Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves csecsemő,5-6 órás...

Fél éves csecsemő,5-6 órás időeltolódás. Olyanok válaszát várom, aki sikeresen átállították a babájukat. Hogy lehet átszoktatni, hogy ennyivel korábban aludjon el éjjel?

Figyelt kérdés

Aki nem volt ilyen helyzetben, kérem, ne írjon, csak aki átélte és gyakorlatban működött neki valami! Mi volt a módszer és mennyi ideig tartott?

A "ne hagyd aludni" nem működik.


2018. jan. 3. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi volnék! 4 hónapos babám éjfél és 1 között alszik el este. Másoknál meg olvasom hogy 8-9 körül....hogy csinálják? :)
2018. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :)
2018. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekunk kb 4 oraval kellett kesobbre tenni az alvasat. Ez nyilvan egyszerubb feladat mint elobbrehozni, de a kulcs ugyanaz: fokozatossag. Napi feloraval korabban tedd le, ha az tulzas neki akkor 15perccel. Gondolom az megjobb ha mondjuk feloraval elobb lerakod es azt az idopontot tartod par napig mielott ujra csokkented annyival az ebrenleti idot.
2018. jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, es nalunk szerintem 1-2 het volt. Lassu de nem nagyon lehet maskepp csinalni, foleg nektek nem, a korabban lerakast.
2018. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos későbbre tolni sokkal könnyebb, mint előre hozni.

Igazából nem tudom korábban letenni, mert hiába teszem le, nem alszik. Nem azzal van gond, mikor kerül ágyba (mert az előre lehet hozni), hanem hogy nem alszik el semilyen módszerrel.

2018. jan. 4. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk pont későbbre kéne. :/ 1 hós kora óta 6-kor alszik el és annyit sikerült elérni, hogy volt óraátállítás, megint 6 fele alszik el. Nem tudok mit kezdeni vele, ordít ha húzni akarom. :/ már fél éves. Csak 1-2 óráról lenne szó és nem megy. :(
2018. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is későn aludt el a kislányom, ami egészen addig nwm volt baj, amíg nem volt programunk. Amitóa járunk babaklubba és fel kell kelni korán, picit hamarabb elaludt. Aztán most átállóban van kettőről egy alvásra, ma pl fél 10kor már az ágyában szuszogott. De ez se jól jön ki minden nap. Szerintem keltsd fel reggel picit korábban és próbálj variálni minden alvásán 15-20-30 perceket. Néhány hét alatt szerintem meg lehet változtatni. Meg úgyis változik a napközbeni alvása, biztos lesznek még visszaesések. Én részemről bagoly típusú vagyok, nem nagyon zavar ez a későn alvás.
2018. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Tapasztalat.Nappal többet legyen ébren, ébreszd fel, szopiztasd, stb.Lànyom volt igy, nappal aludt, éjjel sírt.Ezt csinàltam,és bevàlt.
2018. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is bagoly vagyok, de annyira nem, hogy hajnalig vígan fent legyek minden egyes nap, a délelőttöt meg végigaludjam. A fél 10-zel boldog lennék, de még az éjféllel is. Nem véletlenül kértem, hogy csak az válaszoljon, aki találkozott ezzel a problémával, és SIKERESEN megoldotta. Mert a keltés NEM MŰKÖDIK, sőt, ront a helyzeten.

(Ez olyan, mintha nekünk most hirtelen azt mondaná valaki, hogy 6 órával előbb kezdődik az éjszaka, le kell feküdni 11 óra helyett délután 5-kor. Nincs ember, aki ezt könnyen venné, még felnőttként sem.)

2018. jan. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!