Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha álmos a baba, akkor miért...

Ha álmos a baba, akkor miért kell vele még legalább fél óráig sétálni és miért nyekereg meg kezd el sírni?

Figyelt kérdés
3 hónapos
2017. dec. 5. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Mert ehhez van szoktatva...
2017. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem tetted le időben, átesett a holtponton.
2017. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Igy van. Túlesik a holtponton.

Egyébként nekünk ez a sétàlód ringatós amúgy sem jött be és nem is túl jó hozzászokatni a babát.

Én magamra fektettem és cirógattam a hátát, az nagyon bevált.

Volt mikor sajnos nekem sem sikerült időben lefektetnem, ezért túlesett a holtponton.

Már teljesen kész voltam. Ki kellett mennem pisilni, addig beraktam a kiságyba.

Mire visszaértem aludt. :)

Onnantól mindig így altattam. Kicsi ölben szeretgetés, aztán kiságyba raktam, betakartam és a kiságy mellett ülve fogtam a kezét elalvásig.

Kb 3 hónapos volt, mikor ezt bevezettem.


Egy próbát megér.

2017. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sétáltunk vele, de aztán rájöttünk hogy ez csak az első napokban volt jó, amíg pici volt. Miután már "megszokta" a valóságot és hogy "kint van", már sokkal érzékenyebb lett. Így mi is inkább lefektettük, simogattuk. Ha nagyon sokat sírt akkor viszont én kivettem az ágyból és letettem a játszó szőnyegre, vagy sétáltam vele, mutogattam neki dolgokat - letesztelve, hogy biztosan álmos-e?
2017. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk sem jött be a sétálás, anyósom volt az egyetlen, aki képes volt kézben elringatni, de ő is csak pár hónapos koráig.


Kisfiam mindig is csak a kiságyában (vagy pl. Anyunál, anyósnál lévő felállítható ágyában) volt hajlandó rendes, minőségi alvást produkálni. Pedig sosem erőszakoltuk bele, és sírni sem hagytuk, de ő az első naptól elfogadta, hogy az az ő helye, és ott alszik. Minden baba más.

2017. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. átesett a holtponton

2. nem elég fáradt az alváshoz, csak te tennéd már le aludni hogy pihenhess

3. fáj a hasa

2017. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nalunk a felszines alvas, konnyen megebredes az ok. Hiaba tettem le idoben, felebredt, es utana meg nehezebb volt visszaaltatni. Kb. 1,5 eves korara jutottunk el odaig a nappali alvasnal, hogy kb 15-20 perc utan lehet tenni, de akkor is ott kell fekudnom meg mellette. Most 21 honapos, par alkalommal mar ki tudtam melloe jonni ebredes nelkul, ugyhogy haladunk, csak lassan. En sem igy kepzeltem. De nagyon gyorsan mulik az ido. Estenkent is ringatva, hordozva alszik el, pedig idorol idore megprobaljuk mashogy, es nem 1-2 napig, hanem hetekig. De nem megy neki meg, sokkal tovabb tart ugy az elalvas, es nyuglodes mindannyiunknak. En ugy tudom, 3 eves korig normalis, hogy fokozottabb segitseget igenyel az elalvashoz, es kb. 20 perc kell neki eljutni a melyalvasi szakaszba. Utobbi nalunk hiaba volt meg, letehettem alvas elott, 5-10-15-30 perccel elalvas utan, egyszeruen felebredt max 5 percen belul..
2017. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Úgy látom én leszek a kivétel :) az én fiam rendszeresen van sétálva vagy hordozva altatva. Nagyon igényli ezt a testi közelséget. Nagyon ritkán sikerül úgy elaltatni, hogy mikor félálomban van leteszem és “el simogatom”. Rendszerint ő is sír altatásnál, pont azért mert fáradt. Látszik rajta, ha még nem eléggé fáradt le, de már egyedül csak nyűglődik, olyankor szórakoztatjuk vagy tornázunk kicsit. Neki erre van szüksége az elalváshoz :)
2017. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, hogy az első álmos nyekergésére betettem az ágyába és elkezdtem simogatni meg susogtam neki, de csak egy darabig volt csöndben, utána elkezdett nyekeregni, majd sírni és közben dörzsölte a fejét a párnába, meg cicit keresett a párnán. A cumit nem fogadja el, az "alvós rongyot" pedig még nem fedezte fel, hiába tettem hozzá közel. Ha felveszem ölbe ilyenkor, tovább nyekereg csukott szemmel. Valami ötlet?
2017. dec. 5. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!