Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon félek a bölcsőhaláltól,...

Nagyon félek a bölcsőhaláltól, ki volt még így?

Figyelt kérdés
Van egy 11 napos babám és már 2 - szer besípolt a légzésfigyelő. Tegnap téves volt, az már biztos, mert addig fészkelődött, mag lecsúszott róla. Be is jelöltük, meddig tart a légzésfigyelő. Viszont annyi ilyet olvasok itt a gyakorin, rettentően félek ettől. Anyatejes is, ,ár magától ébred 2 óránként is enni. Remélem ezzel is csökkentem az esélyét. Megvárom, amíg elalszik a mellemnél, utána rakom csak be a kiságyba. A kórházban nagyon féltettem, bebugyoláltál, csomó takaró volt körülötte, nem is mertem elaludni, ott nem volt légzésfigyelő. Aki küzdött ilyen félelemmel ossza meg velem, nagyon - nagyon féltem a kisbabám.
2018. jan. 15. 11:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%
Valami nem oké a legzésfigyeloddel, ha bejelez attol, hogy lecsuszik rola... kesőbb az egész ágyat bejarja majd almaban, akkor folyton jelezni fog. 2 lapos Baby controlt ajánlom, arról nem tud leforogni sehogyse, mindenhol érzékeli. Amúgy én is nagyon féltem tőle, aztán szép lassan elmúlt, de majdnem 2 évesen is használom a légzésfigyelőt azért :))
2018. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A legérzékenyebbre lett beállítva, angel care van nekünk. Majdnem mindenki le akart róla beszélni, de azt hiszem jó, ha van. Igaz halálfélelmem van, de a terhességem is végigparáztam, mint utóbb kiderült nem ok nélkül, mert egy másik orvos vette észre, hogy már az áramlás sem volt túl jó. Szerintem ezért is félek jobban most, mint az átlag vagy nem tudom.
2018. jan. 15. 11:15
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
Nincs semmibaj a legzesfigyelovel, egyik se erzekel ha a baba nincs rajta.:D
2018. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
33%

Èn is nagyon féltem, és a légzés figyelö megnyugugtatott. Amíg el nem kezdett besipolni folyamatosan. Aztán gondoltam azért van google, hogy utánna olvassak miért is sipol be mindig. Ès rájöttem, hogy telejsen normális , hogy sok baba 20mp nem vesz levegöt, és a test kb ekkor ad parancsot levegö vételre, így a gyerek a sipolással kb egy idöben lélegzik. Ilyet láttam többször mert nagy sóhallyal vesz levegöt...

Ez kb 3-4 hónapig tartott.

A kisebbik lányomnál soha nem sipolt be, ö gyorsabban vette a levegöt.

2018. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ige, volt ilyen már a babámnál. Azt mondta a párom, biztos volt ilyen a kórházban is, ott egy csomó takarót adtak alá, nem is mertem elaludni.
2018. jan. 15. 11:21
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Ha van légzés figyelőd nincs miért aggódnod. Én is nagyon féltem, de nekünk is volt. Egyszer jelzett be nem tévesen kb 2 hónaposan, amikor bukott és nem kapott levegőt mert félre ment neki. De kikaptuk az ágyból és nem lett semmi baja. Arra figyelj hogy ne legyen semmi az ágyában. Pl takaró vagy párnázott rácsvédő. Hálózsákban aludjon takaró helyett, és a matrac és a lepedőn kívül nem kell semmi az ágyába. Így nem lehet semmi gond.
2018. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
ja amúgy olyan mint a 4es írt velünk is elő fordult párszor, főleg amíg kisebb volt. de az normális. ha csak egyet csippan az még nem gond. 17 hónapos a fiam, még mindig használjuk amúgy.
2018. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk 3 lapos légzésfigyelőnk volt, ha ennyire aggódsz, lehet, hogy jó lenne olyat keresni.

2018. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%

Van okod félni, gyerekkórházban dolgozom és a mai napig sok baba hal meg bölcsőhalálban. Na, most ezzel nem nyugtattalak meg. Nekünk is Angel Care volt, egy lapos, de a 60 * 120 cm-es matrac alatt sosem sípolt az miatt mert lecsúszott róla, és ne a legérzékenyebbre Állítsd,hanem pont oda középre a hármas fokozatra.


Nekünk is egyszer riasztott pár hetes korában, és amikor oda ugrottam, akkor vett egy hatalmas lélegzetet, tehát az nem téves riasztás volt. Viszont a babáknál ez sűrűn előfordul. De a légzésfigyelő pont azért kezd el marha hangosan sipolni , hogy arra felkelnek legtöbször és vesznek levegőt.

2018. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, igen is hogyha csak egyet csipplant, Az még nem gond, azt sokszor csinálta azt csak figyelmeztetés. A gond akkor lehet, ha folyamatosan sípol.
2018. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!