Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az normális, hogy egy kétéves...

Az normális, hogy egy kétéves végleg elhagyja a délutáni alvást?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól, hogy így tiszta nyűgös estére, nagyon nehéz utat választ szegény, mivel óvoda végéig délután csendespihenő lesz. Szüksége van az alvásra, nem tudom, hogy szoktassam vissza. Kb. két hete nem alszik.
2017. dec. 2. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Határozottan. Ez is csak dackorszakos próbálkozás. Ha nyűgös, fáradt, akkor kell neki.


Most szenvedtük végig, nálunk se akart aludni. Elpakoltuk a kiságyat, leesésgátlós ágyat kapott, abban se szívesen aludt először, de a kiságyba már betenni se lehetett.

Ahányszor felkelt, annyiszor vittem vissza, ott maradtam vele. Napról napra egyre kisebb ellenállással, de most is alszik.

2017. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Kislányom 22 hónaposan szokott le. Hetekig próbálkoztunk, hiába. Elmúlt a délutáni nyűgösség, cserébe 12 órát lehúzott éjjel. Most kezdte az ovit, ebéd után hazahozom, zavarná a többieket.
2017. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Amikor 2-5 éves voltam, velem akkor volt baj, akkor voltam fáradt, nyűgös és hisztis, amikor véletlenül aludtam délután. Szóval ritkán aludtam. Amikor nem aludtam, akkor angyal voltam :) szóval normális, ha valaki nem akar aludni délután... én tök megértem... utáltam, hogy KÖTELEZŐ aludni, de sose ment...
2017. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sosem aludtam az óvodában. Túléltem. De azért 22 hónaposan még kellene. Lányom 20 hónapos,épp most vittem át a kiságyába,2.5 órát alszik ebéd után.
2017. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lányom 2,5 éves. Egy hete kezdte, hogy nem alszik délután. Ő bölcsis. Múlt héten csak szerdán aludt. Szombaton meg ebédkora leves után kijelentette, hogy nem kér mást, ő fáradt, lefekszik. 1 órába telt, mire elaludt. Pedig én úgy látom, nem ártana neki, ha aludna. Ráadásul most este is nagyon rosszul aludt. Remélem nemsokára helyreáll, mert kezdem én (is) zombinak érezni magam.
2017. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, kedves válaszolók, csak jelezném, hogy örvendetesen úgy tűnik, ez egy néhány hetes átmeneti időszak volt. Most már ismét alszik, nehezebben alszik el ugyan, mint régen, de alszik. Nálatok változott valami közben?
2017. dec. 21. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!