Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kétéves kisfiút hogy szoktassa...

Kétéves kisfiút hogy szoktassam vissza a délutáni alvásra?

Figyelt kérdés

Kétéves kisfiam bő egy hónapja alig hajlandó aludni délután (a bölcsiben még nagy nehezen néha igen, itthon nem). Ha valóban nem is lenne igénye rá, beletörődnék, de ilyen napokon estére már borzasztóan álmos, nyűgös, fél8-kor már beájul az ágyba szinte. Amikor alszik délután, akkor is elalszik este szépen 8 körül, de akkor délután/este is használható még, jobb kedvű. Mit csináljak, hogy megkönnyítsem a délutáni elalvását? Járkál a kiságyban, kidobál mindent, kiabál, szemmel láthatóan eszébe sincs aludni.

Reggel amúgy 5.30-6 közt kel, szerintem egy ilyen korú kicsinek még borzasztó hosszú a nap 6-tól este 8-ig alvás nélkül. Levegőn elég sokat vagyunk, tehát kifárad.


2017. nov. 26. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Én ilyenkor melléjük feküdtem, és ha végképp nem bírták abbahagyni a pörgést, akkor ritmikusan püfölni kezdtem a popsijukat, mint pici korukban. Elringattam őket. ;)
2017. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, engem is érdekelnek a válaszok. A fiam kb 1 hete nem hajlandó aludni ebéd után. Ő nem is bölcsis, szóval heti 7x hagyja ki a délutáni alvását. Próbáltam sokmindent, nem nagyon jött be semmi, ha melléülnék akkor elaludna, de van egy 4 hónapos is, aki ezt nemigen hagyja. Nemhogy délután-este nyűgös, még reggel is úgy ébred! Meg korábban is kel, sírva. Ilyenkor is nyilvánvalóan álmos, most bezártam a háló ajtaját ezzel fél órás hisztirohamot okozva. Most alszik. Nem tudom mi lesz. 8-9 órát alszik egy nap, amúgy minimum 11,5 óra megvolt.
2017. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Első, sajnos nálunk az a baj, hogy amint ott vagyok én is a szobában, csak még jobban felpörög, azonnal játszani akar, incselkedik stb. Némi esély a lenyugvásra csak akkor van, ha magára hagyom. Második: és Neked mennyi idős a babád? Sajnos valóban, egyelőre ez a rázárom az ajtót és hagyom kiabálni című megoldás tűnik az egyetlen járhatónak (még ez sem mindig használ), függetlenül attól, hogy mindkettőnknek kimerítő...
2017. nov. 26. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:
26 hónapos. Nagyon sajnálom de basszus, virít róla, hogy kell neki aludni. Mostanság a játékait se kell szinte pakolni, alig nyúl valamihez, nem érdekli szinte semmi. :'(
2017. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( Remélem, ezek átmeneti hullámzások, és egy idő után vissza fog állni. Ne add fel, próbáld minden nap altatni, akkor is, ha épp nem alszik el aznap, lehet hogy pár hét múlva magától rendeződik. Én is ebben bízom...
2017. nov. 26. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!