Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes baból nagyon nyugodt...

2 hetes baból nagyon nyugodt szerencsénkre. Igazi mintababa. Viszont ha van egy kis hiszti mi nem is tudjuk megnyugtatni, csak a porszívó hangjára hallgat el. Nem lesz ebből később gond?

Figyelt kérdés
Rossz altatási és nyugtató módszer ez? Én simizhetem meg ilyesmi de nem hat sose semmi. Viszont nem lesz ebből bármi gondja a későbbiekben? Kinek volt még ilyen a picurkája?
2017. dec. 17. 05:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

2 hetes baba nem "kis hiszti"-zik. Ne simogasd, nem macska o, hanem ujszulott baba. Ha 2 hetes baba sir, vedd fel, adj neki cicit, meg fog nyugodni. Es BARMIKOR az elete soran sirni kezd, ne a porszivot kapcsold be, hanem probald meg felvenni, atolelni, szeretni.

(harom fiam van, tudom, mirol beszelek, mielott kitalalod, hogy de masok is ezt csinaljak - es ha masok a kutba ugranak, akkor majd te is...????)

Remelem, te is porszivo hangjara alszol el, amikor ejjel haromkor a szomszed takaritani kezd.

2017. dec. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
2 hetes baba nem hisztizik, hanem jelez, hogy szüksége van valamire. Ha másra nem, anyára, pocak simire, ringatásra...nem hiszem, hogy a porszívó a szükségletei közé tartozik.
2017. dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan csináld, semmi baja nem lesz tőle, megnyugszanak a fehér zajtöl, egy bekapcsolt gép berregése uhyanilyen, a méhbe behallatszo hangokra emlékezteti. Később egyébként úgyis más igényei lesznek és nem fog megnyugodni a fehér zajtól.
2017. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az anyja vagyok. És igenis van hiszti. Nem fogom minden nyekkre felkapni , vagy cicit nyomni a szájába. Az nem megoldás. És ha nyekereg nem sír akkor tudom h semmi gond sincs , főleg miután végigmegyek a listán(pelus,kajcsi,büfi,simi...). És nyekereg egy kicsit akkor igenis csak a porszívóra nyugszik meg. Imádja a hangját. Az elsőnek meg mondom h emiatt van ennyi hisztis gyerek és kifáradt szülő mert elkapatják ezzel a hülye cicimániával a gyereket. Nem éhes az a szerencsétlen gyerek mindig. -.-
2017. dec. 17. 11:53
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

De ha ennyire biztos vagy a dolgodban minek kérdezel?

Nincs hiszti 2 hetes babánál...gondolkodj már micsoda trauma érte a születéskor....minden új, minden idegen, az idegrendszere folyamatosan fejlődik, napról napra változik.

Könnyebb bekapcsolni a porszívót mint adni neki cicit vagy ringatni-énekelni neki?

Olyan pici még....még egy csomó idő míg megismeritek egymást.

Tudod milyen hamar megnő? Visszasírod majd még, hogy nem volt eleget az öledben.3 gyerekes anya vagyok, tudom miről beszélek.

2017. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésemre válaszoltál,lehet tovább görgetned. És mit nem értesz h nyekereg rajtam is -.- Azt hiszed hogy nem ciciztetem, és babusgatom? Viszont nem fogom felkaptani meg a cicire se kapatni. Hogy majd 2 évesen is csak azzal nyugodjon meg. -.-
2017. dec. 17. 13:56
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodj már le! 2 hetes baba nem tud hisztizni, mert nem tudja, hogy az mi! Bőg, mert valami baja, van, lehet, hogy, csak az, hogy, az öledben akar lenni, de ez nem hiszti. Senki nem mondta, hogy szoptasd egyfolytában. Jó lesz a fehér zaj is, de ha legalább megpróbálnád simogatni, ami szintén alapigénye lenne egy ekkora csecsemőnek az azért nem lenne rossz ötlet.
2017. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
2 hetesen, hat hetesen, 3 hónaposan stb. van a babáknál fejlődési ugrás mikor nyűgösebbek szoktak lenni a babák. Lehet, hogy nálatok is ez van. Ilyen pici babát nem lehet még elkapatni. A sírás az egyetlen kommunikációja a babának, ilyenkor még nincs annyi esze, hogy " rájátszon" vmire.
2017. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
YouTube-on is vannak különféle fehér zaj-videók, pl. porszívó, hajszárító, ventillátor, eső, satöbbi mindenféle. Az nem fogyaszt annyi áramot, és nem olyan hangos. Próbáld ki azt is, ha tényleg nem megy másként. A fröcsögőkkel meg ne foglalkozz. Nekem sem nyugodott meg mellre téve. Ha nem volt éhes, nem akart cicit. Ringatásnál, sétánál még jobban sírt. Nálunk a fehér zaj + finom hátpaskolás vált be.
2017. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
Esetleg énekelni próbáltatok neki?
2017. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!