Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen módszerrel lehet az...

Milyen módszerrel lehet az ölben elalvó babát kíméletesen átszoktatni arra, hogy az ágyában aludjon el?

Figyelt kérdés
Hamarosan 3 hónapos lesz, két hónapos korára megduplázta a születési súlyát, most már a 6.5 kg felé közelít. Még bírom/bírjuk, de nehezebb elalvásnál a hosszas sétálgatás és rázogatás/ringatás miatt már nehéz tartani. Lassan, fokozatosan szeretném valahogy rászoktatni az ágyában való elalvásra, de nem tudom, hogyan lehetne ezt anélkül, hogy szenvedne. Most úgy alszik el, hogy amikor elálmosodik, ölbe kéredzkedik, majd 10-15 perc alatt elalszik dúdolásra, éneklésre vagy susogásra (közben séta, rázogatás), aztán leteszem az ágyába. Próbáltam, hogy beteszem az ágyába, amikor már álmos, és simogatom, énekelek, dúdolok, susogok, de csak ordít, amíg ölbe nem veszem.

#ágy #altatás #ölben alszik el
2017. nov. 19. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem kár volt erre rászoktatni - de nem ezt kérdezted, ez csak az én véleményem.


Amit megpróbálhatsz, hogy egyszerüen ölbeveszed, leülsz vele és nem csinálsz semmit, nem sétálsz vele, nem rázogatod, nem ringatod, csak az öledben van.

Ha ez megy, akkor meg lehet próbálni, hoyg azágyába teszed és a hátához teszed a kezed, hogy érezze, de nem szórakoztatod mással.

2017. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Máshogy nem aludt el soha, csak így, ha hagytam volna sírni, biztos elaludt volna egyéb módon is.
2017. nov. 19. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Aki szerint szoktatás kérdése, nem látott még gyereket.

Kérdező, szerintem sehogy.

2017. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok és igenis láttam gyereket, nekem négy is van!
2017. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem 15 hónapos, és még mindig karban alszik, ráadásul ha leülök vele az elején azonnal észreveszi, és feszíti magát, hogy álljak fel :D

Aztán amint lehet leülök vele, mert már nehéz.

Még nem igazán sikerült ágyba letéve elaltatni..

2022. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!