Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek az egy...

Mi a véleményetek az egy ágyban való alvásról a babával?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 22:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

Nem terveztem , megtettük még is , valahogy az hogy nyugodtabban aludjunk fontosabb volt mint az elveink.

Csak példaként kiságyba 10-30 percenként kel, mai napig ha áthozom éjjel akkor mellettünk reggelig alszik.

2017. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
Igaz még nem született meg a fiúnk, de nem fogom közénk tenni a nagy ágyba, mert veszélyesnek tartom. A férjem is olyan jó alvó, hogy kb bombát lehetne robbantani mellette, arra sem riadna fel különösebben, na meg félnék, hogy ráhúzzuk véletlenül a takarót stb. Babafèszket fogunk majd venni, másnem egy-egy délutáni szundira abban teszem le magam mellé az ágyba, ha én is pihennék, de anélkül semmiképp, és éjjelre sem, vagy hosszabb időre!
2017. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
29%
Egy babát az nyugtat meg leginkább, ha érzi az anyukája testmelegét, elvégre ebben a közegben volt 9 hónapig. A baba fejlődése szempontjából nyilván ez a legtermészetesebb és legjobb.
2017. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Detto! Állandóan felkel az ágyba és ez alatt kb 8-10 ágybatétel próbát értek. 2 hónapon át próbáltam, de erre ment ra az egész éjjelem. Kimerültem totálisan míg nem magamhoz vettem, s azóta 1x kel enni éjjel. Valamelyest elszeparáljátok az agyon? Mondjuk takaróval, ilyesmi.
2017. dec. 27. 22:49
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Eddig kb 5 alkalommal aludt koztunk de en egy hunyasnyit se. Nem azert mert fektem nehogy rafekudjunk hanem ugy forgolodik hogy kitur:)) szerencsére nem szokott ra. Amugy se igenyli, de egy szobaban alszunk.
2017. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%

Az éppen aktuális kicsi gyermekünk mindig velem aludt, ezt értsétek úgy, hogy csak velem, a férjem pedig kiköltözött arra a pár hónapra a nappaliba. Ő is nagyon mélyen alszik, nem lett volna biztonságos közénk tenni, a nagyobbik gyermekünk viszont utáltana kiságyát, és másfél évig még többször szopizott éjjel. Amikor külön altattam, zombik voltunk, a férjem hajnalban járt dolgozni, mindannyiunknak pihenni kellett.

Szval néhány hónap különalvás a férjemtől, együttalvás a babával, és mindenki kipihent. Ráadásul a gyermek tényleg igényli a szülő közelségét. A házasságunk rendben van, szeretjük egymást, jó a szexuális életünk, nem befolyásolta negatívan a különalvás, az együttalvás a babákkal.

2017. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Nem nagyon tudnám elképzelni. Kezdettől fogva külön alszunk. A baba a saját szobájában a kiságyban, mi a mellette lévő hálóban. Egy percet sem aludnék nyugodtan, ha ott van mellettem. A kiságyában légzésfigyelő van, az ágyra kamerát szereltünk, így figyelhetem őt éjszaka anélkül, hogy a járkálásommal felébreszteném.


Mondjuk ő már két és fél hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és előtte is max kétszer kelt éjszaka, szóval nem volt túl nehéz járkálni hozzá.


Még a fogzás előtt vagyunk, így nem tudom milyen lesz az az időszak, de továbbra is próbáljuk az eddig megszokott helyzetet tartani.

2017. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem veszélyes a babára nézve, simán ráfeküdhet valaki.

Illetve a szülőknek sem tesz jót, legalábbis a dolgozó félnek biztos hogy nem, mert nem tud nyugodtan aludni.

2017. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%
4 éves koráig soha nem aludt köztünk. Nem egészséges. Különszobában volt 1. perctől. Újszülöttként is átaludta lényegèven az éjszakáz (7-8 órát), 2 hósan már 10 órát aludt. 4 évesen egy darabig velünk volt, mert nagyon beteg volt és féltem a fáradtságtól nem ébredek fel. Borzasztó volt.
2017. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Tubarózsa ***** válasza:
37%

1es; 6os miért van lepontozva? :/

Nálunk is hasonló mint a #6osnal. Annyi különbség, hogy én költöztem a gyerekszobába. Kiságy mellett van egy fotelágy (másik oldalt fal van) azon alszok,többnyire azonnal megebredek ha kel a pici. 1-2x max 3x kel enni. Kaja után várok egy kicsit, vagy vissza teszem és úgy alszunk, vagy rajtam van v mellettem, mikor milyen kedve van. (ma mellettem aludt nyugodtan) 1hetig velünk aludt, utána férjem ment dolgozni, gyerek meg a szobájába, kb 2hetig ment hogy külön aludtunk és bementem vissza jöttem.. Hát én hulla voltam. Most azért sokkal jobb. Kicsit többet/jobban tudok pihenni. 3honapos múlt.

27N

2017. dec. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!