Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van aki egyutt (egy agyban)...

Van aki egyutt (egy agyban) alszik az ujszulott babajaval?

Figyelt kérdés

Előny-hatrany? Miért választottad/valasztottatok ezt? Hogyan kivitelezitek?

Ha csináltál ilyet, hogy es mikor szoktattad at a saját agyaba?



2017. nov. 7. 21:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Babaobolben terveztem altatni, aztan mar a korhazban magam melle vettem, mert ugy aludt jol o is es en is. Probaltuk mozesben, babaobolben, kulon, egyutt. Kulon leteve 20 percnel tovabb nem aludt csecsemokent, nagyon igenyelt. Aztan olvastam, hogy ez nem veletlen, bar babankent eltero, de altalanossagban elmondhato, hogy a testkozel nagyon jo hatassal van rajuk, segit nekik szabalyozni a testhomersekletuk, szivritmusuk, legzesuk, mig a testkozel hianya magasabb stresszhormonszintet eredmenyezHET egyes babaknal. Az enyemnel ez tenyleg igy volt. Fontos erv volt meg nekem, hogy azokban az orszagokban, ahol az egyuttalvas a norma, sokkal alacsonyabb a bolcsohalal aranya, valamint a szoptatas sikeressege is mulhat rajta. Ami nagyon fontos, hogy a biztonsagos egyuttalvas lepesei be legyenek tartva.


Nekem ez a cikk amugy sokat segitett, jol leirja az elonyoket-hatranyokat. [link] Itt a gyakorin en ugy latom, tobben vannak a kulonaltatas-partiak, de facebookon van egyuttalvas csoport (Kotodo csaladi egyuttalvas neven), ahol informalodhatsz, ha szeretnel.


Nekem a legfobb erv a fentiek mellett meg, hogy sokkal-sokkal kipihentebb vagyok, mindannyian jobban alszunk igy. S gyerekem meg mindig ebred, de van, hogy fel sem ebredek ra, mert megnyugszik a testkozelemtol, vagy csak cici a szajba, es visszaalszik szopi kozben. Ringatva visszaaltatni, felkelni, kulon masik agyba letenni... Na azt nem nekem talaltak ki. 1,5 eves most. Nem csinalnam maskepp, csak eleve nem probalkoznek a kulonrakassal.


Magatoknak te fogod erezni. Mindennek megvan az elonye es a hatranya.

2017. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

A kórházban babaöbölben volt, de már első éjszaka átmásztunk egymáshoz :D Imádjuk, megnyugtat egymás közelsége, a szoptatás is sokkal zökkenőmentesebben zajlott, hiszen egyikünk se kelt fel teljesen, amikor éjjel szoptattam. Férjem is nagyon szereti, hogy ott fekszik köztünk, pláne, amikor odabújik hozzá a lányunk :) bár tény, hogy ő az első pár napban parázott, nehogy ráforduljon, de ilyen természetesen egyszer sem történt. Már 1,5 éves, még mindig együtt alszunk, mert így szeretjük. Ettől függetlenül van saját ágya, tehát ha külön akarna aludni, arra is van lehetősége. Már úton a kistesó, de ő is jön majd közénk - nagy ágyunk van :D

Konkrétan mire gondolsz a kivitelezés alatt? Este ott fektetjük le, majd amikor mi is fekszünk le, akkor odabújunk mellé. Amikor újszülött volt, sokszor rajtam aludt el, de utána le lehetett rakni az ágyba.

2017. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Most egy szobában alszunk el este, de reggel vagy hajnalban szopizás utan nem teszem vissza az agyaba. Fekve szoptatok ejjel. Igazából en szeretek vele aludni, de felek, hogy rafekszem.. Vagy, ha megszokja akkor nehezen szokik le rola.. Anyukám az öcsémmel csinalta ezt.. Igaz kiegyensúlyozott ember, de emlekszem nagyon nehezen került át a szobánkba, a gyerekszobaba mellém. (két szobasban laktunk). 7 hetes a kisfiam es megmondom őszintén en is azt latom nagyon jol alszik ha velem vagy köztünk van. (a férjem akkor alszik velünk ha délutános vagy hétvége van, amugy a hálóban, de nem zavarja)


