Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A kislányom most 8 hónapos....

Farkas0a kérdése:

A kislányom most 8 hónapos. Elalvásnál mindig matat a kezével, az én kezemet keresi. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Minden elalvásnál kajtat a kis kezeivel, a szeme már csukva. Én ott görnyedek a kiságy felett és fogom a kezét, de nem tud egyből elaludni, hanem szorongatja, fogdossa a kezem. Kb. 20 percig állok ott és amikor úgy vélem, hogy elaludt eljövök csendben. Ha szerencsém van nem veszi észre, hogy kivettem a kezem, ha nincs akkor felébred rá és kezdhetem előröl. Próbáltam már plüssöt vagy valamit a kezébe rakni, de megérzi, hogy az nem az én kezem. Ja és apáé sem jó, csak az enyém. Van valaki hasonló helyzetben?
2018. jan. 17. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Együttalvás :-)
2018. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Az enyém cicin aludt még ekkor. Most 3 éves és megbeszéltük, hogy köztünk alszik el (közben fogja a hajam vagy a kezem, attól függ merre fordulok) és azután mi visszavisszük az ágyába. Reggelig alszik a saját ágyában.
2018. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
HAhah az enyém ugyanezt csinálja csak a fülemmel. Én nem tudtam leszoktatni.
2018. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Nagylányommal volt ugyanez. Bár neki az apja meg a mama keze is megfelelt. De... 6 éves volt, mire sikerült erről leszoknia. + ezt megfejelte azzal, hogy 5 éves koráig cumival tudott csak este elaludni.

(Gyerekként nekem is durva alvási nehézségeim voltak, sokszor felnőttként is előjött. Valszeg öröklődött.)

(A kicsi most 16 hónapos, neki elég, ha mellé fekszem, elalszik a mi ágyunkon, és átrakom a sajátjába, nem ébred fel. A nagyot ha megemeltem, már fent volt...)

2018. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Hát ne görnyedjél, hanem vigyél oda egy széket, és üljél le.
2018. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Ha letetted, hagyd ott egyedül. Megszokja majd, hogy így is elaludjon. Hacsak nem akarod évekig még ezt csinálni.
2018. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Miért kellene erről leszoktatni ? Ha szoros kapcsolatot akarsz a gyerekeddel, akkor hagyd, hogy érezze a tested, vagy testrészedet, ami őt megnyugtatja. Frusztrált és idegbeteg lesz az a gyerek, akit a szülő ellök magától. A gyerek majd kinövi ezt a szokását és igényét és később ez már nem lesz "zavaró" tényező.
2018. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Én a feleségemet szoktattam le arról, hogy a kezét nyújtsa oda elalváskor a gyereknek. Kértem, hogy az alvómacit tegye oda. Most 3 éves, és még mindig az alvómacival alszik, mert ezt szokta meg. Ha rászoktattad erre az elalvási módra, most már nehéz dolgod lesz leszoktatni róla. Ahogy egy korábbi válaszoló tanácsolta, ne állj, hanem helyezd kényelembe magad.
2018. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Egyuttalvas.
2018. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem a gyerekkel van a gond, hanem veled. Az állat nem löki el magától a csecsemőjét alvás közben.
2018. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!