Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi okozhatja az éjszakai...

Mi okozhatja az éjszakai nyugtalanságot?

Figyelt kérdés

Tippeket szeretnék, mi okozhatja ezt, már annyiszor körbejártam a témát és nem sikerült megoldást találni.

20 hós fiam ritkán alszik egyhuzamban több órát.

Mindig is ilyen volt. Legrosszabb időszakában negyed óránként kelt. Mostanában óránként, de ma.... Hiper éber, hússzor nem kelt pár óra alatt, akkor egyszer sem. 5 óta csak forgolódik. Alig aludtam már megint 4 órát.

Az evésre képtelenség rávenni. Mikor végre összetesszük a két kezünket, hogy eszik, akkor megint elkezdi kiköpdösni. De általában csak simán elfordítja a fejét, ellöki a kezem. Megülni az asztalnál nem tud. Pár óra után üvölt a tejért, egyszer 3 hétig próbáltuk tréningezni külön alvásra és tejről leszoktatásra, nem jött be, így ez egy ideig nem opció.

Nem tudom, mi lehet a gond. Tejtermékekre, tojásra diétázom.


2017. dec. 30. 06:18
 1/5 A kérdező kommentje:
4 órát zavartan....
2017. dec. 30. 06:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Tej alatt anyatejet ertesz? Teljesen normalis ennyi idosen meg a szopasi igeny, ahol nincs szoptatas, ott a legtobb gyerek tejitalt vagy tapszert iszik cumisuvegbol, es/vagy cumizik. Az ejszakai szopik csokkenteset milyen modszerrel probaltatok? Az apa segitsegevel +viz kinalasaval+hordozassal?


Nagy teszkozel-igenyu a fiam, 22 honapos, 18-19 honaposan szepen aludt 5-8 orakat szinte minden nap, pedig a szoptatast nem korlatoztam, aztan 20 honapos kora ota ismet nagyon sokat ebred, most az utobbi napokban kezdenek ujra picit nyugodtabbak lenni az ejszakak. En egyuttalszom vele, kulonben mar zombi lennek. Volt par ejszaka, amikor volt segitsegem, es nem en altattam, de akkor is nekem kellett elaltatnom este, es szoptatas helyett hordozni kellett, ami szinten nem konnyu. En mar ugy vagyok vele, hogy inkabb szopizva aludjon vissza, minthogy hordozni kelljen alkalmankent 30-90 percet... Egyebkent sem a szoptatas miatt ebred, azzal csak megprobal visszaaludni.


Nagyon sokaig kerestem a valaszt az ebredesekre, en is dietazom egyebkent. Az elalvas es visszaalvas kepessege idegrendszeri eres kerdese, es legkorabban 2-3 eves korban valik ra sok gyerek erette. Segiteni lehet a folyamatot tsmt tornagyakorlatokkal, ezek kozul a legtobb otthon is kivitelezheto. Mi osztonosen csinaltuk a gyerekunkkel, de a nathas-fogzos idoszak igyis bezavart, abbol probalunk meg most visszaallni.

2017. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igen, anyatejes. Kicsinek is ennyit kelt, mikor már el sem aludt nélkülem, akkor vittem a nagyágyba, 4 hónaposan.


Most végre egy órája alszik, de én már 3 órája egyáltalán...


Mi is bevetettük apát, vizet, hordozást.

Apja jobban kikészült, aztán akkor adtuk fel, mikor mindketten lebetegedtek. Gondolom, a kimerültségtől és a stressztől, mert mikor az első zombi hét után javulni kezdett a helyzet, akkor rájött, hogy ha eleget sír, előbb vagy utóbb átmegyek. Így egyre rosszabb lett és vègül már megintvcsak sírt, amint az apjára maradt (aki pedig mèg aludt is mellette a földön, ringatta is, hordozta is).


Megnézem ezeket a tornagyakorlatokat.

2017. dec. 30. 07:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Etelallergias gyerekeknel amugy normalis, hogy ennyire ragaszkodik az anyatejhez, ez egy osztonos reakcio arra, hogy az allergeneket elkerulje (nemcsak a tejtermekre, tojasra lehet erzekeny, hanem a magas hisztamin-tartalmu etelek is okozhatnak gondot, illetve a szoja is).


Miket esztek? Mennyire hagyod egyedul probalkozni? Te is leulsz melle? Lat teged enni?


Az ejszakai nyugtalan alvast egyebkent a tobb szilard ennivalo nalunk pl. nem befolyasolta. Hiaba evett pl. este egy csomo basmati rizst, vagy kolest (ugye ezek lassan felszivodasu szenhidratok), volt, hogy meg tobbet ebredt.


A gyerekem egyebkent akkor bir ki 3 oranal tobbet szopi nelkul, ha valahol kint vagyunk, vagy ha valaki mas vigyaz ra. Bolcsi/csana nem opcio nektek legalabb fel napban?

2017. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kezdtük BLW-vel, ami egy éves kora után fokozatosan változott. Most gyakran próbálom én etetni, de őt is hagyom. Tejterméken, tojáson kívül mindent adok. Legtöbbször lemegyek hozzá a kisasztalához és vele szemben eszem vagy a tányéromról kínálom. Ő közben húsz kört tesz a lakásban.


Én is azt vettem észre, hogy nappal már kibírja több órán át is, ha programozunk.

2017. dec. 30. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!