Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Melyik altatással foglalkozó...

Melyik altatással foglalkozó könyv módszere vált be nektek a legjobban? (Suttogó? Éjszakai gondoskodás? Aludj jól gyermekem? . Egyéb? )

Figyelt kérdés

Elsô gyermekemnél amit csak lehetett elrontottunk, 2 éven át alig aludtunk, most 3 éves a kislányom, de még mindig ébred min.1x vagy 2x éjszaka.

Most, hogy megint terhes vagyok szeretném jól vagy legalábbis jobban csinálni különben két nemalvó gyermek mellett teljesen kimerülünk.

Együttalvás nem jöhet szóba.



2017. nov. 1. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

En a suttogo titkaibol millio hasznos tanacsot kaptam es tetszik hogy a gyerekközpontu (ellentetben pl a feiber modszerrel ami arrol szol hogyan hagyjuk bőgni a pàrnapost...)


Plusz az espumisan is rengeteget jelentett a nyugodt ejszakakhoz


Ahogy irja pl hazaerkezeskor bemutatt neki az otthonát, ugy tettem a kadba hogy lassa hova kerul es nem hattal, stb kiegyensulyozott volt minden.

2017. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az aludj jol gyermekem v konyv nekem inkabb csak az abnormalis alvasban volt utmutato pl alvajaras, alomban fogcsikorgatas, ilyenekben segitett hogy az ilyen iranyban kerdezoknek tovabb adjam itt a gyk-n, tekintve hogy minket nem erint
2017. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerekkel mi is így voltunk... A másik kettőnél a letesz-felvesz módszer alkalmaztam. Egész picinek is hagytam őket egyedül elaludni, nem ringattam álomba. Ha fáradt volt, betettem a kiságyba, simogattam a hátát, ha sírt, felvettem, megnyugtattam, félálomban vissza. Fogzáskor, dackorszaknál előfordultak így is nehéz időszakok.
2017. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsò, ez a felvesz-letesz módszer a Suttogò könyv féle mòdszer?
2017. nov. 1. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem könyv szerint csináltam, egyszerűen hagytam, hogy a gyerekek "megtanuljanak" egyedül elaludni. Nem ringattam őket addig, amíg mély álomba merültek (mint az első gyereknél), hanem mikor fáradtak voltak, leraktam őket az ágyukba, hogy maguktól aludjanak el. Ha nem sikerült, akkor megnyugtattam, majd újra visszaraktam. Így, amikor éjjel megébredt, de nem volt semmi baja (nem volt éhes, nem fájt semmije), képes volt magától visszaaludni.
2017. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad, és a többi vâlaszt is.

Remélem most majd nekem is jobban fog menni.

2017. nov. 1. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Semmit sem rontottál el, ha gyereket szülsz törődni kell vele, ez ilyen.

Nem ringattam álomba-és ha üvölt, mikor leteszed v csak megállsz?

Felvesz,letesz módszer-és ha kétségbe esve kapaszkodik beléd/sír?


Vannak gyerekek, akiknél működnek ezek, és vannak akiknél nem. Ezt el kell fogadni és nem magát vádolni az embernek. Az a törődés, ráfordított idő sok energiát kíván, de bazi hamar kirepülnek...megéri!

2017. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as 7-esnek. Ha belém kapaszkodva üvölt, akkor nem rakom le és hagyom ott, hanem megnyugtatom. Csak az volt a különbség, hogy az első gyereket addig ringattam, amíg mélyen aludt, és le lehetett könnyen rakni, ezzel azt értem el, hogy 10 hónapos korára már csak úgy tudott aludni, ha járkáltunk vele, így éjjelente 5-6 órát kellett vele sétálgatni. A második gyereket meg addig ringattam, amíg megnyugodott, és még félig ébren - de nyugodtan - le tudtam rakni az ágyába. Ha zokon vette, és sírni kezdett, akkor először az ágyában próbáltam megnyugtatni, például simogatással, ha nem jött be, akkor felvettem, és kezdtem az egészet elölről. A nem ringattam alvásig nem egyenlő azzal, hogy hagytam üvölteni egyedül az ágyában.
2017. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Josephine Harkay ***** válasza:
Én egy bizonyos szép altatódalt énekeltem nekik amikor már nagyobbacskák voltak és nagyon gyorsan elaludtak; szinte hipnótikus hatása volt. Persze ha a kisgyermek beteg vagy valamije fáj, az egy más helyzet.
2017. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!