagy turmix italod?

Ne rázd. Ha a karodban van, szelíden ringasd és ÉNEKELJ neki egyszerű kis bölcsődalokat.

2017. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy rázom, mint egy turmixot... Akkor "rázom" = ringatom. Erre gondoltam.
2017. okt. 23. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"15-20 perc múlva elkezdi a fejét jobbra balra rángatni"

Szerintem ekkor egy felszínesebb fázisba ér az alvás és elkezdi "hiányolni" a rázást/ringatást. Sajnos -mivel így halálosan kimerülsz, ezt le kell állítani, meg kell próbálni erről leszoktatni: beteszed a kiságyba melléülsz simogatod a hátát és dúdolsz neki - 1-2 kiadósabb követelődző sírás után szerintem megszokja/megszereti ezt.

2017. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor hiányolja azt az állapotot, amiben elaludt? Nagyon nehéz lesz szerintem leszoktatni erről, mert nagyon sírós baba, ha nem veszem fel, annyira sír, hogy már levegőt alig kap.
2017. okt. 23. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:
A mellkasodon sem alszik nyugodtan? Nekem az bevállt.
2017. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiban alszik? Én mindenki érdekében ilyenkor addig tologatom, amíg így is felkel, 2-3 óra általában. Amúgy csak fél órákat alszik. Ilyenkor is csak annyit aludna de sokszor visszaaltatni nem tudom, na de sírós, látszólag folytatná az alvást, de egyedül nemhogy elaludni, aludni se tud. :( mivel sírós, a nagytesó sem. És estére nagyon ki van borulva a kicsi, túl fáradt és emiatt este is mindegy hol van, csak ordít és alig tudom elaltatni. Szóval nálunk nagyjából bejött ez a babakocsi tologatás, így legalább alhat nyugodtan.

Érdekes, de séta közben is felkel max fél óra után, szerintem a zajok miatt. Csak itthon és csakis ilyenkor alszik nyugodtan.

2017. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokmindent próbáltam már. Babakocsiban nagyon sír, de nagy nehezen cumival elalszik, aztán itt is 20 perc és ébred és akkor újra nagyon sír...
2017. okt. 23. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Éhes gyerek eszik eszi-MINDENT IS.

Álmos gyerek alszik-RÁZÁS NÉLKÜL IS.

Ne maceráld azt a gyereket mindig, nem kell, hogy folyton a kezedben legyen.

2017. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És akkor sírjon állandóan?
2017. okt. 23. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem fog állandóan sírni.

De következetesnek kell lenned a gyereknevelésben és van egy rossz hírem: Még több mint 20 éven keresztül!

Nyilván sokkal sokkal könnyebb azonnal felkapnod és felkapatnod, mert ugye ez a hosszútávú következménye már megvan.Most vagy ez lesz, hogy nagyon erős leszel és leteszed, a "kötelező ellátás után", adsz neki egy puszit, és alvás, vagy még ovis koráig játszmázod ezt vele, hogy ő irányít.Azután majd továbbra is harcolhatsz a saját gyerekeddel.

Dönts belátásod szerint:Üdv egy 20 éves fiú édesanyja :)

2017. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!