Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás miért más mostanában?

Altatás miért más mostanában?

Figyelt kérdés

NEm veszekedést akarok, hanem csak (higgadt) véleményeket kérni. Szerintetek miért van az, hogy ezelött 30-40 évvel a babák altatásá egyszerü volt, megszoptatta/megetette az anyuka, böfiztette - aki közben általában elaludt -, betette a picit az ágyába és a gyerek aludt minden gond nélkül a következö etetésig.


Ma meg (majdnem) minden babát ringatni, feneket rázogatni, énekelni, sétálgatni vele, stb. kell, és mégsem hajlandó rendesen, nyugodtan aludni.


Még egyszer, nem veszekedést akarok, csak nem értem a dolgot, mitöl változtak meg ennyire a babák.


(Nekem is van négy - már nagyobb - gyerekem, nálam az elsö módszer tökéletesen müködött mindegyiknél. És NEM, nem hagytam öket sírni, mert nem is volt rá szükség - ahogy írtam, a böfizés közben elaludtak és utána símán be tudtam tenni öket az ágyba.)



2017. nov. 20. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb gyereknél nálunk is működött. 3 hósan átaludta az éjszakákat. Délutáni alvásnál meg egyszerűen bemászott az ágyába és elküldött.

A kicsit már újszülöttként hiába próbáltam lerakni - kivártam a 20 percet, hogy mélyen aludjon és úgy raktam le kb. mint egy targonca, semmi pózt nem változtatva rajta - de mikor a hasa a lepedőhöz ért, kipattant a szeme és teljes hangerőből üvöltött. És mindezt féléves koráig kétóránként - végül velem aludt, pedig nem így terveztem. 2 évesen még 4x kelt. Most 3, már külön szobája és ágya van, még egyszer átjár hajnalban.


Mikor ezt panaszoltam felmenőimnek, azzal "nyugtattak", hogy a családi legenda szerint az egyik ma már 40 év körüli unokatestvérem 6 éves koráig járt át a szüleihez.

2017. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem régen is ugyanilyenek voltak a babák. Maximum voltak akik nem foglalkoztak vele, mert ha volt 7 másik gyerek, akkor biztos, hogy az anya nem ringatta fél napon keresztül a legkisebbet. Pláne, ha volt mellette még 2 éves, 3 éves. Meg se tudta volna csinálni. Aztán a baba megszokta, hogy ez van, ezt kell szeretni.
2017. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert így szoktatják őket.
2017. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Régen nem volt ez a kötődés nevelés mint manapság, 3-4 óránként szigorúan betartott etetés, és ha sír a gyerek éjjel majd megnyugszik.

Így előbb utóbb hiába sírt fulladásig, mivel senki nem jött segíteni ezek a gyerekek is leszoktak erről.

Meg persze ettől függetlenül ez is általánosítás, régen is voltak ugye rossz alvó gyerekek csak internet hiányában ez akkor visszhangot nem kapott.

2017. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani, hogy "nem a világ lett rosszabb, hanem a hírközlés lett jobb".

Ugyanilyen arányban voltak könnyen elalvó gyerekek és rosszul alvók, csak kevésbé volt platform, ahol olvasni tudtál róla.


Rólam mesélték, hogy egyszer elkezdték számolni és 14(!) alkalommal kellett éjjel kelni hozzám. A lányom meg 6 hetes korától 10 órákat végigaludt. Szülői hozzáállás kérdése is, de nagyobb mértékben a veleszületett temperamentumé.


Terhesség végén jótanácsként megkaptam, hogy ne toljam el úgy, ahogy ők velem: aludtam volna, de féltek, hogy kiszáradok éjjel és felkeltettek itatni. aztán úgy rászoktam, hogy évekig kelhettek hozzám. Először éhes/szomjas voltam, utána rosszat álmodtam (mire tudtam beszélni), akkor már apám járt karikás szemmel dolgozni, mert ő sajnált meg korábban.


Az éjszaka kimászkálás 2 évesen a lányunknál is jelen volt. Akkor sokáig kellett magyarázni neki, hogy a sok szir-szar, amit behordtunk a szobájába, mind őt védi. A placebó-hatás működött, egy valag dísztárgyat kiakasztottunk (szelleműzőnek keresztelve), kapott felnőtt kispárnát, ami varázspárna, dedikált plüssöket.


Legutóbbi meccs (3,5 éves) a radiátor szelepe miatt volt. Túl nagy a radiátor, így teljes működéssel szaunát csinálna. A szelep beállított hőmérsékletnél lefojtja a beáramló forróvizet. Igenám, de zörög, sípol, ketyeg. Ettől ijedt meg. Másfél órás szeánszot tartottunk a "kedves szelep" előtt, aki vigyáz rá, hogy se túl meleg, se túl hideg ne legyen. Végül minden este és reggel megköszöntük a szelepnek, hogy vigyáz rá.

Gyakorlatilag alapítottam egy radiátorszelep-vallást, de legalább működött :)

2017. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, van aki nem olvasta el figyelmesen, amit írtam.


Nem ezelött 100 évröl írtam, arról sem volt szó, hogy szigorúan órára kaptak volna enni a gyerekeim, az viszont kiemeltem, hogy nem hagytam öket sírni, ennek ellenére mindegyik probléma nélkül el tudott aludni.

2017. nov. 20. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat en sok 25-40 evvel ezelott szuletett emberrol tudom hogy nem volt egyszeru az altatasa. Szoval az en informacioim szerint megcsak nem is igaz az allitas-resze a kerdesednek. (Csak mert a tobbiek valasza nem volt kielegito.)
2017. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem is eben az idöszakban születtek a gyerekeim és az simerettségi körömben sem igazán volt, akinek probléma volt az altatás. Ettöl természetesen még biztos volt néhány, de nem sok.


Ma meg az a meglepö, ha egy baba problémamentesen alszik, a nagy többség csak hosszas szenvedés után hajlandó elaludni.


A kérdésem erre irányult, hogy miért lett máshol a megszokott ennyi idö alatt.

2017. nov. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!