Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti gyereketek 1-2 éves kor...

Ti gyereketek 1-2 éves kor körül főleg, hogy viselte az első külön töltött éjszakát tőletek?

Figyelt kérdés

Most leszünk januárba 10 évesek férjemmel, még soha nem aludt máshol a kisfiam, eddig a legtöbb külön töltött idő tőlünk délutántól késő este volt.

Gondoltuk mivel ilyen kerek szám lesz, elmegyünk kettesbe egy wellness hotelbe egy éjszakát, így nagymamája átjön és itt alszik nálunk.

Eddig nagyon vártam, de most éjszakánként elkezdtem szorongani ez miatt, belegondolok hogy a búcsúzásra, és hogy mit fog érezni hogy nem talál minket éjszaka meg reggel ha felkel akkor nagyon erős bűntudat fog el :-/ ..

21 hónapos lesz akkor, nagyon imádja a mamákat, sokszor ha velük van minket le is toj szinte, nagyon szereti azt is ha vigyáznak rá, ők is jó nagyszülők azt teszik amit kérek ,de itt jön a de..

Aggódok mi van ha haragudni fog, vagy éjszaka annyira fog sírni utánunk hogy nem lehet megnyugtatni? Pl most éjjel is annyira sírt (férjem aludt bent nála most )hogy be kellett mennem csak én voltam jó neki. Nem alussza még át az éjszakákat.

Volt olyan hogy nagyszülőkkel nyaraltunk hotelbe, próbálták elaltatni az ő szobájukba, de annyira sírt hogy át kellett hozni hozzánk, de akkor még jóval kisebb volt.. viszont volt olyan is egyszer hogy nem értünk haza altatásra dugó miatt és elaludt normálisan anyuval, de akkor ugye éjszaka itthon voltunk.

Vagy saját környezetbe más lesz neki?

Jogos szerintetek a félelmem és a bűntudatom, vagy én vagyok túlságosan paramami?

Szerintetek korai vagy elmehetünk nyugodtan kikapcsolódni?


2017. dec. 13. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Hú! 10 évesek vagytok és máris házasok gyerekkel?? 😲😲

-


1,5 éves volt a lányunk mikor kb 2,5 napot töltött nélkülünk.. Anyukám jött át addig hozzánk. Teljesen jól elvolt a gyerek, semmi gond nem volt! Ez idő alatt vagy 5x beszéltünk skype-on, volt, hogy a lány fogta magát és elsétált a gép elől tv-t nézni 😅 Nem igazán foglalkozott velünk...


Szerintem vele nem lesz gond, inkább te tudod elszúrni az estét ha folyton azon agyalsz, hogy vajon mi van vele...

2017. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
11 hónapos volt a fiam, amikor elutaztunk a férjemmel 2 napra, anyám volt a gyerekkel. Hát mit mondjak, én nehezebben viseltem az első külön töltött éjszakát, a gyereknek fel se tűnt :D Szerintem az nagyon megkönnyíti a gyerek helyzetét, ha ő otthon van, a saját környezetében. Szóval nem lesz gond, menjetek nyugodtan :)
2017. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
19 hónapos volt, mikor anyósoméknál aludt. Remekül viselte. 21 hónapos volt mikor szültem, 3 éjszakát töltöttünk távol de akkor apával volt. Nekem minden vajom volt, ő az utolsó nap volt nyűgösebb csak, mikor már jöhettünk haza.
2017. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
remélem igazatok lesz.. :)
2017. dec. 13. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne streszelj ezen màr előre, még a vègén ràragasztod a gyerekre. Próba szerencse.
2017. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
22 hónaposan hagytam anyumra éjjelre, ráadásul ott aludt a mamánál, nem otthon. A gyerekkel nem volt semmi gond, csak én aggódtam hülyére magam :)
2017. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tuti én is aggódni fogok hiába nem kéne, kár hogy nincs kikapcsoló gomb az anyaságon.. :)

Csak annyira imádom hogy az leírhatatlan, ne m akarom hogy csalódjon bennem ,vagy haragudjon..

De biztos jó lesz, és nem lesz semmi gond.. remélem :)

2017. dec. 13. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi, erőltess nyugit magadra. 10 éves évfordulóra megérdemeltek egy hétvégét kettesben, még ha négyes ikreitek lenne, akkor is. Értem, hogy imádod és ő a világ közepe számodra (és ez így is van jól), de néha-néha lehet, sőt, talán kell is magadra vagy másra (párod) is gondolni a kicsin kívül. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nincs miért, és ne érezd önzőségnek, hogy el mertek menni nélküle valahová.

Menjetek, érezzétek jól magatokat, és kapcsolódj ki, de úgy tényleg, ne azon kattogj, hogy "Úristen, mi lehet a fiúnkkal?" Ès kezeld ezt természetesnek, most is, meg akkor is, mert olyan radarjuk van, hogy az hihetetlen. Ha te nyugodt vagy, hogy jó helyen lesz, jó kezekben lesz, biztonságban lesz, akkor a kicsi is nyugis lesz.

És ne tarts majd hosszú, könnyes búcsút. ;)

2017. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne aggodj ezen.a mamak azok a mamak.az elso fiam otthon az istenert nem akart aludni ejjel,visitott,maszkalt ossze vissza,ha megfogtam akkor vagdalta magat.

Fel eves volt mikor anyum eloszor elvitte magahoz,mert mart allva elaludtam.nala siman aludt ejjel.1x kelt aztan evett es aludt vissza.attol kezdve hetente egy ejszakat anyumnal volt.aztan beszalt anyosom is,igy mar heti 2 ejszakat nem volt otthon.

A 3.gyerkoc felujitas miatt 9 hosan mar 3 teljes napot toltott mamanal.evett,jatszott,aludt gyerek volt igy konnyu volt vele a mamanak.falun laknak,egez nap kint voltak setaltak,jokat durmolt a babakocsiban.most 21 hos lesz es azota is tobbszor aludt mar kint.miota tud jarni a kutyat kergeti az udvaron,vagy honokozik,autozik,motorozik.alig lehet bevinni.igy estere jol elfarad es siman alszik ejjel.

Mondjuk sokat viszi a mama napkozben is.megszokta mar az ottani kornyezetet is.van jarokaja,eteto szeke,jatekai mindene ott is.

Bar en lazamami vagyok,es persze hianyzik nekem is.de tudom elvezni a szabad esteket,napokat.a mama messengeren folyton kuldi a kepeket,videokat igy tudom,hogy jol erzi magat es ez meg kulon megnyugtato.

2017. dec. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyosak vagytok :D

Igazatok van, előtte nem fogom stresszelni magam, így nappal sincs gondom, mindig éjszaka jut eszembe lefekvésnél, és akkor nem tudok elaludni mert ezen rágódok :) De tényleg 1 éjszakával nem lesz gond, ennyit megérdemlünk, de nekem az anyaság tényleg nem börtön,tényleg nem alszok 20 hónapja de nagyon imádok ezzel a prücsökkel lenni itthon, nem vágyom rá hogy mikor passzolhatom le :))

Jól estek a válaszok, megerősítettek,köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz :)

2017. dec. 14. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!