Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a baj az esti alvással?...

Mi a baj az esti alvással? Napi rutinunkat leírtam.

Figyelt kérdés
Reggel fél 7 kor eszik majd alszik fél 10 kor ismét eszik alszik.Majd fél 12 kor megébred itt előbb eszik farkas éhes ilyenkor,kicsit nézelődik 1 órakor alszik délutàn 3 kor eszik alszik,majd este 6 kor eszik alszik.Fél 8-8 kor kel,elnézelődik néha iszik babavízet fél 9 kor fürdés 9 körül alszik,kicsit bebolint majd 11 éjfélig fent van.Hajnali 4-5 óràig alszik.Ringatom leteszem a kisàgyba felébred.Napközben ringatom kisàgy alszik.Mit csínàljak màsként,h fürdés utàn aludjon?
2017. dec. 4. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2017. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Nálunk picike korában az vált be, hogy nappal kint volt velem/velünk egész nap a nappaliban (a babakocsi merev mózesében), ott is aludt. Éjjelre ment csak a kiságyba, így nem cserélte fel a napszakokat.

2017. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
5 hetes.Napközben a szobàjàban alszik,nyítva hagyom az ajtót.Nincs csend porszívozok,nem halkan beszélünk.
2017. dec. 4. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes, nem értem, mit vársz tőle. Ez teljesen normális ilyen pici babánál.
2017. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a ritka, ha egy babának van már napirendje. Nagyon gyorsan változnak, biztosan lesz könnyebb is, meg nehezebb is az alvás.

Olyan sok mindent nem tudsz tenni, most ez van. ☺

2017. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 hetesen hektikus még, inkább a dolgok sorrendje a fontos: evés után játszon, utána fürödjön, utána aludjon stb.


ami fontos hogy lehetőleg az evésbe ne altasd bele, mert abból nem lesz nyugodt alvás, nem böfizik, fájni fog a hasa, rövidet alszik stb


Én anno olvastam hogy a "minta napirend" egy 5 hetesnél az, hogy reggel 6-7 fele ha felébred, 9ig fent van, 9-10 alszik, aztán utána 12.00 körültől alszik kb 15.00ig, aztán fél 6 fele még le lehet tenni de max egy 20 percre...tehát ez napi 3 alvás.

Na mármost, ezt egyik gyerekemnél se sikerült tartani, viszont mindig is erre törekedtem, és kb 4-5 hónaposan be is állt náluk ez az ütemezés.


Egy 5 hetesnél max annyit tehetsz, hogy 18.00 után már nem altatod, akkor sem ha nyűgös, dajkálod, szeretgeted. továbbá most valszeg megfognak kövezni, de én minden nap "keltettem" 6-7 körül, ezt nem úgy kell elképzelni hogy bementem és felráztam, hanem pl megengedtem a fürdővizet, lefőztem a kávét, hagytam hogy a reggeli zajok felkeltsék (nem jártunk lábujjhegyen, nehéz is lett volna mert a férjem 7-kor már fürdik a melóhoz)....ezáltal legalább a reggel, a délelőtt rendszer lett, nem volt az hogy minden nap más...a barátnőm pl sose keltette a gyerekét reggel, és még 1 évesen se tudta soha megmondani hogy pl el tudnak e jönni reggel ringatóra vagy nem, mert sose tudta előre mikor fog aludni a gyerkőc. Szerintem ez nem jó, kell a napirend, csak 5 hetesen még picike hozzá

2017. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kb 15 perce aludt el. Fél 6 óta fent volt csak bologatott.Fél 8 ra jőtt ki most a fürdés.De azt vettem észre a napokban,h a 11 óràs és az esti fürdés utàni etetés utàn feszeng.
2017. dec. 4. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor szimplán hasfájós. A hasfájás általában ebben az időszakban a legintenzívebb. Masszirozgasd a hasát, eves utan bofiztesd meg rendesen, ne hagyd az evesbe aludni, legalabb 2 bofit kell varni akkor is ha ehhez 15 percet kell ringatni a valladon. Lehet adni ilyen olyan csodacseppet rá és jó ha figyelsz rá hogy mit eszel. Ez minden amit tehetsz, általában 3-4 hét alatt kinovik, vagy legalábbis javul a helyzet
2017. dec. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre,h evés közben sok levegőt nyel ,a mai napon evett kb 30-40ml elvettem böfi.Szoval többszőr megbüfiztettem.Este úgyan úgy csínàltam mindent de akkor is feszenget ,espumizan torna jőttek a nagy pukizàsok,majd elaludt.Úgy néz ki ezt minden este kell..
2017. dec. 5. 23:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Kiderült,h tejcukor érzékeny.
2017. dec. 8. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!