Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért mondják, hogy egy 2...

Miért mondják, hogy egy 2 hetes babának nem kell átaludnia az éjszakát? A kórházban mit csinálnak?

Figyelt kérdés
És amíg az anya hasában van, addig mit csinál? 24 órából 20 órában alszik. Itt olvastam, hogy nem az a normális, ha egy csecsemő 2 hetes korától átalussza az éjszakát és sógornőm szerint is, ha valakinek a babája már ilyen korban nem sír éjjel, az igazából sír, csak a szülők nem kelnek fel rá. A kórházban a korteremben senki sem alszik akkor, mert mindenkinek a babája sír? Vagy ha nem az Anyuka mellett van a baba, hanem a többi babával egy szobában, akkor hogy hogy nem zeng az egész épület? Mindig rohangálnak a nővérek simogatni a hátukat, ringatni őket, vagy keltegetik az anyukákat, hogy szoptassanak? Nem hiszem.
2018. jan. 11. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Miért mit hiszel? A csecsemősök éjszakai műszakban dolgoznak és az a dolguk, többek között, hogy megnyugtassák a csecsemőket.
2018. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy nem alussza át az éjszakát nem egyenlő azzal, hogy sír!

A kórházban volt egy-két baba aki sírt, mert mondjuk nem tudott szopizni vagy valami. Az enyém csak felkelt, nyöszörgött, evett és visszaaludt. 3-4 óránként esznek éjjel általában.

A lányomnak volt egy időszaka, amikor felébredt éjjel 2kor és nézelődött 3-4ig. Olyankor sem sírt.

Nem törvényszerű, hogy sírnak ha fent vannak.

2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A kórházban a kisbabák a legtöbb helyen szerencsére már az anyukájuk mellett vannak, és igen, az anyukájuk éjjel is felkel 2-5-10-szer megetetni vagy megdajkálni őket. Ha meg valamiért nem lehet a baba az anyukájával, akkor is adnak neki enni, vagy legalább inni.
2018. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A pocakban folyamatos tápanyag ellátás van a kicsinek, nem szorul rá, hogy ébren legyen az "evés" miatt.

A kórházak zengenek a csecsemők sírásától, mert nem minden baba nyugis. Van aki éhes, de nincs még tej, (pótlást nagyon sok kórházban nem adnak 3-4 napig). Van olyan baba, akinek óriási trauma a kintlét. 2x szültem és mindkétszer volt olyan baba a szomszéd szobában, aki szinte non-stop sírt.

Otthon sem olyan könnyű. Mindkét lányom az utolsó pillanatban kért enni, de akkor már üvöltve (5 perccel előbb kínálva nem kellett a cici), így viszont nehéz volt a szoptatás, mert eleve is problémás volt a tejkérdés. Ettől nálunk zengett a ház egy darabig, de a tápszer megoldotta.


Egyébként egy 2 hetes baba túl kicsi ahhoz, hogy evés nélkül átaludja az éjszakát. Nem biztos, hogy üvölt, de kel enni.

Nekem 7 hetes koruktól nem kellett éjszaka etetnem a lányokat, de ez sem általános, bár van rá bőven példa.

2018. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Mi hárman voltunk egy kórteremben, mindenki mellett ott volt a saját babája. És bizony a két szobatársam sokszor felkelt éjjel is, mert sírt a picijük. 3-4-5 alkalommal simán... Nekem szerencsém volt/van, a kisfiam már az 1 hetes kórházi tartózkodásunk alatt is csak egyszer kelt éjjel enni, és 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Most másfél éves, és változatlanul nagyon jó alvó.


Mondjuk azon már én is gondolkodtam, hogy ahol nem, vagy nem csak ilyen rooming-in megoldás van, ott mit csinálnak a nővérek éjjel a babával... de gondolom ugyanúgy viszik az anyukának etetni olyankor is, ha eltelt az előző evés óta ~3 óra, tehát reális lehet, hogy éhes és azért sír.

2018. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ekkora baba szervezete még nem tudja szabályozni a vércukorszintet, ezért kell sűrűn ennie este is. Az anyatejet könnyen megemészti, hamar újra üres a gyomra. A kettőből logikusan következik, hogy a legtöbb baba este megébred, mert éhes.
2018. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt tejem, a babám velem volt éjszaka és csak sírt meg sírt. A csecsemősöket nem nagyon érdekelte a helyzetünk, kivéve mikor másnap a gyerekorvos mondta, hogy adjanak tápszert. Aznap már aludt. A szobatársam babája aludt mindkét éjszaka. A csecsemősökhöz megőrzésre lehetett vinni, ha látogató jött, büfébe mentünk vagy a kertbe sétálni. Éjszaka velünk volt.
2018. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy még nem szültél!


A szülés után az alatt a 3 nap alatt míg a kórházban kellett maradni, életem legkimerítőbb 3 napja volt. Semmit nem tudtam aludni, mert a 3 ágyas szobában a 3 babából mindig sírt valaki éjjel is.

A 4. napon a kialvatlanságtól úgy mentem haza, mint egy zombi.

2018. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szuletesetol kezdve azonnal velem volt, egy percre sem vittek el, vele aludtam, szoptattam, 1,5 orankent ebredt szopizni, egyszer sirt ugy igazan a 4 nap alatt, amikor lassabban tudtam csak megnyugtatni, egyebkent mindig gyorsan megnyugodott. Lassan ket eves, de az ejszaka atalvasa ismeretlen fogalom a szamara, illetve ahol elunk, ott 5,5 -6 orat mar annak tekintenek, olyan mar volt par hetig, hogy annyit aludt egyben, de nagyon gyerekfuggo, hogy mikor erik meg ra az idegrendszeruk, hogy egy alvasciklusbol at tudjon lendulni magatol a kovetkezobe. Sokat olvastam errol kimerult ejszakai altatasok kozben, hogy a normalis alvasa a babaknak milyen szeles skalan mozog. [link]
2018. jan. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!