Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, hogy nem hálózsákban alszik?

Baj, hogy nem hálózsákban alszik?

Figyelt kérdés
Amikor ráadtam és ölbe vettem, mindig felcsúszott a nyakába, és nem igazán volt így kényelmes neki, sirdogált miatta. Ezért fürdés után azt a ruhát adom rá, amiben másnap lesz. Anyám folyton szekál, hogy hálózsák nélkül nem fogja megtanulni, hogy este van és alvás jön. Szerintem meg ennek nincs jelentősége egy két hónapos babánál, meg egyébként sem fogom ráerőltetni, ha látom rajta, hogy kényelmetlen és nem szereti.

2017. okt. 30. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Húgom mind a 2 gyerekénél így csinálja a mai napig. Semmi bajuk. 6 éves és 17 hónapos gyerekek.

Én pizsamát adok rá,19 hós lány. Hosdzú ujjú body plusz naci (bő puha leggings,nappal leesne róla). Sose használtunk hálózsákot,az én lányom nyunyónak használja a pihe puha plédjét. Anélkül aludni se tudna.


Különben meg az esti rutinból tudja a baba,hogy este van. Nem kell hozzá hálózsák :))

2017. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
4 gyereket neveltem fel. Mind a négyen felelősségteljes munkát végeznek. Egyikük fül-orr-gégész, a lányom tanárnő, a kisebbik lányom laboráns, a nagyobbik fiam mérnök. Soha egyikük sem aludt hálózsákban kicsiként. (nagyobb korukban sátorozáskor aludtak) Sima rugdalózóban vagy kis pizsamában aludtak. Nem lesz semmi baja a babádnak ha nem hálózsákban alszik. Tapasztalatból mondom: Mindig olyan ruhába öltöztesd amiben a gyermek jól érzi magát. Ezt későbbiekben is alkalmazd mert lesznek olyan idők amikor nem lesz elégedett az öltözködéssel.
2017. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hálózsáknak teljesen más feladata van, nem takarja ki magát, egy 2 hónapos jobb esetben már tudja, hogy nemsokára alvás következik amikor vetkőzteted fürcsihez.

Én adok hálózsákot, de nem ez az ok vezérelt. :D csak hasfájós volt a fiam, már 1 hetesen is addig emelgette a lábát, amíg a takaró eltűnt róla. Ha nem szerette volna, tuti nem erőltetem, minek?

2017. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem aztán nem baj. Az én 3 évesem nagyon régóta tipegő hálózsákban alszik, de nem azért, hogy érzékelje az estét, hanem mert állandóan lerúgná a takarót és mi hűvösben alszunk.
2017. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy nincs hálózsák. Nekünk se volt soha, dehogy a másnapi ruhájában vsn az már gáz. Te is abban alszol amiben másnap vagy?
2017. okt. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Itt most nem rólam van szó, de nyilván nem alszom a másnapi ruhámban, mondjuk farmerban. Viszont a babámnak nincs ehhez hasonló, alvásra alkalmatlan ruhadarabja, minden ruhája kényelmes, ezért nem gondolom "gáz"-nak a másnapi ruhát, főleg nem egy kéthónaposnál. Amikor már nagyobb lesz, pizsamában fog aludni, de az még nem holnap lesz.

2017. okt. 31. 01:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a másnapi ruhában volt a gyerek. Body és tipegő, vagy talpas naci :D
2017. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk általában hálózsák van, de ha nyűgös este, akkor kendőben altatok, ott meg nem jó a hálózsák, ilyenkor azt a ruhát kapja, ami épp kéznél van. Nem zavarja össze :-)
2017. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!