Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan és mikor választanak a...

Hogyan és mikor választanak a babák alvó játékot?

Figyelt kérdés
segítsek neki úgy hogy kedvenc kisplüssét éjjelre mellérakom hogy mire felébred lássa? Vagy altatáskor adjam neki oda? Vagy ez egy teljesen spontán módon alakuló dolog? 7 hónapos kisfiú!
2018. jan. 27. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
A lányunknak fél évesen vettünk egyet, odatettük mellé, azóta azzal alszik (4 éves). A fiúnk 2, nincs semmi ilyene
2018. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
2,5 éves fiamnak nincs semmi alvósa, minek ezt erőltetni?
2018. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván nem kell erőltetni, bár én mai napig nagyon szeretek visszagondolni a sárga rongybabamra, azzal aludtam évekig, és nagyon szerettem 🙂
2018. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Nekem kiskoromban nem volt alvósom de kb 12 évesen lett egyszerre kettő is.

Nálunk az egyik gyerek alszik valamivel a másik nem. Nem szabad erőltetni

2018. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Első lányom 2-2.5 éves volt, mikor egy használtas boltban kiszúrt egy nyuszit, amit én nagyon nem akartam megvenni neki, de égre-földre esküdött, hogy ő azzal játszani fog. Hát azóta a lányom 7 éves és "Bunus" nem sok éjszakát töltött a lányom nélkül. Aztán megszületett a második lányom és első lányom unszolására neki is be kellett szereznünk egy nyuszit. Ugyanolyat akart, de sajnos nem kaptam sehol, csak hasonlót, és fele akkorát. Hát eldöntöttem, hogy kettőt veszek és majd az egyik az egyiké, másik a másiké. Hát a két "Nyuszkus" a kisebbiké maradt. Ő 3 éves.
2018. jan. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem,nincs a fiamnak semmi csak egy cumija.úgy vagyok vele bőven elég neki az is,igaz van bent az ágyában egy süni de jatszani szokott vele.

Ha mégis választana valami alvokat hát legyen.

2018. jan. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

7-8 hónaposan szundikendőt tettem mellé mert a lepedőt karmolászta. Azt nem tudta gyűrni. Hálózsákban aludt úgyhogy azt sem. Az első hónapokban csak dísz volt, 10-11 hós korára már az elalvása része volt a forgatása. Azóta ha nincs is keres valamit amit piszkálhat. Pl a takaróm csücskét.

Kislányom most lesz 7 hós és van neki is, egyelőre díszként, már kíváncsi vagyok, hogy ő is szeretni fogja-e, választ-e mást magának stb.

2018. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4hós koráig a textilpelust markolászta de mindig a fejére húzta így elvettem tőle.Aztán véletlenül egy méhecske került a kezébe.A csápjait fogja, birizgálja, öleli, azóta csak zümivel alszik.Nagy fiamnak nem volt semmi, lányom minden este más plüssel aludt.
2018. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Lányom 2 évesen választott magának egy rongybabát a játékai közül, de ha elfelejtettük magunkkal vinni pl.: a nagyszülőkhöz, akkor is gond nélkül aludt. Neki inkább mi vagyunk a plüss, nélkülünk sehol nem alszik. 2,5 múlt.
2018. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Ezt teljesen a gyereken múlik. Szerintem, aki egyedül alszik el, az hamarabb szokik át az ujjára, cumira, alvókára (plüss, rongyi). Az is lehet, hogy egyáltakán nem választ ilyesmit vagy csak akkor a délutáni alváshoz, amikor közösségbe megy (bölcsi, ovi). Az is lehet, hogy ez egy nem klasszik alvóállat lesz, hanem valami totál más és elvileg alkalmatlan tárgy és az is lehet, hogy váltogatja, épp mi a kedvenc. Tehát odarakhatod mellé, amit kinéztél neki, de ő fog dönteni :)
2018. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!