Elolvasom amit küldtél es átgondolom. Köszönöm

2017. nov. 7. 21:57
 4/20 A kérdező kommentje:
:) az öcsém mellém természetesen a sajat agyaba csak a közös szobánkba "mellem" került át... Mielőtt valaki belekotne :)
2017. nov. 7. 21:58
 5/20 A kérdező kommentje:
A kivitelezés az az l, hogy hallottam olyat aki babaöbölben van aki fészekben van aki a szopiparnajaban (vagy rajta) vagy aki csak siman, vagy a mozesban. Szóval erre gondoltam, hogy hogyan.
2017. nov. 7. 22:01
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy terveztem hogy nem, dehát ez csak tervezés volt, valóságban egy születésétől hasfájós/haspók gyermeket kaptam aki 1-2 óránként kelt éjjel is, sokat sírt, így kórházba 3. nap nem bírtam magam mellé vettem és rögtön aludtunk 3 órát egy huzamba, és annyira jó érzés volt.

Itthon meséltem férjemnek, annyira imádta a picit első pillanattól hogy ő is támogatta az ötletet hogy nappal kiságy, éjjel köztünk.

Ez megint csak egy terv volt, ahogy leraktam nappal a kiságyba persze ő már megszokta a közelségünk, tehát ahogy leért a kis feje a kiságyba rögtön ordított, így megint magunk közé vettük.

Innentől meg már nem volt megállás, 10 hónapos koráig köztünk aludt, aztán 10 hónaposan gondoltam egyet hogy próbáljuk meg a kiságyat és elaludt benne amin ledöbbentem.

Nagyon hamar felébredt igaz még az elején, de hagytam hadd érjen meg rá mindig ott altattuk el és mikor már nagyon sírt áthoztuk, egyik éjjel 1 évesen meg már át se akart jönni és átszokott teljesen kiságyba.

Aztán 15 hónaposan megint elromlott az alvása, jöttek a nagyörlők ezt úgy képzeld el hogy 10-20 ! percenként kelt hiába mindenféle kence meg gyógyszer ,így amíg bírtuk átjárkáltunk hozzá majd áthoztuk, most 18 hónaposan már kijöttek az őrlök de most meg kezd szepás korszaka lenni, így megint ott vagyunk hogy nappal kiságy , éjjel is ott alszik el majd ha már vigasztalhatlan áthozzuk magunkhoz, itt nyugodtan alszik reggelig.

Minket nem zavar, lényeg hogy el tud aludni a kiságyba így van egymásra és magunkra időnk esténként, igazából együtt alvásnak egy hátránya van hogy ti száműzve vagytok a gyerekszobába ha még nem akartok 8-9 kor aludni mint ő. Na ez megszűnt szerencsére, az hogy éjszaka átjön ez olyan hogy nagyobb gyerekek is átmásznak sokszor szülőkhöz, ez természetes ösztön, míg egyik félt se zavarja addig nincs belőle probléma. És a nyugodt éjszakákért (ha még csak születőbe van a picur) akkor meglátod az ember sok elvét fel tudja áldozni.

2017. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az meg hozzatartozik, hogy en nappal soha nem erőltetem a kisagyba. Lehet nem normalis dolog, de vagy hintában, vagy velem alszik, mar ha alszom.. Nekem este fürdetés utan a kisagyban elalszik. Nem panaszkodhatok. Általában 3.5-4orankent kel. 5-6fele másodszor ejjel. Na, utana már marad velem.. Ugy kicsit tovabb alszunk reggelente amitol en jobban vagyok.
2017. nov. 7. 22:12
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem egészséges semmilyen szinten egy ágyban aludni a kicsivel, főleg nem amíg ennyire pici. Ez kényelmi kérdés, a kérdés csak az, hogy megéri-e. Nyilván a te döntésed, de ezzel rengeteg problémát generálsz, majd úgyis meglátod.
2017. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem tök felesleges és veszélyes is az együttalvás. A lányom külön ágyban alszik, mert neki a rácsos ágy a legbiztonságosabb. Nagyon jól el tud aludni így, mivel sosem aludt velünk, hozzászokott.
2017. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
8-9 de akkor ti teljesen külön szobában is? Nekem az kell, hogy egy szobában legyünk. A babaöböl szimpi lenne amúgy, az olyan is-is megoldás.
2017. nov. 7. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!