Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez most mar mindig ilyen...

Ez most mar mindig ilyen könnyű lesz?

Figyelt kérdés

17 hetes a kisbabám. Eddig mindig ringatva vagy éppen pattogva sikerult elaltatnom, utána pedig a mellkasomon aludt csak.

Pár napja nagyon nehézkesen ment az altatás, sokat sirdogalt a babám. Gondoltam berakom az ágyába és kicsit rázogatom a popsiját. Nem adta neki sok esélyt, de ma egész nap el tudtam így altatni, volt, hogy 3 perc alatt...😧

Ez csak mázli vagy lehetséges hogy ilyen könnyen megtanult elaludni a kiságyban?

Mindehol azt olvasom hogy kb. 2 hét kőkemény kínlódás ezt megtanítani....



2017. nov. 13. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Lehetséges, de azért mérget ne vegyél rá. Nekünk 4 hónapos kora óta alszik el magától a kiságyában (még csak ott se kell vele lenni, csak betenni azt pár perc alatt alszik), most 21 hónapos. Ez nagyon jó, DE ha bármi van, beteg, vhogy mégse álmos és nem tud elaludni, akkor egyszerüen semmi nem válik be, hogy elaltassuk, mivel ahhoz szokott, hogy egyedül teszi a kiságyában. Szóval ez meg hátrány.

Mindenesetre jó jel, de ddig amíg mondjuk 2-3 hétig nem alszik el egyedül minden egyes este és alussza át az éjszakát (úgy értem, hogy a megébredös ciklusoknál képes magát mindenféle beavatkozás nélkül visszaaltatni éjjel) ne igyál a medve börére.

2017. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az első perctől kezdve magától alszik, lehet ez a titok, hogy, nem kell össze-vissza szórakozni vele, elalszanak maguktól is.
2017. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Lehetséges, baba függő ez is. 😉
2017. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hat meglátjuk, hogy alakul az ejszakank, meg hét további része.

Nagyon örülnék, ha véletlenül egyszer ataludna az éjszakát, mióta megszületett még nem volt egy nyugodt éjszakám, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül 

2017. nov. 13. 20:25
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Jajjaj ha most visszamennék az időbe és beszélhetnék magammal mikor 3 hónapos volt a fiam és rászoktattam a popsirázogatásra..

adnék egy maflást magamnak :-/

Most már 19 hónapos és minden egyes altatás erről szól, gondold el mikor fogzott és egész éjjel a popsiját kellett rázogatni mikor felébredt,fájdalmai voltak nem akart visszaaludni volt hogy fél óráig is kellett rázogatni, konkrétan zsibbadt a kezem, de ha abbahagytam elkezdett irgalmatlanul bőgni.

És ez most se lett jobb hogy nagyfiú, hiába éneklek-simogatom neki a motorikus mozgás ami kell ugye hozzászokott.. és rohadt fárasztó, persze míg pici volt jó volt de ha jót akarsz magadnak inkább ne szoktasd rá.

Bárcsak én se tettem volna..

2017. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Miután lement a hasfájós időszak nekünk is volt, hogy 3 napig elaludt, az egyik ez ilyen popsirázós módszer, a másik meg, hogy zene szólt. Mindkettő bevált, három napig. Aztán gondoltam én is, de jó magától fog aludni. Azóta se 16 hónapos. Ha már rettentő fáradt akkor elalszik, de amúgy nem.
2017. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Mindhárom babám első naptól a saját kiságyában aludt. Sokat szeretgettem babusgattam őket, de ebben következetes voltam: ha láttam, hogy már fáradtak,nyűgösek,akkor nem rázogattam, ringattam öket, hanem puszika és lehet menni csucsulni a kiságyba! Így az elejétől így szokták meg.


Hátha nekedis így lesz már! Gondolom milyen jó lenne már egy jót pihenni!

2017. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mindegyik válasz nagyon hasznos, köszönöm!

Tudom, hogy a razogatas se az igazi, de mar tobb mint 7 kiló es közel 70 cm, úgyhogy ez még mindig konnyebb mint a kezemben tartani. Idővel ha ez a módszer bejön, megpróbálom szep lassan leszoktatni erről is.... ha megy... 😩

Meglátom mit tartogat nekem a kis manó...

2017. nov. 13. 20:33
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Hát ezt elég nehéz megmondani. Két gyerekem van, a nagynak volt olyan időszaka, hogy letettem, puszi, betakarás, és aludt. Gondoltam én hű de jó, aztán ugyanő amikor jöttek a szemfogai kizárólag a kezemben volt hajlandó aludni, amikor már azt hittem mélyen alszik és megmozdultam ordítva felriadt. Még mindig ő volt, hogy minden este másfél órás herce-hurca után aludt el. Amikor bölcsis lett olyan fáradt volt esténként, hogy visszatért a letettem elalszik verzió. Most ovis, és pl. ragaszkodik a jelenlétemhez amíg el nem alszik, mesélni kell neki, meg beszélgetni kicsit.

A kicsi most 7 hónapos, de nála is volt már pár verzió. Amikor kisebb volt volt hogy letettem és egyedül elaludt. Amióta tud állni ez kivitelezhetetlen, ha beteszem az ágyába azonnal feláll, akkor is ha hulla fáradt. Csak ágyon kívül lehet elaltatni, és úgy betenni. 😂

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sajnos nem lehetsz biztos abban hogy így marad. Fog fogzani, mindenféle dolog fog történni veletek ami mind kihatással lehet az alvási szokásaira.

2017. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akárhogy is lesz a jövőben, legalább ma volt egy laza/lazább napom 
2017. nov. 13. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!